Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

Międzynarodowy Dzień Ziemi

p W środę 22 kwietnia uczniowie z klasy Ib w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi postanowili posprzątać najbliższy teren szkoły. Pogoda dopisała więc zgrane drużyny szybko napełniły worki. Pierwszaki poprzez zabawę nauczyły się jak ważne jest dbanie o czystość środowiska.

Gminny konkurs BRD

zs W naszej szkole odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Startowało 7 drużyn. W komisji zasiadało dwóch st. sierżantów z Komendy Powiatowej w Lęborku.
Z gimnazjum wygrała drużyna z Cewic w składzie:


•    Dawid Wenta
•    Filip Kunysz
•    Dawid Florek
Miejsca w szkołach podstawowych:
1.    Cewice
2.    Popowo
3.    Przeryte
W eliminacjach powiatowych gminę będzie reprezentować drużyna z Cewic:
•    Mateusz Szmidke
•    Oskar Stępień
•    Aleksandra Linsztedt
•    Agnieszka Bartosiak

Eliminacje powiatowe odbędą się 6 maja, o godz. 10 w Łebieniu. Należy zabrać legitymację szkolną, kartę rowerową, zgodę rodziców. Tor sprawnościowy będzie na hali gimnastycznej.


Przedszkolaki z wizytą w Gminnej Bibliotece

p Przedszkolaki z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cewicach
Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Przedszkolaki z grup "Biedronki" , "Żabki" i "Zajączki"  wraz z paniami odwiedziły Bibliotekę Gminną w Cewicach, gdzie przywitała ich pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania.Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w tak magicznym miejscu. Przedszkolaki
z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książką znajdującym się na półkach, a szczególne książeczkom dla dzieci. Podczas spotkania mali czytelnicy przebyli wspaniałą podróż po świecie bajek : ozdabiały rybki wraz ze "Złotą rybką", tańczyły na balu u "Kopciuszka", wcieliły się w postacie z baki o "Czerwonym Kapturku", układały puzzle krasnoludkami.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zorganizowanie wspaniałej lekcji cztelnictwa.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb
Ewa Skazińska
Anna Żukowska

ERASMUS+ MULTIMEDIA GAMES FOR INCLUSION

g ERASMUS+   MULTIMEDIA GAMES FOR INCLUSION
NAUCZANIE POPRZEZ GRY MULTIMEDIALNE

We wrześniu 2014 roku Zespół Szkół w Cewicach przystąpił do realizacji projektu unijnego Erasmus +  Multimedia Games for Inclusion – Nauczanie poprzez gry multimedialne. Partnerami projektu są: Hiszpania, Włochy, Portugalia i Turcja.
Projekt  ma na celu zainicjowanie wspólnych działań wśród szkół europejskich do efektywnego badania wpływu gier video na zaangażowanie w naukę. Celem projektu jest również promowanie stosowania innowacyjnych strategii i rozwiązań dla edukacji poprzez skuteczne korzystanie z gier video, poznanie przez nauczycieli narzędzi do motywowania uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych i przede wszystkim zwalczanie niepowodzeń szkolnych, a w efekcie przedwczesnego zakończenia kształcenia obowiązkowego....
pokaż cały

Moje miasto bez elektrośmieci

zs W naszej szkole znajduje się punkt zbierania elekrośmieci. Można przynosić zużyty sprzęt elektryczny, np. telewizory, komputery. Urządzenia można zostawić w portierni lub dostarczyć do pani wicedyrektor Katarzyny Cybula.

Wykaz dzieci przyjętych do Przedszkola

Wykaz dzieci przyjętych
do Przedszkola Publicznego w Cewicach
na rok szkolny 2015/2016

    Nazwisko i imię...
pokaż cały

Wykaz dzieci przyjętych do oddz. 0

Wykaz dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego „0”
przy Zespole Szkół w Cewicach
na rok szkolny 2015/2016

Lp.    Nazwisko i imię...
pokaż cały

Wykaz dzieci przyjętych do klasy I

Wykaz dzieci przyjętych do klasy I Szkoły Podstawowej
w Zespole Szkół w Cewicach
na rok szkolny 2015/2016

Lp.    Nazwisko i imię...
pokaż cały

Z Podwórka na stadion

p WIELKI SUKCES MŁODYCH SPORTOWCÓW
Dnia 30.03.2012 najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Cewicach brali udział w Finale wojewódzkim Turnieju „Z Podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.
W finale wojewódzkim startowało 16 zespołów. W ostateczności  nasi uczniowie zdobyli 4 miejsce
w województwie. Jak podkreśla trener chłopaków Michał Pietrzyk - cieszymy się bardzo że zaszliśmy tak daleko, chłopcy pokazali charakter i wielkie serce do gry. Udowodniliśmy że dzięki pracy
 i ogromnemu zaangażowaniu na zajęciach, dzieci z Cewic osiągnęły ogromny sukces. Gratulacje!!!
W nagrodę każdy z uczniów otrzymał: torbę sportową marki nike, komplet meczowy marki nike, medale oraz reklamówkę napoi i słodyczy.
Skład drużyny: Łapigrowski Dawid, Łapigrowski Oskar, Janczak Julek, Penconek Kuba, Szczypior Gracjan, Okoniewski Karol, Okoniewski Kacper, Sulkowski Olaf, Mielewczyk Patryk, Klejsa Nikodem, Penconek Oskar, Lewiński Kamil – uczniowie klasy I SP
Turniej był  bardzo dobrze zorganizowany, boiska jak i obsada sędziowska na wysokim poziomie, pełen nagród i znakomitych atrakcji dla dzieci, tylko pogoda nie dopisała gdyż padał śnieg i deszcz.
Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie i pomoc podczas wyjazdu.

KONKURS BRD

Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego
dla uczniów szkoły podstawowej gimnazjum


Etap gminny konkursu odbędzie się 28 kwietnia (wtorek), o godz. 9.00
Konkurs będzie polegał na:
•    rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru ze znajomości znaków drogowych, pierwszeństwa przejazdu (krzyżówki), przepisów ruchu pieszych i pojazdów oraz udzielania pierwszej pomocy,
•    części praktycznej – jazda na rowerze po torze przeszkód
Oto wyniki etapu szkolnego:

gimnazjumszkoła podstawowa
  1. Dawid Wenta
  2. Filip Kunysz
  3. Dawid Florek
  4. Sebastian Tutkowski
  1. Mateusz Szmidtke
  2. Oskar Stępień
  3. Błażej Wica
  4. Paweł Bulczak

Przedszkolaki sadzą las

p Dzień 27 marca to Międzynarodowy Dzień Lasów. Tego dnia nasze przedszkolaki wraz z rodzicami (w ramach Dnia Otwartego) wzięły udział w akcji sadzenia lasu zorganizowanej przez Nadleśnictwo Cewice.
Rozpoczęło się uroczystym przywitaniem wszystkich gości przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Cewice - panią Elżbietę Popiel, po czym wysłuchaliśmy sygnał Powitania w wykonaniu Trębaczy Myśliwskich Jantar.
Wkrótce po tym pracownicy Nadleśnictwa pokazali, jak należy sadzić sadzonki. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy: przedszkolaki z pomocą rodziców, opiekunów, strażaków i pracowników Nadleśnictwa sadzili sosnę zwyczajną.
Nadleśnictwo Cewice przygotowało też poczęstunek dla wszystkich gości. Można było też zagrzać się przy ognisku, upiec kiełbaskę czy zjeść pyszną grochówkę. Serdecznie dziękujemy Organizatorom akcji, oraz Strażakom i Rodzicom za współudział.

Anna Żukowska
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb
Ewa Skazińska


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •