Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

przekazanie kroniki Dziś rozdano świadectwa. Uczniowie udali się na zasłużone wakacje i przynieśli piękne świadectwo do domu w prezencie na jutrzejszy Dzień Ojca.
Uroczystość rozpoczęto wniesieniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu państwowego. Świadectwa z wyróżnieniem oraz świadectwa absolwentów wręczono w obecności całej szkoły. Rzda Rodziców ufondowała nagrody dla uczniów z najwyższą średnią: w gimnazjum dla Maksa Szarleja, w szkole podstawowej dla Anity Reglińskiej. Wręczono również listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców.
W gimnazjum odbyło się uroczyste przekazanie kroniki szkolnej klasom młodsprzekazanie Sztandaru zym a w szkole podstawowej przekazanie sztandaru. Nowym chorążym pocztu został Igor Kruk, w skład asysty weszły Iza Mielewczyk i Anita Reglińska.


Akademia Ukończenia Szkoły Podstawowej

akademia Tym razem klasa VI uroczyście żegna szkołę. Uczniowie przedstawili życie szkolne w postaci akademi, gdzie udzielano nagany nauczycielom w sposób humorystyczny. Przedstawiono zdjęcia z dawnych lat od "zerówki" do ostatniego biwaku nad morzem w klasie VI w postaci slajdów i przybliżenia wydażeń z minionych lat. Nie obyło się od łez wzruszenia.
Pani Dyrektor pożegnała uczniów i zaprosiła jednoczesnie do gimnazjum.
Rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

Bal Absolwentów Gimnazjum

Polonez Dziś klasy III miały uroczysty bal absolwentów. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym. Były humorystyczne odniesienia do życia szkolnego i piosenki. Kuba Mielewczyk i Olek Tryba dali czadu na gitarach elektyrycznych. W roli prezenterów wystąpili Martyna Cybula i Michał Bazowski. Chłopcy z klasy III D zaśpiewali piosenkę z repertuaru Marka Grechuty "Dni, których nie znamy". Pani Dyrektor w swoim przemówieniu przedstawiła krótką historię uczniów od klasy "0" poprzez podstawówkę, gimnazjum do klasy III. Na koniec kwiaty, polonez, łzy wzruszenia rodziców i poczęstunek. Do tańca przygrywał zespół.

Wycieczka do Warszawy

wa-wa Uczniowie III klasy wraz z p. Mojko pojechali do stolicy do Sejmu RP.Martyna Cybula, Daria Drywa, Patryk Gański i Paweł Pokorski zostali wyróżnieni za udział w ogólnopolskim projekcie „Polska prezydencja w Radzie UE”. Mogli zwiedzać sale sejmowe, spotkać się z posłami a przy okazji obejrzeć Warszawę.

Flash mob

flash mob Uczniowie naszej szkoły niespodziewanie zrobili akcję flash mob . Efekt na zdjęciu i na stronie internetowej .

Święto Szkoły Podstawowej

7 czerwca w Szkoła podstawowa w Cewicach obchodziła X rocznice nadania im. ks. Edmunda Roszczynialskiego.  Z okazji tej rocznicy uczniowie  uczestniczyli we mszy św. ; złożyli kwiaty pod obeliskiem -miejscem śmierci patrona. W sali gimnastycznej oddziału I_III przeprowadzono Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. W konkursie wzięły udział drużyny z klas IV-VI. Najlepszą wiedzą o Ks. E. Roszczynialskim popisała się klasa VI . Drugie miejsce zajęła klasa IV. Uroczystości uświetnili nasi muzycy Hubert oraz Kacper , którzy zagrali pięknie na trąbce oraz perkusji.

Karta Moto/rowerowa

rower Egzamin na kartę, jazda po miasteczku ruchu, odbędzie sie we wtorek 14 VI, o godz. 11.00 przy Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku (k. Lidla).
  1. Wyjazd autobusem sprzed szkoły ok. godz. 10.15.
  2. Należy zabrać ze sobą: arkusz zaliczeń z podpisanym zdjęciem, zgodę rodziców na wyjazd, pieniądze na autokar (karta jest bezpłatna).
  3. Motorower należy zorganizować we własnym zakresie, konieczny jest kask
  4. Na miejscu wymagana jest dyscyplina, cisza, słuchanie poleceń. Nieprzestrzegający zasad porządkowych będą rugowani.

Osiągnięcia sportowe

Gimnazjum
laureaci od etapu powiatowego

 NazwaEtap
Lokata
Imię i nazwisko
Nauczyciel prowadzący
 Gimnazjada Mlodzieży Szkolnej
szachy
    
 Gimnazjada Mlodzieży Szkolnej
piłka ręczna dziewcząt
 półfinał
wojewódzki
 II

 Marlena Adamska
Natalia Jóskowska
Aleksandra Bazowska
Jolanta Wiśniewska
Marta Młyńska
Jolanta  Olkowska
Paulina Drywa
Izabela Klinkosz
Patrycja Kobiella

 J.Niedźwiedzki

 Lekkoatletyka Dziewcząt

 

 Mistrzostwa Powiatu
 IV Natalia Dawidowska
100m
 J. Niedźwiecki
   V
 X
 Marlena Filipiak
  100m
  300m
 J.Niedźwiecki
  

 VII

 VII

 Marta Młyńska
       600m
Edyta Kondziora
        300m
 J.Niedźwiedzki
  

 II
IV

 skokw dal
Katarzyna Olszewska
    600m

  J.Niedźwiedzki
   III
  I

 Marlena Piask
skok w wzwyż
Patrycja Kobiella
skok w wzwyż

  A.Linsztedt
   III
 II
Marlena Adamska
oszczep
kula
 J.Niedźwiecki
  Misrzowstwa Powiatu
 IV
VI
 Angelika Maszota
oszczep
skok w dal
 A.Linsztedt
J.Niedźwiecki
   III Sztfeta Lex100m
Natalia Dawidowska
Marlea Filipiak
Patrycja Kobiella
 A.Linsztedt
 Punktacja łaczna w powiecie I Angelika Maszota

 J.Niedźwiedzki
...
pokaż cały
nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •