Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

strony :1... 1 2 ... » z 2

Dzień Dziecka

DD Dopisała pogoda i Dzień Dziecka mieliśmy w plenerze. Były gry, zabawy, konkurencje, za które uczniowie otrzymywali nagrody. Pan Majko dbał o to, żeby nikt nie chodził głodny.

Egzamin na kartę rowerową

Uczniowie kl. IV ukończyli 10 lat, czyli mogą ubiegać się o kartę rowerową. Kartę wydaje dyrektor szkoły. Kurs z przepisów ruchu drogowego uczniowe mieli na lekcjach zajęć technicznych.
Już są po egzaminie teoretycznym, czyli testach jednokrotnego wyboru >>>testy na kartę rowerową
Jazda po miasteczku ruchu będzie we wtorek 28 V, o godz. 10.00, przy hali sportowej. Na egzamin praktyczny zaproszony jest policjant z Komendy Powiatowej w Lęborku.rower

miasteczko


Jestem widoczny na drodze

badź widoczny W piątek policjanci z Lęborka, zaproszeni przez dyrekcję Zespołu Szkół w Cewicach na uroczyste zakończenie projektu „Jestem widoczny na drodze”, przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach zgromadzonym dzieciom i młodzieży oraz rozdali 300 opasek odblaskowych ufundowanych przez Stowarzyszenie „Inter-Alia”.

JW 23 maja 2013r. dzieci z oddziału zerowego odwiedziły JW w Siemirowicach. Miały okazję zwiedzić jedyny w Polsce symulator lotów AN 28. Na lotnisku oglądały wyposażenie: samolotu, wozu strażackiego i karetki. Chłopców szczególnie zainteresoawała obsługa armaty S 60. Wielką frajdą było obserwowanie startu i lądowania samolotu z wieży wojskowego portu lotniczego. Dzieci dowiedziały się co jest warunkiem bezpiecznych lotów i w tym celu zwiedziły stację meteorologiczną i poznały pracę sokolnika. Na koniec wycieczki dzieci uczciły pamięć poległych lotników, którzy zginęli w obronie granicy morskiej składając wiązankę kwiatów i zapalając znicze pod pomnikiem.
Składamy serdeczne podziękowania chor. Kruk i chor. Bunia za zorganizowanie tej ciekawej wycieczki.
Wychowawczynie oddziału zerowego z dziećmi.

Wycieczka klasy V i VI do Gdyni

Gdynia 20 maja uczniowie klasy V i VI pojechali na wycieczkę do Gdyni. Odwiedzili Morską Bazę Poszukiwania i Ratownictwa SAR. Do zadań Służby SAR należy poszukiwanie i ratowanie każdej osoby znajdującej się w niebezpieczeństwie na morzu, bez względu na okoliczności w jakich znalazła się w niebezpieczeństwie  oraz zwalczanie zagrożeń i zanieczyszczeń olejowych i chemicznych środowiska morskiego.
   Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie portu morskiego DALMOR. Uczniowie mieli okazję zobaczyć różnorodne jednostki pływające. Zwiedzili też statek przeznaczony głównie do przewozu suchych ładunków masowych luzem, tj. bez opakowania, wsypywanych bezpośrednio do ładowni, tzw. masowiec.
    Wyjazd uatrakcyjniły warsztaty praktyczne dotyczące fauny i flory Morza Bałtyckiego w gdyńskim Oceanarium, realizowane w Laboratorium Biologicznym i Multimedialnej Sali Ekologii Morza. Zajęcia połączone z prezentacją multimedialną na długo zapadną w pamięci uczniów.
Uwieńczeniem mile spędzonego dnia był zakup pamiątek.

Tradycja i współczesność.Ciągłość i zmiany

Uczniowie klasy IIIB w ramach Młodzieżowego Funduszu Młodzieży - "Aktywni - Pozytywni" napisali projekt p.n. "Tradycja i współczesność. Ciągłość i zmiana" - Bal gimnazjalny kl. III.
Otrzymaliśmy kwotę 500 zł! Uzyskane pieniądze przeznaczymy na zakup materiałów papierniczych, które będą niezbędne do wykonania zaproszeń, podziękowań, przygotowania dekoracji.

Poprawna polszczyzna na co dzień

Dnia 13.05.  2013r.  o godz.13.45  w Zespole Szkół w Cewicach odbył się cykliczny  Konkurs językowy pn.„Poprawna polszczyzna na co dzień”- przeznaczony dla uczniów klas gimnazjum....
pokaż cały

VI Gminny Konkurs Recytatorski

Dzieciom poetom

Ptaszki Polne 2013

ptaszki VI Gminny Konkurs Recytatorski
 „Ptaszki Polne 2013”

8 maja 2013 w Zespole Szkół w Cewicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Ptaszki Polne 2013”. To już VI edycja tego konkursu, który cieszył się dużym zainteresowaniem, a jego uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Swój udział w zmaganiach recytatorskich zgłosiło  aż 37 uczniów z 7 szkół podstawowych gminy Cewice. Dzieci rywalizowały w trzech kategoriach; klasy pierwsze, drugie i trzecie. Komisja oceniała dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów z klas I-III. ...
pokaż cały

Mali eko-uczniowie

eko Temat ekologii jest szczególnie bliski młodszym uczniom naszej szkoły. Wielu z nich z ogromnym zaangażowaniem wykonało zabawki, ludziki a także rzeczy użytkowe takie jak buty czy piórnik z odpadów i materiałów przeznaczonych do recyklingu. Małym eko- uczniom serdecznie gratulujemy pomysłów!
Opracowała: Magdalena Matusiak

Dzień Ziemi

sprzątanie Uczniowie małej szkoły z wielkim zaangażowaniem obchodzili Światowy Dzień Ziemi. Postanowili posprzątać po długiej zimie. Praca szła doskonale. Teren szkoły i pobliskiego parku został posprzątany a śmieci posegregowane.
                                                                        Opracowała: Magdalena Matusiak

Muzyka – mój świat

gitara W naszej szkole odbył się koncert związany z projektem "Muzyka – mój świat". Odwiedzili nas goscie ze Szkoły Muzycznej w Lęborku oraz innych szkół. Było to niezapomniane przeżycie muzyczne.
Realizatorkami projektu są: Alicja Olkowska, Milena Kapica, Dominika Maszota, Paulina Reclaf, opiekun: Dorota Łunecka.
W koncercie wystąpili dzieci, młodzież i dorośli, których pasją jest muzyka.


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •