Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

strony :1... 1 2 ... » z 2

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

dzień babci Z lekkim opóźnieniem, bo 27 lutego, odbył się występ przedszkolaków z okazji Dnia Babi i Dziadka. Wnuczęta długo i z wielkim zapałem przygotowywały się do uroczystości.  Dzieci z grupy Starszaków oraz Maluchów w swoich programach artystycznych m.in. dziękowały  za ciepło i dobroć które otrzymują od dziadków każdego dnia. Mali artyści zaprosili też seniorów do wspólnego tańca oraz zabaw ruchowych ze śpiewem. Wielka duma  i wzruszenie towarzyszyło na twarzach przybyłych gości. Miłym zakończeniem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany na ta okazję przez rodziców.

Opracowała: mgr Katarzyna Skrzyńska- Gołąb

Starszaki robiłą kukiełki

kukiełki Aby bardziej przybliżyć temat o teatrze, grupa Starszaków wraz z p. Hanią postanowiła zrobić pacynki. Zadanie nie było łatwe, gdyż trzeba było ze zwykłej rękawiczki wyczarować postać, która mogłaby zagrać w przedstawieniu. Jednak przedszkolaki sprostały zadaniu, przy niewielkim wsparciu pań. Za pomocą guzików, koralików i kawałków materiału dzieci wyczarowały magiczne postacie. Po wykonanym zadaniu każdy  z dumą prezentował swoją pacynkę.

Opracowała: mgr Katarzyna Skrzyńska- Gołab

Bal karnawałowy w przedszkolu

bal Radośnie, wesoło, kolorowo, jak w świecie bajki. Tak czwartego stycznia bawiły się przedszkolaki na balu karnawałowym, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury. Zabawa zorganizowana była przez firmę Piano, a dzieci zabawiał wodzirej Pirat. Dzieci brały udział w grach oraz wspólnie śpiewały piosenki.  Wspaniała atmosfera i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca wszystkie dzieci.

Opracowała: mgr Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Maluchy robią kukiełki

kukiełki Jeden z listopadowych tygodni pracy grupy Maluchów nosił tytuł„ Zabawa w teatr” . Przedszkolaki            z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach: porównywały kukiełki, pacynki oraz marionetki, oglądały inscenizację kukiełkową „ Królewna Gburka” , same też próbowały stworzyć przedstawienie. Pod koniec tygodnia  teatralnego „Pszczółki” z niewielką pomocą p. Kasi i p. Malwiny wykonały kukiełki  z drewnianych łyżek. Zadanie było trudne, ale dzieci świetnie sobie poradziły, a efekt końcowy przyniósł im wielką satysfakcję.
Opracowała: mgr Katarzyna Skrzyńska- Gołąb

Jasełka

jasełka Przyciemnione światło, nastrojowa scenografia wprowadziły zaproszonych gości w magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Klimat tej nocy podkreśliły niecodzienne stroje przedszkolaków, ich wielkie zaangażowanie oraz w tle brzmiące kolędy. Grupa Starszaków wzięła udział w inscenizacji Jasełek.  Była Maryja, Św. Józef, Trzej Królowie, Pasterze  i Aniołowie. Mali aktorzy z dużym przejęciem   i poświęceniem wiernie odtwarzali swoje role. Grupa Maluchów przebrana za śnieżynki,  wprowadziła publiczność w zimową aurę prezentując piosenki i wierszyki o tej tematyce. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły przybyłym gościom  własnoręcznie zrobione kartki.

Opracowała: mgr Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


Pasowanie

PASOWANIE Na ten dzień Przedszkolaki czekały już od dawna. Po dwóch miesiącach prób i przygotowań, 08.11.2011 dzieci były gotowe by uroczyście przystąpić do aktu ślubowania. Grupa Starszaków oficjalnie stała się grupą ” Słoneczka”, zaś grupa Maluchów – „ Pszczółkami”. Mali aktorzy  pięknie śpiewali, tańczyli oraz recytowali wiersze, dając tym samym dowód, iż są Prawdziwymi Przedszkolakami. Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor Iwona Mielewczyk. Dzieci otrzymały  pamiątkowe dyplomy oraz medale. Kiedy emocje opadły przedszkolaki wraz z rodzicami degustowały  smakołyki przygotowane specjalnie na tę okazję.

Opracowała: mgr Katarzyna Skrzyńska- Gołąb

Jesienny spacer

spacer Piękna jesienna pogoda pozwoliła Przedszkolakom na częste spacery po okolicy. Dzieci z wielkim zaciekawieniem przyglądały się przyrodzie, słuchały śpiewu ptaków w pobliskim parku. Podczas jednego  z takich spacerów „ Mali przyrodnicy” wyruszyli na poszukiwanie darów jesieni. Efektem ich poszukiwań były żołędzie, bukowe szyszki, jesienne bukiety z liści, które przyniesione do przedszkola stanowiły ozdobę kącika jesiennego.
                                                                                                 Opracował: mgr Katarzyna Skrzyńska- Gołab

Ziemiaczane stęple

bulwy Jakież zdziwienie pojawiło się na twarzach dzieci z Przedszkola, gdy dowiedziały się że na zajęciach plastycznych używać będą ziemniaków. Dopiero kiedy  pani nauczycielka pokazała ziemniaczane pieczątki „plastycy” zrozumieli na czym będzie rzecz polegać. Na obrazkach pojawiły się kompozycje z gwiazdek, serduszek, kwiatków. Wiele radości sprawiło Przedszkolakom wykonanie prac  plastycznych z ziemniaczanych stempli.
                                                                                     Opracowała: mgr Katarzyna Skrzyńska- Gołab

Wywiadówka

W czwartek 29 III 2012 odbędzie się zebranie z rodzicami:
  • SP o godz. 16.00
  • Gimnazjum o godz. 16.30
  • O godz. 16.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie rodziców z doradcą zawodowym dotyczące wyboru szkoły ponadgimnazjalnej powiatu lęborskiego. Spotkanie dotyczy rodziców uczniów klas III.

Rekolekcje

Od poniedziałku do środy 26, 27, 28 marca mamy Rekolekcje Wielkopostne w Kościele Parafialnym w Cewicach.
Uczniowie przyjeżdżają najpierw do szkoły, a następnie udają się z opiekunami do kościoła.
  • gimnazjum ma zbiórkę w szkole o godz. 7.45
  • a szkoła podstawowa o godz. 9.45

Turniej BRD

test W naszej szkole odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.
Udział brało siedem szkół podstawowych i dwa gimnazja.
W komisji zasiedli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

  • Zwyciężyła drużynowo Szkoła Podstawowa w Łebuni
  • a z gimnazjów PG Cewice.

Oni to będą reprezentować gminę na etapie powiatowym 19 kwietnia w Zespole Szkół w Łebieniu.


Sprawozdanie z Tygodnia Profilaktyki

gazetka Sprawozdanie z Tygodnia profilaktyki pod hasłem „Żyj i pozwól żyć innym. Tolerancja wobec osób niepełnosprawnych”.

W Zespole Szkół w Cewicach Zespół Wychowawczy w dniach 16 – 21 lutego 2012r. po raz siódmy zorganizował „Tydzień profilaktyki”, tym razem pod hasłem: „Żyj i pozwól żyć innym. Tolerancja wobec osób niepełnosprawnych”....
pokaż cały
nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •