Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

strony :1... 1 2 ... » z 2

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI


Sprawozdanie z Tygodnia Profilaktyki
pod hasłem „Z głową, więc bezpiecznie poruszam się po drodze” maj 2015 r.
W Publicznym Gimnazjum przy Zespole Szkół w Cewicach Zespół Wychowawczy w dniach 18 – 22 maj 2015r. po raz dziesiąty zorganizował „Tydzień profilaktyki” pod hasłem: „Z głową, więc bezpiecznie poruszam się po drodze”....
pokaż cały

Z głową więc bezpiecznie

sp W dniu 28.05.2015 r. w Zespole Szkół Szkole Podstawowej w Cewicach po raz trzeci odbył się Dzień Profilaktyki pod hasłem „Z głową więc bezpiecznie poruszam się po drodze”.
W ramach Dnia Profilaktyki przeprowadzono konkurs plastyczny pt. „Na głowie kask mam, bo o bezpieczeństwo dbam” oraz warsztaty dla uczniów klas IV – VI, które miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa w szkole oraz ograniczenie występowania agresji słownej i fizycznej. Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią psycholog z Gdańska.
W tym dniu odbył się również apel podsumowujący Dzień Profilaktyki w Szkole Podstawowej podczas którego zostały wręczone nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla zwycięzców konkursu plastycznego....
pokaż cały

W nagrodę do Warszawy!

zs Uczniowie naszej szkoły – zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła marzeń” organizowanym przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej.  Z całego kraju nadesłano ponad 7,5 tysiąca prac. Do ścisłego finału zakwalifikowano 662 prace.
Wśród wyróżnionych znalazły się uczennice naszej szkoły:  Weronika Romanowska  z klasy V SP oraz Kinga Stromska z klasy IIIB gimnazjum. Komisję urzekły wizje szkoły marzeń ukazane w pracach literackich naszych dziewcząt. W nagrodę 22 maja 2015r.  pojechały one  na wycieczkę do Warszawy. Po uroczystym podsumowaniu konkursu, rozdaniu dyplomów i pamiątkowych gadżetów  rozpoczęło się zwiedzanie Sejmu i Senatu....
pokaż cały

Dzień Mamy w Ib

p W poniedziałek 25 maja uczniowie z klasy Ib zaprosili swoje mamy na uroczystość z okazji ich święta. Zaśpiewali piękne piosenki, zadeklamowali wierszyki a nawet zatańczyli. Mamy zostały obdarowane własnoręcznie zrobioną biżuterią. Największym zaskoczeniem była jednak niespodzianka. Mamy dostały zadanie do wykonania. Wraz ze swoimi pociechami miały wykonać wiosenne wazony pełne tulipanów. Podczas zadania pełno było zabawy i śmiechu. Po ciężkiej pracy na uczniów i mamy czekał słodki poczęstunek.
Opracowała: M. Matusiak

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

g Z okazji Tygodnia Profilaktyki 19 maja w naszej szkole zespół teatralny pod kierunkiem pani Jolanty Mielewczyk przedstawił premierę spektaklu „Droga donikąd”. To spektakl o wypadkach w ruchu drogowym z udziałem nieodpowiedzialnych kierowców nie mających prawa jazdy, będących pod wpływem alkoholu i narkotyków, oraz wynikające z tego zagrożenia dla innych użytkowników dróg. Nasze przedstawienie 25 i 26 maja zaprezentujemy we wszystkich szkołach z terenu naszej gminy. Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji spektaklu składamy Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Cewicach....
pokaż cały

TRANSPLANTACJA

g 18 maja 2015roku w Zespole Szkół w Cewicach odbyła się realizacja projektu trzeciej edycji  „Transplantacja jestem na tak”, podziel się swoją wiedzą. Uczniowie odpowiedzialni za projekt przygotowali plakaty, ulotki zawierające cele naszego projektu, słowa skierowane do rodziców, uczniów, informacje o oświadczeniach woli-dokument drugiego życia. W czasie wszystkich przerw uczniowie rozdali młodzieży ulotki i oświadczenia woli a podczas wywiadówki przekazali je rodzicom. Wszystkie ulotki i oświadczenia woli, a było ich ponad 300, zostały rozdane. Uczniowie odpowiedzialni za projekt w pełni wywiązali się ze swoich obowiązków. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu projektowi  nasi odbiorcy dowiedzieli się że dar życia jest bezcenny i może stać się udziałem każdego z nas jako dawcy i odbiorcy. Wierzymy, że wielu młodych ludzi dołączy do dumnych posiadaczy oświadczenia woli.
Odpowiedzialni za projekt: Agnieszka Niedżwiecka – IIa, Wiktoria Jóskowska IIa, Klaudia Piask – IIa, Maja Janczak –IIa, Klaudia Majna - IIa, Zuzanna Krakowiak Ib, Marta Puzdrowska – Ib, Sebastian Klankowski – IIc, Dawid Bolda – IIc, Kamil Choszcz IIc.
OPIEKUN PROJEKTU – JOLANTA MIELEWCZYK

Studnia dla Południa

Sprawozdanie z organizacji akcji
„Studnia dla Południa”
Od 1 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Cewicach trwała akcja „Studnia dla Południa” przeprowadzona w ramach Polskiej Akcji Humanitarnej z okazji światowego dnia wody. Bardzo czynnie do akcji włączyli się uczniowie klasy IB. Przygotowano informacje dotyczące dostępu do czystych ujęć wody w różnych krajach świata (gł. Afryki),  plakaty zachęcające do udziału w akcji, ciekawe prezentacje multimedialne. ...
pokaż cały

Moje miasto bez elektrośmieci

p Uczniowie Zespołu Szkół w Cewicach włączyli się po raz kolejny w Ogólnopolski Program Edukacyjny „Moje miasto bez elektrośmieci”. W ramach edukacji uczniów oraz lokalnego  społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym  Samorząd Uczniowski wykonał na holu głównym szkoły gazetkę informacyjną dotyczącą  zbierania elektrośmieci. ...
pokaż cały

Przedszkolaki w OSP Cewice

P Dnia 5 maja przedszkolaki z grup: Zajączki, Biedronki, Żabki oraz dwie grupy oddziału "0" miały możliwość zwiedzenia remizy strażackiej oraz bliżej poznać zawód strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cewicach. Panie naszych przedszkolaków pomogły zaprezentować kombinezony strażaków. Dzieci zobaczyły m.in. sprzęty gaśnicze, wyposażenie wozów strażackich. Chętne dzieci obejrzały też wóz strażacki od wewnątrz. Dużą atrakcją dla dzieci był ogromny strumień wody, który lał się na terenie naszego przedszkola wprost w wozu strażackiego.
Panom Strażakom serdecznie dziękujemy za wszystkie atrakcje.
Anna Żukowska

Wizyta harcerzy w Przedszkolu

p "Kto to jest HARCERZ? - Jedni powiedzą, że osobą lubiącą poznawać naturę, spędzać czas na jej łonie czy wieczorami spoglądać w blask ogniska. Inni powiedzą, że harcerze to młodzi zapaleńcy. Ludzie kształtujący się w wielu kierunkach, rozwijających swoje zainteresowania. Ludzie, którzy uczą się jak być dobrym człowiekiem i obywatelem."
W kwietniu przedszkolaki przyjęły z wizytą harcerki z 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im. gen. Stanisława Sosabowskiego z Hufca w Lęborku. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowiadań o przygodach harcerskich, każdy chciał tez dotknąć i pooglądać ekwipunek harcerski. Na zakończenie maluchy nauczyły się zabawy oraz piosenki harcerskiej. Wszyscy chórem stwierdzili że też będą harcerzami.
Jeszcze raz dziękujemy Zofii Gołąb oraz Natalii Decyk.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Dzień ZIEMI w Przedszkolu

p 22 kwietnia wszyskie grupy przedszkolne wzięły udział w obchodach "Dnia Ziemi". Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki dowiedziały się co to jest segregacja, jak prawidłowo segregować śmieci oraz w jaki sposób one same mogą dbać o środowisko. Każda grupa przygotowała wspaniałe prace plastyczne związane z tematem. Następnie dzieciaki, wraz z paniami, zaopatrzone w worki na śmieci orzaz gumowe rękawiczki ruszyły "sprzątać świat". Maszerując po parku, niestety maluszki szybko zapełniły worki porzuconymi tam śmieciami. Mamy nadzieję, że park pozostanie teraz czysty.
Katarzyna Skrzyńska- Gołąb
Anna Żukowska
Ewa Skazińska

Studnia dla Południa

g Zespół Szkół w Cewicach włączył się do akcji „Studnia dla Południa”. Polska Akcja Humanitarna ogłosiła projekt, którego efektem ma być budowa studni w Sudanie Południowym w miejscowości Du Cum (akcja ta została ogłoszona z okazji Światowego Dnia Wody – marzec). Uczniowie klasy IB wraz z nauczycielami przygotowywali się do przeprowadzenia tej akcji w szkole. W dniach od 4 do 8 maja 2015 roku przeprowadzone zostały we wszystkich klasach pogadanki i przedstawione prezentacje na temat problemów z dostępem do wody w licznych krajach Afryki. Wykonane zostały także plakaty tematycznie związane z akcją. Ich wystawa znajduje się w głównym holu szkoły.
Od 11 do 22 maja prowadzona jest zbiórka pieniędzy na budowę studni.
Zebrane środki zostaną przekazane na konto PAH. Dzięki nim zapewnimy dostęp do wody pitnej 150 dzieciom uczący się w Du Cum.
Dla nas dostęp do wody pitnej jest rzeczą oczywistą. Są jednak na świecie państwa, w których dostęp do wody jest bardzo utrudniony. Dzieci w różnym wieku muszą dokonywać wyboru, czy mogą pójść do szkoły, czy po wodę, a właściwie wybór jest oczywisty, bo woda jest niezbędna do życia i zachowania zdrowia. Kobiety i dzieci niemal codziennie muszą pokonać trasę ok. 6 km, by zapewnić czystą wodę dla rodziny, stąd bardzo niska frekwencja uczniów w szkole. Na taka wyprawę przeznaczają ok. 5 godzin dziennie – to czas, który można by wykorzystać na naukę, zabawę czy wypoczynek.
Uczniowie Zespołu Szkół w Cewicach chcą pomóc swoim  rówieśnikom w pokonaniu trudności z dostępem do wody – może tym sposobem również i tym dzieciom zostanie  zwrócone beztroska i radość okresu dzieciństwa i dorastania.
Koordynatorzy szkolni
Bożena Trojan
Aleksandra Klawe

nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •