Listy przyjętych

Lista przyjętych do kl. I SP na rok 2017-18

Lista przyjętych do Publicznego Przedszkola na rok 2017-18

Lista przyjętych do Oddziału Przedszkolnego na rok 2017-18


RATUJ MOJE ŻYCIE!

2Ratuj moje życie!6 kwietnia 2017 r. odbył się VII MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ dla uczniów szkół gimnazjalnych.
Celem konkursu było promowanie zasad pierwszej pomocy wśród młodzieży. Przebiegał on w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym....
pokaż cały

strony :1... 1 2 3 ... » z 3

Podręczniki szkolne

Wykaz podręczników >>>


ERASMUS+

Akcja UNICEF

zs Nasza szkoła w roku szkolnym 2014/2015 przystąpiła do współpracy z UNICEF. Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej, wspólnie z rodzicami oraz nauczycielami, włączyli się w akcję „Wszystkie kolory świata - edycja III”.
Koordynatorami są pedagodzy szkolni p. Joanna Arendarska i Katarzyna Wenta-Myszk. Wszystkie kolory Świata to globalny projekt UNICEF, w którym nasi uczniowie mieli za zadanie przygotować charytatywne laleczki. Kampanię wspierała Majka Jeżowska- Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Uczniowie angażując się w akcję, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sudanie Południowym.
Sytuacja w Sudanie Południowym jest dramatyczna. Śmierć głodowa grozi tysiącom dzieci. Aby temu zapobiec UNICEF Sudan Południowy wyposaża ośrodki leczenia niedożywienia w leki i sprzęt oraz organizuje tzw. Mobilne Zespoły Opieki Zdrowotnej. Ich pracownicy przemieszczają się po całym kraju, docierając z pomocą do dzieci mieszkających w wioskach bardzo oddalonych od punktów medycznych( inf. UNICEF). 
W naszej szkole chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele własnoręcznie uszyli lalki i nadali im akt urodzenia. Wspólnie udało się uszyć 20 laleczek m.in. Kaszuba, Kaszubkę, Góralkę, Górala, Szkota, Hiszpankę, Japonkę itp.. Laleczki zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej, która odbyła się podczas spotkania z rodzicami. Można było je wypożyczyć za symboliczną kwotę 10 zł. Osoby zainteresowane mogły również nabyć laleczkę na własność. W ten sposób11 lalek znalazło nowy dom.
Łącznie zebraliśmy 780zł.
         Zebrane środki zostały przekazane na konto UNICEF.
 Dzięki naszemu zaangażowaniu daliśmy radość potrzebującym dzieciom w Sudanie południowym.
Zespół Wychowaw

ERASMUS+

g ERASMUS+ 
MULTIMEDIA GAMES FOR INCLUSION
NAUCZANIE POPRZEZ GRY MULTIMEDIALNE


    We wrześniu 2014 roku Zespół Szkół w Cewicach
przystąpił do realizacji projektu unijnego Erasmus +  Multimedia Games for Inclusion – Nauczanie poprzez gry multimedialne. Szkoły  z naszej Gminy, które wyraziły chęć współpracy w projekcie to: Szkoła Podstawowa w Maszewie i Zespół Szkolno  – Przedszkolny w Siemirowicach....
pokaż cały

Dzień Dziecka w Gdyni

Uczniowie II i III klasy byli na wycieczce w Gdyni. W programie było wiele atrakcji; m.in. spektakl teatralny w Teatrze Miejskim pt. "Królowa Śniegu". Po spotkaniu w krainie śniegu dzieci zwiedziły Akwarium Gdyńskie, gdzie mogły zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata.  Ciekawym punktem programu był rejs pirackim galeonem DRAGON po porcie. Niektórzy po raz pierwszy weszli na pokład, doznali bujania na fali i zobaczyli jak wygląda port oraz ląd od strony morza. Ponieważ pogoda tego dnia dopisała, z przyjemnością spędziliśmy czas na Skwerze Kościuszki. Był czas na lody i zakup pamiątek....
pokaż cały

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
w budynku Gimnazjum ul. Witosa 65
26.06.2015
  • o godz. 9.00 dla uczniów Gimnazjum
  • o godz. 10.30 dla „0” i klas I – VI SP

APEL PODSUMOWUJĄCY

zs APEL PODSUMOWUJĄCY AKTYWNOŚC UCZNIÓW W  KONKURSACH I INNYCH DZIAŁANIACH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Dnia 23 czerwca odbył się apel podsumowujący prace dodatkową uczniów – udział w konkursach, projektach, wolontariacie, działalności na rzecz szkoły i środowiska.
Dyrektor szkoły p. Iwona Mielewczyk uroczyście wręczyła wyróżnionym uczniom dyplomy i nagrody rzeczowe....
pokaż cały

Świat klocków LEGO

sp W piątek 12 czerwca grupa dzieci uczęszczających do szkolnej świetlicy oraz klasa Ib odwiedziła największą w Polsce wystawę klocków LEGO. Atrakcji było wiele. Dzieci miały okazję oglądać wspaniałe budowle z klocków. Wiele z eksponatów dawało możliwość interaktywnej zabawy. Ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach zrobiła 11 metrowa replika statku Titanic. Dzieci mogły samodzielnie skonstruować swoje budowle podczas zabawy w kąciku z klockami. Zabawa była doskonała i przeniosła uczestników w świat wyobraźni i fantazji.

Dzień Mamy i Taty w zerówce

p Uroczyste obchody Dnia Mamy i Taty odbyły sie w dwóch grupach zerówki. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem. Dzieci śpiewały, recytowały wiersze oraz tańczyły. Zostały za to nagrodzone wielkimi brawami. Po części oficjalnej dzieci z rodzicami bawili się podczas różnorodnych konkursów i zawodów. Następnie wszyscy częstowali się słodkościami i napojami przygotowanymi przez rodziców.
Wychowawcy

Wycieczka zerówki do gdańska

p 10.06.2015 r. wszystkie dzieci z zerówki odwiedziły największą w Polsce edukacyjną wystawę budowli z klocków LEGO. Szczególne zainteresowanie wzbudziły poruszające się pociagi, grające instrumenty i 11 metrowy statek Titanic.
Następnie z przewodnikiem dzieci zwiedziły stadion oraz muzeum Lechii Gdańsk. To była bardzo ciekawa wycieczka.
Wychowawcy

Dzień Rodzinny w II klasie

sp W Oskowie, w sobotni, słoneczny dzień odbył się rodzinny piknik. Rodzice przygotowali niespodzianki w postaci gier i zabaw sportowych z nagrodami. Rozegrano międzypokoleniowe konkurencje z chustą animacyjną i pełne emocji przeciąganie liny. Wszyscy mogli sprawdzić się podczas gry w krokieta, bule czy hula hop. Niewątpliwą osobliwością tego miejsca jest Koń Trojański (wpisany do Księgi Rekordów Guinessa - wysokość 16,35 m) stanowiący wieżę widokową. Można było wspiąć się na jego szczyt i podziwiać piękne okolice....
pokaż cały

OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

sp III GMINNA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W CEWICACH
Dnia 12 czerwca 2015r. o godz. 9.00. w naszej szkole odbyła się III Gminna Olimpiada Języka Angielskiego dla szkół podstawowych zorganizowana przez panią Annę Marzęcką i Iwonę Dołębską. W olimpiadzie udział wzięli uczniowie z sześciu szkół naszej gminy: Cewice, Siemirowice, Maszewo, Łebunia, Popowo i Bukowina. Uczniowie startowali w trzech kategoriach: Dla klas IV, V i VI. W każdej kategorii wyłoniono laureatów, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. ...
pokaż cały

Bezpieczeństwo w czasie wakacji

sp Prelekcja na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji
10 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.Uczniowie klas I - VI uczestniczyli w prelekcji na temat bezpieczeństwa, oraz prawidłowych zachowań postaw wśród uczniów....
pokaż cały
nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •