Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

strony :1... 1 2 ... » z 2

Dzień Dziecka

Plan dnia na 31.05.2014 (sobota)

Klasy 0 i I – III (Boisko przy Małej Szkole)
9.00 – 11.00 gry i zabawy sportowe
11.00 – przemarsz do gimnazjum – obiad w stołówce
11.20 – do domu

Klasy IV – VI i Gimnazjum
9.00 - 9.15 – spotkanie z wychowawcami w klasach
9.15 – 9.45 – Pasje, zainteresowania, hobby – odkrywamy talenty.
10.45 – 12.30 – rozgrywki sportowe (w międzyczasie obiad)
12.30 – odjazdy autobusów


Wizyta krajów partnerskich

wizyta Wizyta krajów partnerskich w Zespole Szkół w Cewicach w ramach programu „Comenius”- podsumowanie
W Zespole Szkół w Cewicach w dniach od 19 – 23.05.2014 gościliśmy naszych partnerów z Węgier, Turcji i Hiszpanii. Podczas wizyty nasi goście zwiedzili Kraków, Gdańsk, Malbork,  Szymbark, Ruchome wydmy w Łebie oraz Lębork. Młodzież z krajów partnerskich brała udział w warsztatach szycia lalek w GCK Cewice oraz w warsztatach przygotowanych przez muzeum w Lęborku. Natomiast nauczyciele doskonalili swoje umiejętności kulinarne w lepieniu pierogów. Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się w Zespole Szkół w Cewicach w dniu 21.05.2014. W uroczystości uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, zaproszeni goście i rodzice. Projekt zakończyliśmy uroczystą kolacja w Godętowie.
Dziękujemy wszystkim zainteresowanym, sponsorom oraz rodzinom które gościły młodzież z krajów partnerskich. >>>

Powiatowy finał turnieju BRD

Policjanci z lęborskiej drogówki w piątek 9 maja, od godziny 10 do 15.30 przeprowadzali w Zespole Szkół w Łebieniu finał powiatowy turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego.
Naszą gminę reprezentowała drużyna w składzie: Szymon Żurawski, Damian Stencel, Damian Gosz. Zajęli oni III miejsce >>>

Grupa Bieronek z wizytą w OSP w Cewicach

OSP W związku z obchodami Dnia Strażaka przedszkolaki udały się z wizytą  do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Cewicach. Maluszki były wielce stremowane obecnością panów strażaków oraz wielkością sprzętu strażackiego. Możliwość przymierzenia hełmu oraz chwila spędzona w wozie strażckim spodobała sie najbardziej dzielnym Biedronkom. Oczywiście po takiej ciekawej wizycie niejeden przedszkolak zapowiedział, że jak będzie duży zostanie strażakiem.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska- Gołab

Zwierzęta z wizytą u Maluszków

. W trakcie tygodnia o tematyce zwierzęcej, nasze Maluszki odwiedzili nietypowi goście.
Wielkie zaskoczenie malowało sie twarzach dzieci, gdy zawitali do nich pies- Ferdek, rybka- Mirabelka oraz papuga- Laluś. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem obserwowali zachowanie zwierząt, chcieli wiedzieć co jedzą i w jaki sposób trzeba się nimi opiekować. Wszyscy zgodnie stwierdzili, iż pies, papuga i rybka na stałe powinni zamieszkać w naszym przedszkolu.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska- Gołąb

Lekcja w lęborskim muzeum

muzeum Dnia 26 maja klasa Id wraz z paniami: Bożeną Trojan i Jolantą Romanowską, odwiedziła muzeum w Lęborku. Głównym celem wizyty było pogłębienie wiadomości o systemie obronnym średniowiecznego Lęborka i obejrzenie pozostałości po panowaniu krzyżackim w tym mieście.
W tym celu zwiedziliśmy baszty, dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek , dotyczących uzbrojenia rycerzy i ówczesnej broni. Obejrzeliśmy również wystawę znajdującą się w „Galerii Strome Schody” Pt. „Jak u Pana Boga za piecem. Historia pieców kaflowych”. Naszą wizytę zakończył słodki akcent – pyszne lody i desery.

Medale

Nauczyciele Zespołu Szkół w Cewicach p. Dorota Łunecka i p. Jolanta Mielewczyk w dniu 2 maja otrzymały medale okolicznościowe, nadane przez Zarząd Główny Stowarzyszenia przyjaciół Armii Krajowej w Gdańsku. Za wkład i wychowanie patriotyczne młodzieży (Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej w Gdańsku). Medale zostały wręczone w Sali Akwen w siedzibie IVS22 Solidarność w Gdańsku.

Dzień Rodzinny

familyZ okazji Dnia Rodzinnego
uczniowie klas I-III
SP w Cewicach
zapraszają na występ artystyczny,
który odbędzie się
we wtorek 27.05.2014r.
o godz. 16.00
w budynku gimnazjum

Karta rowerowa

miasteczko Egzamin na kartę rowerową
•    test – 27 maja na lekcji informatyki kl. IV (wtorek)
e-kierowca.pl/rower (test losowy, przepisy + skrzyżowania)
•    jazda – 28 maja o godz. 10.00 (środa)
na placu przy sali gimnastycznej
•    otrzymasz arkusz zaliczeń, potrzebne będzie podpisane zdjęcie
•    Rower należy zorganizować we własnym zakresie (przy pomocy rodziców).
•    Wskazany jest kask.

Comenius

logo Wizyta krajów partnerskich w Zespole Szkół w Cewicach w ramach programu „Comenius”
W Zespole Szkół w Cewicach od 2012r realizowany jest program  Comenius. Program  jest projektem edukacyjnym Unii Europejskiej. Ma on na celu rozwój wiedzy i zrozumienia wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej  różnorodności kultur i języków europejskich i  wartość tej różnorodności. Szkoła uczestniczy w projekcie od września 2012 do czerwca 2014 roku. Naszymi partnerami są: Węgry, Hiszpania i Turcja. Motywem przewodnim programu są  "Zapomniane dziecięce gry".  logo
W ramach podejmowanych działań  Nasi uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili Turcję, Węgry i Hiszpanię a zakończenie programu odbędzie się w Cewicach w dniach od 19.05. – 23.05.2014.
Nasi goście zwiedzą :Kraków, Gdańsk, Malbork,  Szymbark, Ruchome wydmy w Łebie oraz Lębork.
Uroczystość związana z podsumowaniem projektu  odbędzie się w Zespole Szkól  w Cewicach w dniu 21.05.2014 o godz. 10.15
Dziękujemy wszystkim zainteresowanym, sponsorom oraz rodzinom które gościły młodzież z krajów partnerskich.

Maluszki robiły galaretke z owocami

gel     Kiedy przedszkolaki poczuły, że wiosna zawitała do nas na dobre, stwierdziły że daniem które z wiosną im się najbardziej kojarzy jest kolorowa galaretka z owocami. I tak w pewien kwietniowy dzień wzięły się do pracy. Najpierw owoce trzeba było umyć i pokroić, co już stanowiło nie lada wyzwanie dla Maluszków. Kolejnym trudem okazała się decyzja, co do kompozycji owoców w miskach, wybór był duży. Ostatniem etapem był wybór  koloru galaretki.  Wszystkie napotkane  przeszkody dzieciaki  pokonały, a w nagrodę dostały miseczkę bajecznie kolorowej galaretki z owocami. Musiało bardzo smakować, sadząc po minach i tempie znikania galaretek.
Opracawała: Katarzyna Skrzyńska- Gołąb

Szukając Zajęca

zając Przed Wielkanocą prezdszkolaki miały do wykonania bardzo ważne zadanie. W naszym ogródku przedszkolnym zając porozrzucał pisanki, dzieci podzielone na dwie drużuny miałay za zadanie je odszukać. Żółci i Niebiescy bardzo starannie przeczesywali teren, żadna pisanka nie umknęła ich uwagi. Przewagą dwóch pisanek wygrała drużyna Niebieska,  słodki poczęstunek, sprawiedliwie za trud poszukiwania, otrzymały obie drużyny. Przedszkolaki stwierdziły, że już nie mogą doczekać się poszukiwań w następnym roku.
Opracowała: Katarzyna Skrzyńska- Gołąb

nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •