Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

strony :1... 1 2 ... » z 2

Dzien Kubusia Puchatka w grupie Biedronek

p Niedawno w grupie Biedronek miało miejsce wydarzenie na które dzieci bardzo czekały, odbył się Dzień Kubusia Puchatka. Jedna z ulubionych postaci bajkowych przez cały dzień towarzyszyła przedszkolakom. Z wielką ciekawością "Biedronki" zaglądały do plecaka, który "Kubuś" zostawił im w sali. Jakie był ich zdziwienie gdy w środku znaleźli list, "małe co nieco", oraz medale dla przyjaciół Puchatka. Dzień wypełniony był zabawami i tańcami z miśkami, przyczepianiu Kłapouszkowi ogonka, powstała nawet orkiestra "Stumilowego Lasu". Zmęczone dzieciaki, jak przystało na Kubusiowych fanów podjadly słodki miodek.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Zbiórka na wywiadówce

W dniu wywiadówki tj. 27.01.2015 roku na holu głównym w budynku gimnazjum odbędzie się wystawa własnoręcznie wykonanych przez nasze dzieci szmacianych laleczek. Wystawa będzie połączona z charytatywną zbiórką pieniężną na szczepionki dla dzieci w Sudanie Południowym.
Lalkę będzie można wypożyczyć na 3-4 dni za minimum 10 zł (to koszt jednej szczepionki).
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szczytnej akcji!

Dzień Babci i Dziadka

p 22 i 23 stycznia w zerówkach świętowaliśmy bardzo uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Najwięcej radości sprawiły babciom i dziadkom wspólne tańce z wnukami np. kaczuchy. Dziadkowie, aby zdobyć specjalny medal,  musieli wykazać się znajomością upodobań wnuków i sprawnością fizyczną. Ten dzień  wszyscy będą miło wspominać.
B. Bunia

Odblaskowe przedszkolaki

p Dyrektor Zespołu Szkół w Cewicach  wyposażyła  wszystkie dzieci z Przedszkola i oddziały „0” w kamizelki odblaskowe, dzięki którym idąc na spacery i poruszając się po drogach są bardziej widoczne i bezpieczne, a tym samym dają dobry przykład starszym kolegom. Uczą się tez pozytywnych nawyków bezpiecznego poruszania się po drodze. Starsi uczniowie w najbliższym czasie  akże zostaną wyposażeni w odblaskowe kamizelki - w myśl naszego hasła roku „głową więc bezpiecznie poruszam się na drodze”

Akademia Czystych Rąk

zs Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w programie edukacyjnym Akademia Czystych Rąk Carex. Z tego też względu na korytarzu szkolnym wykonano gazetkę informacyjną. Głównym celem programu jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu higieny i profilaktyki zdrowia, a także promowanie prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk. Podobnie jak w ubiegłym roku, tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.
Szkoła, biorąc udział w programie, otrzymała pakiety materiałów edukacyjnych, w tym treści multimedialne, które w przystępny sposób przekazują uczniom wskazówki dotyczące profilaktyki zdrowia. Z programem Akademia Czystych Rąk Carex powiązany jest również konkurs plastyczny „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”, w którym szkoły mogą zdobyć atrakcyjne nagrody. Zapraszamy więc do udziału w konkursie!

Wigilijne Spotkanie w grupie Biedronek

p Dzień otwarty - Wigilijne Spotkanie w grupie Biedronek
Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas spotkan i refleksji, podziękowań i składania życzeń. W tej wyjatkowej atmosferze odbyło sie Spotkanie Wigilijne rodziców i dzieci z grupy Biedronek. Opowieść o Świetym Mikołaju, pomimo braku śniegu, pozwaliła zebranym na chwilę przenieść się do śnieżnej krainy. Goście mieli do wykonania nietypowe zadanie, z odrysowanych rączek i stóp swoich pociech, stworzyć wizerunek renifera. Powstało wiele ciekawych prac. Dużo radośći i uśmiechu na twarzach wszystkich, towarzyszyło podczas ozdabiania pierniczków, które Biedroneczki upiekły dzień wcześniej. Goście i przedszkolaki wykazały się wielką kreatywnością.
Bardzo dziękujemy przybyłym gościom za spotkanie.
Katarzyna Sktrzyńska-Gołąb

Bal karnawałowy klas 0-III

0-III W czwartek 15 stycznia dzieci z zerówki i klas I-III bawiły sie na balu karnawałowym w małej szkole. Dzieci były pięknie poprzebierane w różnobarwne stroje. W czasie balu nauczycielki przeprowadziły kilka konkursów np. na pomysłowe przebranie się. W czasie przerwy, w klasach, na dzieci czekał słodki poczęstunek. To była wspaniała zabawa!
B.Bunia

23 Finał Wielkiej Orkiestry

zs 23 Finał Wielkiej Orkiestry
Świątecznej Pomocy w gminie Cewice

Moi drodzy! Z wielka radością informujemy, iż 11.01.2015r.
WOŚP ponownie zagrała w gminie Cewice!
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 7 listopada wyraziła zgodę, aby Zespół Szkół w Cewicach utworzył Sztab 23. Finału WOŚP.
Odpowiedzialność za działania Sztabu (szef sztabu) przyjęła na siebie Barbara Selonke.
Członkowie sztabu: Iwona Mielewczyk, Dorota Długa, Katarzyna Cybula, Bożena Trojan, Dorota Lange....
pokaż cały

Biedronki z wizytą w Smykolandii

p Grupa Biedronek wraz z opiekunami wybrała sie na wycieczkę do Smykolandii w Lęborku. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Każdy znalazł coś dla siebie: jedni wspinali sie po skałkach, inny gotowali pyszne obiadki w kuchni, byli tez miłośnicy pływania  w basenie z kulkami. Wizyta w krainie zabaw sprawiła radość nie tylko przedszkolakom, ale również opiekunom.
Za pomoc w opiece nam dziećmi jeszcze raz bardzo dziękujemy - mamusiom, które spędziły z nami ten czas.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Uroczysty apel bożonarodzeniowy

zs 19 grudnia 2014 odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Z okazji tej pani Jolanta Mielewczyk wraz z grupą uczniów przygotowała przedstawienie pt.
„Nie było dla nich miejsca", a wszystkie klasy zaśpiewały przygotowane przez siebie kolędy. Zespół Wychowawczy przygotował świąteczne konkurencje: zadaniem uczniów gimnazjum było wykonanie świątecznej bombki, a uczniów szkoły podstawowej - choinki. Wygrała klasa II c i I a SP. Pod koniec uroczystości pani dyrektor Iwona Mielewczyk złożyła wszystkim życzenia świąteczne oraz przestrzegła przed niebezpieczeństwami podczas zabaw zimowych.

Gimnazjalista Altruista

W okresie przedświątecznym uczennice z klubu „Gimnazjalista Altruista” przeprowadziły w naszej szkole dwie kolejne akcje na rzecz wychowanków Domu Dziecka. Pierwsza to zbiórka słodyczy, druga to zbiórka pieniędzy na „Szlachetną paczkę” dla „Najlepszego wychowanka Domu Dziecka”. Udało nam się zebrać sporo słodyczy i wspaniałych łakoci. Pieniążków zebraliśmy 200,90 zł, dziewczęta wzorcem ubiegłego roku piekły ciasteczka, babeczki i sprzedawały je na przerwach i takim to sposobem zebraliśmy powyższą kwotę. Cieszy mnie fakt, że nasi uczniowie wykazują dowód na istnienie ludzi dobrej woli, na których można polegać, a los ich koleżanek i kolegów z Domu Dziecka nie jest im obojętny.
Pani Dyrektor Domu Dziecka, stwierdziła, że dzięki takim inicjatywom życie ich podopiecznych jest przyjemniejsze, a na ich twarzach częściej gości uśmiech. Taki fakt cieszy i napawa optymizmem, że mamy znakomitą młodzież, której należą się podziękowania.
Opiekun - Jolanta Mielewczyk

Żywa lekcja przyrody

sp Żywa lekcja przyrody dla uczniów z II i III klasy.
Zbliża się zima. Ptaki, które nie lubią zimna, odleciały już do ciepłych krajów. My postanowiliśmy przyjrzeć się tym, które zostały z nami. Nasza Pani zaprosiła do szkoły leśnika - pana Łukasza Grzenkowskiego z sokołem Limbą. Gość opowiadał nam o swojej pracy w lesie. Na kolorowych planszach pokazał rośliny i zwierzęta, które można spotkać w pobliskich lasach. Wiemy, że wchodząc do lasu jesteśmy jego gośćmi i powinniśmy się w nim odpowiednio zachowywać. Wszystko było ciekawe, ale spotkanie z wędrownym sokołem zapamiętamy długo. Już wiemy, co to znaczy "mieć sokoli wzrok". Dzięki tej lekcji dowiedzieliśmy się kiedy i jak dokarmiać ptaki.
Po tym spotkaniu robiliśmy karmniki - stołówki dla ptaków, które zawiesimy w pobliżu szkoły, kiedy będzie śnieg i duży mróz.
nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •