Listy przyjętych

Lista przyjętych do kl. I SP na rok 2017-18

Lista przyjętych do Publicznego Przedszkola na rok 2017-18

Lista przyjętych do Oddziału Przedszkolnego na rok 2017-18


RATUJ MOJE ŻYCIE!

2Ratuj moje życie!6 kwietnia 2017 r. odbył się VII MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ dla uczniów szkół gimnazjalnych.
Celem konkursu było promowanie zasad pierwszej pomocy wśród młodzieży. Przebiegał on w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym....
pokaż cały

strony :1... 1 2 ... » z 2

Nietypowa lekcja fistorii

Gneiw Przyjechali rycerze z Bractwa Rycerskiego z Gniewu. Mogliśmy oglądać żywą lekcję historii o Krzyżakach.

Dzień szalonej fryzury

fryz W każy ostatni piątek miesiąca w szkole podstawowej uczniowie mogą zrobić sobie wystrzałową fryzurę.
Farbowanie włosów jest niedozwolone.

Zerówka w Teatrze

teatr 19 października dzieci z "O" były w Teatrze Lalkowym "Tęcza" w Słupsku na przedstawieniu "Tygrysek Pietrek". Przepiękne rekwizyty sprawiły, że dzieci były zachwycone sztuką. Po przedstawieniu dzieci uczestniczyły w spotkaniu z aktorem, który opowiadał o kukiełkach, marionetkach i pacynkach.
B. Bunia

Gabinet stomatologiczny

Gabinet stomatologiczny w Ośrodku Zdrowia w Cewicach, zaprasza wszystkich chętnych rodziców i dzieci na przeglądy i leczenia zębów (w ramach świadczeń NFZ).
Rejestracja telefoniczna  59 8613133
Krótkie terminy oczekiwania

Lekcja w Pizzerii

Dnia 15.10.2012. dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w Cewicach udały się do Pizzerii Olek, gdzie pod okiem właściciela pizzerii przygotowałhy ciasto oraz próbowały własnoręcznie zrobionych pizz.
Wychowawcy: Bożena Bunia oraz Bernadeta Stukan składają serdeczne podziękowania za ciekawie przygotowaną lekcję.

Zwyczajny dzień w świetlicy szkolnej

w świetlicy Każdego dnia od godziny 12.00 uczniowie klas młodszych I-III przechodzą pod opieką nauczyciela do naszej świetlicy. Po krótkim odpoczynku, w czasie którego dzieci dzieci bawią, realizujmy nasz plan dnia. Tydzień pracy podzielony został na bloki tematyczne:
  • Poniedziałek jest dniem kulinarnym. W ten dzień dzieci wspólnie jedzą śniadanie i pija herbatę przygotowana przez panie ze świetlicy. Nauczyły się już kulturalnie zachowywać przy stole i myć po sobie kubeczki. Wspólnie wykonaliśmy tez owocowa sałatkę i kolorowe kanapki.
  • Wtorek to dzień gier, zabaw i konkursów. Dzieci bawią się, grają w gry planszowe, budują z klocków różne konstrukcje i wykazują się swoją wiedzą uczestnicząc w konkursach, Rozwiązują też rebusy i krzyżówki.
  • Środa to dzień spacerów i wycieczek. Uczniowie podczas wyjść obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie podczas cykliczności pór roku. Często wyjeżdżają na wycieczki. W tym roku szkolnym dzieci pojadą do Lęborka zwiedzać muzeum. Wezmą udział w warsztatach artystycznych, podczas których nauczą się lepić z gliny garnki. Zaplanowano też wycieczkę do Stadniny Koni Kartagina w Chocielewku. Tam po jeździe konnej odbędzie się wielkie grillowanie. W maju odwiedzą ZOO i jego mieszkańców, a zimą dzieci pobawią się na śniegu i ulepią bałwana.
  • Czwartek jest dniem czytania bajek, baśni i legend z różnych stron świata.
  • Piątek to popołudnie z bajką. Każdego dnia panie ze świetlicy pomagają dzieciom odrabiać lekcje i uzupełniać zaległości powstałe np. w wyniku choroby dziecka.

Wiersz o tematyce jesienniej

Dnia 3 października 2012r. Został ogłoszony konkurs szkolny pt. „Najpiękniejszy wiersz o tematyce jesienniej”. Własne utwory można było składać do 8 października 2012r. W świetlicy szkolnej.
Spośród złożonych przez uczniów wierszy, komisja w składzie: Anna Mądrzak, Iwona Nastały, wybrała cztery cztery wiersze osób, które zostały nagrodzone dyplomem i nagrodami rzeczowymi.
Pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Klaudia Piask (kl. VI); pierwsze miejsce w kategorii klas I-III PG zajęła Julia Nowak z kl. II b, drugie miejsce w tej samej kategorii zajęła Marta Rzeźnik z kl. II a, a III miejce zdobyła Natalia Mechlińska z kl. II b.

Comenius w Zespole Szkół w Cewicach

logo Program Comenius jest projektem edukacyjnym Unii Europejskiej. Ma ona na celu rozwój wiedzy i zrozumienia wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej o różnorodności kultur i języków europejskich i o wartość tej różnorodności. Szkoła uczestniczy w projekcie od września 2012 do czerwca 2014 roku. Naszymi partnerami są: Węgry, Hiszpania i Turcja. Motywem przewodnim projektu jest "Zapomniane dziecięce gry". Będziemy odwiedzać inne kraje w ramach podejmowanych działań. Nasi uczniowie mają okazję poznać swoich rówieśników w dniach 14 - 21 października 2012 roku, jako grupa 16 uczniów spędzają tydzień na Węgrzech. Ci uczniowie, którzy chcieli wziąć udział w projekcie zostali wybrani przez losowanie. Zgodnie z planem, mamy również zamiar odwiedzić Hiszpanię w maju 2013, a następnie Turcję w październiku 2013 roku. I w końcu w maju 2014 wszystkie szkoły partnerskie będą naszymi gośćmi.

DEN

den Dzień Edukacji Narodowej to święto obchodzone szczególnie w szkole. W tym roku Uroczystą akademię przygotowała klasa IIID, wraz z paniami Wioletą Grabowską i Dorotą Łunecką. Wszystkim podobał się występ muzyczno-sceniczny Oli Linsztedt.
Na koniec Szmorząd Uczniowski złożył życzenia wszystkim pracownikom oraz wręczył kosz owoców pani Dyrektor.


Ankieta COMENIUS

Prosimy o wypełnienie ankiety z wiedzy o krajach biorących udział w projekcie COMENIUS "Forgotten kids games": Węgry, Hiszpania, Turcja, Polska

http://www.ankietka.pl/ankieta/96783/evaluation-form.html

 


Klasa III SP w Kozinie

Kozin W czwartek 4 października klasa III SP wybrała się do ARBORETUM - ogrodu botanicznego w Kozinie. Powitał nas Pan Tomasz  z Leśnictwa Kozin, oprowadzał nas trasami przejścia, na których znajdują się tablice edukacyjne , a w ich pobliżu wiele opisanych gatunków i odmian roślin np. jałowców, klonów, jodeł itp. Wszystkim bardzo smakowały pieczone kiełbaski i chleb na grillu. Wycieczka zakończyła się wpisem do księgi pamiątkowej i wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Gimnazjaliści na koncercie profilaktycznym

niećpa NIEĆPA 2012

W ubiegłym tygodniu, tj. 28.09.2012r., 27 uczniów wybranych drogą losową miało przyjemność obejrzeć występ Piotra Nagiela  i jego zespołu STO% oraz zespołu Blue Cafe.
Koncert odbył się w Słupsku w hali Gryfia w ramach akcji "NIEĆPA". Jest to ogólnopolska akcja profilaktyczna, której celem jest uświadomienie młodym ludziom niebezpieczeństw związanych z uzależnieniami.
„NIEĆPA” to profilaktyczna akcja, która ma na celu połączenie profilaktyki uzależnień i dobrej zabawy. W Słupsku została zorganizowana po raz szósty. Nasi uczniowie zgodnie stwierdzili, że obydwa założenia zostały zrealizowane.
A teraz dobra wiadomość:
W ramach tegorocznego TYGODNIA PROFILAKTYKI  tj. 08 lutego 2013r. nasza szkoła będzie gościć Zespół STO % , który wystąpi w pełnym składzie i zagra koncert  profilaktyczny.


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •