Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

Wycieczka do gminnej biblioteki

plac zabaw W piękny wrześniowy dzień dzieci z zerówki były na  wycieczce w Gminnej Bibliotece. Pani bibliotekarka ciekawie opowiadała o swojej pracy. Następnie dzieci bawiły się na nowym placu przed biblioteką.Najwięcej frajdy dostarczyło dzieciom malowanie kolorową kredą po specjalnej ścianie.
Bożena Bunia

Godziny odwozów uczniów z ZS w Cewicach

„Wiolka” Przewóz osób
Wiesław Adam Jażdżewski
Wiślany 1 B, 77-128 Parchowo
Tel. 502 661 804

Kierunek         Godziny odjazdu:
Łebunia    
12:50; 13:10; 14:45; 15:40; 16:40
Osowo  Lęborskie    
13:10; 14:45; 15:40
Dziecino, Okalice, Popowo, Bukowina    
12:50; 15:00; 15:50
Siemirowice    
13:45; 14:45; 15:40; 16:40
Przeryte    
14:45; 15:40; 16:40
Oskowo    
14:45; 15:40
Unieszyno    
14:45; 15:40
Maszewo    
13:45; 14:45; 15:40; 16:40


ATOMOWY AUTOBUS-MOBILNE LABORATOIUM

labor Gimnazjaliści  z naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Atomowy Autobus – Mobilne Laboratorium. Uczniowie  klasy IB i IIB, pod opieką p. Doroty Długiej i Katarzyny Wenty-Myszk, mogli poznać tajniki funkcjonowania elektrowni jądrowej. Jest to czwarta edycja projektu Fundacji Forum Atomowe.
Celem akcji jest dotarcie do lokalnych społeczności i przekazanie rzetelnych informacji na temat pokojowego wykorzystywania energii jądrowej w kontekście programu budowy elektrowni atomowej w Polsce. Pracownicy Fundacji zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt i pomoce dydaktyczne  informowali  uczniów o zasadach funkcjonowania elektrowni jądrowej, wykonywali doświadczenia z zakresu fizyki jądrowej oraz ochrony radiologicznej. Na uczestników czekały pokazy i doświadczenia, symulacje i seminaria popularnonaukowe. Ciekawym punktem programu był pokaz pt. „Zajrzyj do wnętrza pastylki paliwowej”, w trakcie którego uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda rozszczepianie jądra atomu uranu. Nasi uczniowie wzięli także udział w konkursie wiedzy na temat fizyki jądrowej , wspaniale sobie poradzili i otrzymali upominki.

S.O.S. CEWICE Vice Mistrzem Świata

puchar W pierwszym tygodniu września w ramach promocji Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn, które odbywają się w Polsce przy ERGO  ARENIE w Gdańsku odbywały się Mini Mistrzostwa Świata. Organizatorem mistrzostw był PZPS oraz TREFL Gdańsk. Eliminacje do mistrzostw odbywały się min w Gdańsku, Gdyni, Redzie, Starogardzie Gd. , Malborku, Miastku, Pruszczu Gd. Oraz w Cewicach, Z każdej grupy eliminacyjnej do finałów awansowały po trzy zespoły, które na wzór mistrzostw świata dolosowywano do nazw drużyn państw biorących udział  w mistrzostwach. Cewice wylosowały Tunezję grającą w grupie B z Brazylią, Kubą, Finlandią, Niemcami, oraz Koreą. Zespół z Cewic grający jako Tunezja w grupie przegrał jedynie mecz z Niemcami awansując do dalszych rozgrywek z drugiego miejsca....
pokaż cały

Zebranie z rodzicami

W poniedziałek 15 września, o godz. 17.00 obędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas: 0, SP, gimnazjum.

Narodowe Czytanie - relacja

nc Jak już zapowiadaliśmy, 5 września odbyła się w naszej szkole akcja  "Narodowego Czytania". Na tę okoliczność wykonano gazetkę informacyjną na korytarzu głównym szkoły oraz gazetki  tematyczne w klasach polonistycznych.   Uczniom ze szkoły podstawowej i gimnazjum czytano "Trylogię" Henryka Sienkiewicza. Pani dyrektor oraz zaproszeni goście przybliżyli młodzieży fragmenty "Ogniem i mieczem", "Potopu" oraz "Pana Wołodyjowskiego". Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście z Wójtem Gminy Cewice - p. Jerzym Pernalem na czele, M. Krakowiak, K. Decyk, Z. Borowski, D. Bardowska, M. Nowak, B. Gembel, W. Broda, M. Bork. Była to atrakcyjna i nietypowa forma  spotkania z literaturą narodową. Za udział w akcji dziękujemy!

Narodowe czytanie 2014

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Czytania Narodowego 2014. W piątek – 5 września 2014 roku dyrektor szkoły i zaproszeni goście będą czytać uczniom na wybranych lekcjach w godzinach 8.00 – 12.45  fragmenty „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Zachęcamy do wspólnej lektury dzieła naszego wielkiego pisarza – laureata Nagrody Nobla. Relacja z wydarzenia już wkrótce!

Więcej o akcji >>>


Pracownicy

 

  mgr Barbara Selonke dyrektor Zespołu Szkół w Cewicach
  mgr Aleksandra Klawe zastępca dyrektora
  mgr Barbara Pade' kierownik administracyjno-gospodarczy
  mgr Anna Mielewczyk kierownik świetlicy
  Ewa Iszczuk sekretarz szkoły

nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •