Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

open Dnia 16 kwietnia grupa „starszaków” wraz z wychowawcą panią Hanną Jarmołowicz zaprosiła swoich najbliższych na zajęcia do przedszkolnej sali. Tematyka była związana ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Wspólnie z rodzicami omówiliśmy symbole świąteczne, nauczyliśmy się piosenki o pisankach. W ramach zajęć plastycznych malowaliśmy jajka, a na zakończenie dzieci wyruszyły w poszukiwaniu zajączka, który w ogrodzie pozostawił dla nich kilka wskazówek… udało się!!!
Dziękujemy za aktywny udział.
Opracowała: Hanna Jarmołowicz

Lista osób przyjętych do oddziału przedszkolneg

Lista osób przyjętych do oddziału przedszkolnego „0”
oraz przedszkola w roku szkolnym 2014/2015r
...
pokaż cały

Egzaminy gimnazjalne

23 IV (środa) 
historia i WOS
język polski
9:00
11:00
24 IV (czwartek)   
cz.przyrdnicza
cz.matematyczna
 9:00
11:00
25 IV (piątek)
język obcy p.podst
język obcy p.rozsz.   
 9:00
11:00

Wiosenne śpiewanie

śpiew Dnia 10.04.2014r. nauczycielki oddziałów zerowych B. Bunia, B. Stukan i E. Skazińska przeprowadziły Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej "Wiosenne śpiewanie". Celem konkursu było wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności szerszej widowni.  Pierwsze miejsce w kategorii dzieci starszych zajęła Kamila Górecka ze Szkoły w Łebuni, która zaśpiewała piosenkę "Wiosna w błękitnej sukience". W kategorii dzieci młodszych pierwsze miejsce przypadło Krzysiowi Jereczek ze Szkoły w Maszewie. Krzyś pięknie zaśpiewał  utwór pt. "Wiosna".W czasie obrad komisji  dzieciom i nauczycielkom przygotowałyśmy słodki poczęstunek oraz przeprowadzłyśmy wspólne zabawy.
Bożena Bunia

Mamo, Tato pij wodę

woda Nasze przedszkole uczestniczy w programie „Mamo, Tato pij wodę”. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. 24 marca przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Wody. Zajęcia obfitowały w wiele atrakcji. Dzieci wraz z paniami przeprowadzały doświadczenia i eksperymenty. Samodzielnie zmieniały stan skupienia wody ze stałego w ciecz. Rozpuszczały w wodzie składniki spożywcze, a także filtrowały wodę z zanieczyszczeń. Aby ugasić emocje po całym dniu dzieci ze smakiem wypiły smaczną wodę.  
Opracowała: Magdalena Matusiak

Rekolekcje

Poniedziałek, wtorek, środa 7 - 9 kwietnia.
gimnazjum 8.00 - 9.30
podstawówka kl. I - VI 9.45 - 11.30

Gminna Olimpiada Języka Angielskiego w Cewicach

ang Dnia 27 marca 2014r. o godz. 9.00. w naszej szkole odbyła się II Gminna Olimpiada Języka Angielskiego dla szkół podstawowych zorganizowana przez panią Annę Marzęcką i Iwonę Dołębską. Uroczystość  otwarta została przez dyrektor Zespołu Szkół w Cewicach, panią Iwonę Mielewczyk, która powitała zgromadzonych i życzyła powodzenia wszystkim uczestnikom. W olimpiadzie udział wzięli uczniowie z siedmiu szkół naszej gminy: Cewice, Siemirowice, Maszewo, Łebunia, Przeryte, Popowo i Bukowina. Uczniowie startowali w trzech kategoriach: Dla klas IV, V i VI. W każdej kategorii wyłoniono laureatów, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. ...
pokaż cały

Maraton Siatkarski Łeba 2014

Relacja filmowa z Turnieju

 


I Dzień Wiosny w Przedszkolu

wiosna Zgodnie z ludową tradycją powitaliśmy wiosnę wesoło i radośnie.
W brawnym korowodzie wokół szkoły i alejami parku przyłączyły się do nas dzieci z grup zerowych oraz z przedszkola unijnego. Z piosenką na ustach, z własnoręcznie przygotowanymi instrumentani dzieci żegnały zimę i witały wiosnę.
Starszaki oraz Maluszki przyozdobiły kwiatami suknię Pani Wiosny, która wyeksponowana w sali ma nam przypominać jaka pore roku już mamy.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

PRZEDSZKOLAKI W KUCHNI!

kanapka Dnia 28 marca grupa „KRASNOLUDKI” wraz z wychowawcą panią Hanną Jarmołowicz
postanowiła przygotować wiosenne kanapki z wykorzystaniem nowalijek( sałata, szczypior, rzodkiewka itp.); Dzieci ubrane w fartuszki wzięły się ostro do pracy przy użyciu plastikowych noży i widelców. Oczywiście nie obyło się bez degustacji i podjadania, bo kanapeczki naprawdę wyglądały smakowicie. O ocenę smaku zostały poproszone panie z kuchni i zgodnie ogłosiły, że zadanie zostało wykonane celująco.
Opracowała: Hanna Jarmołowicz

Tydzień profilaktyki w Zespole Szkół w Cewicach

parasol

            W dniach 17 – 21 marca 4014 r. w Zespole Szkół w Cewicach już po raz dziewiąty odbył się Tydzień profilaktyki dla gimnazjalistów, w tym roku pod hasłem: „Bezpieczny – znaczy szczęśliwy”. Organizatorem imprezy był Zespół Wychowawczy Zespołu Szkół w Cewicach....
pokaż cały

nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •