Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

Wywiadówka

W środę 27 października o godz. 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Tematem zebrania będzie:
  • przypomnienie zasad oceniania
  • dopalacze
  • 12, 15 i 16 XI nie są dniami wolnymi
  • loginy i hasła do idziennika

Dzień Edukacji Narodowej

panie 9.20 - odjazdy autobusów do szkoły
10.00 - 12.00 - zajęcia w szkole: spotkanie z wychowawcami, apel, obiad
12.00 - odjazdy autobusów spod szkoły

Dzień Edukacji Narodowej był bardzo udany. Wszyscy w radosnym nastoruju świętowali sukcesy polskiej oświaty. Samorząd uczniowski wręczał Łabądki (Oskary) dla nauczycieli w kategoriach: Diamentowa Piła, Strażnik korytarza, Złote lusterko, Idealista, Mikrofon roku, Szwajcarski zegarek.


Szkolenie wolontariuszy w Smołdzińskim Lesie

szkolenie Dnia 18 i 19 IX 2010 r. w Lesie Smołdzińskim odbyło się szkolenie dla wolontariuszy. Szkolenie organizowane było przez Stowarzyszenie EDUQ i miało na celu przygotowanie nas do pisania projektów, na które można uzyskać dofinansowanie. Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy, a było nas tam, sporo, zostali zapoznani z podstawowymi zasadami pisania projektów, następnie każdy swoje pomysły przelewał na papier. Wybraliśmy łącznie cztery prace, które otrzymają na zrealizowanie pomoc finansową. Nasz projekt dotyczy tematu transplantacji i pod taką też kryje się nazwą ,,Z transplantacją jestem na TAK”. Pod czujnym okiem p. Jolanty Mielewczyk  wybrałyśmy również lidera grupy, który będzie miał stały kontakt z organizatorkami. Została nim Alicja Szymikowska. W skład naszej drużyny wchodzą:
•    Aleksandra Kujawska
•    Patrycja Dawidowska
•    Edyta Kandzorra
•    Alicja Szymikowska
•    Daria Drywa
•    Justyna Lange
Drugiego dnia naszego szkolenia pracowaliśmy nad szczegółami tj. koszty, podział obowiązków, by wszystko dopięte było na ostatni guzik. Nasz wyjazd to była głównie ciężka praca więc zasłużyliśmy sobie na chwile relaksu i odprężenia. Odbyły się wycieczki na wydmy, do skansenu w Klukach oraz wieczorna dyskoteka. Projekt zamierzamy zrealizować 4XI 2010r. W ramach naszego projektu pragniemy pokazać: przedstawienie teatralne, gości specjalnych – lekarz, ksiądz, osoby po przeszczepie a także film dotyczący tej tematyki. Wszystko odbędzie się przy cieście i dobrej kawce. Drugie szkolenie odbędzie się 23 i 24 X a trzecie ostatnie, na którym przedstawimy owoce naszej pracy 19,20 i 21 XI. Wszystko było bardzo zorganizowane, był czas i na prace i na odpoczynek. Poznałyśmy naprawdę ciekawych ludzi, i dzięki temu wszystkiemu poszerzyłyśmy nasze horyzonty. "Gimnazjalista-altruista" dziękuje i  serdecznie zaprasza.

Przerwa z książkami

czytanie Klub uczniowski Gimnazjalista-Altruista prezentruje: Przerwa z książkami.


Jest to program przygotowany oraz realizowany z myślą o uczniach szkoły podstawowej, ktorzy nie przepadają za cztaniem lektur!
Na każdej długiej przerwie od poniedziałku do piątku odbędą się zajęcia, na których czytane będą lektury dla klas IV-VI, zgodnie z obowiązującym kanonem lektur.
Zajęcia odbywać się będą w salach:
Klasa IV - sala nr 8
Klasa V  - sala nr 7
Klasa VI - sala nr 6


Otrzęsiny klas I

otrzęsiny Tegoroczne otrzęsiny odbyły się 23 IX. Wyglądały one zupełnie inaczej niż co roku. Nie odbyły sie na hali sportowej lecz nad jeziorem w Krępkowicach tylko z udziałem klas I i wybranych członków z samorządu. Cały ten innowacyjny pomysl zrealizowany był z myślą o pierwszakach. O tym aby nie dochodziło między nimi do sporów lecz do tego żeby ich zjednoczyć. Całe otrzęsiny były na zasadzie "wielkiego pikniku rodzinnego"...
pokaż cały
nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •