Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

strony :1... 1 2 ... » z 2

Nietypowa lekcja fistorii

Gneiw Przyjechali rycerze z Bractwa Rycerskiego z Gniewu. Mogliśmy oglądać żywą lekcję historii o Krzyżakach.

Dzień szalonej fryzury

fryz W każy ostatni piątek miesiąca w szkole podstawowej uczniowie mogą zrobić sobie wystrzałową fryzurę.
Farbowanie włosów jest niedozwolone.

Zerówka w Teatrze

teatr 19 października dzieci z "O" były w Teatrze Lalkowym "Tęcza" w Słupsku na przedstawieniu "Tygrysek Pietrek". Przepiękne rekwizyty sprawiły, że dzieci były zachwycone sztuką. Po przedstawieniu dzieci uczestniczyły w spotkaniu z aktorem, który opowiadał o kukiełkach, marionetkach i pacynkach.
B. Bunia

Gabinet stomatologiczny

Gabinet stomatologiczny w Ośrodku Zdrowia w Cewicach, zaprasza wszystkich chętnych rodziców i dzieci na przeglądy i leczenia zębów (w ramach świadczeń NFZ).
Rejestracja telefoniczna  59 8613133
Krótkie terminy oczekiwania

Lekcja w Pizzerii

Dnia 15.10.2012. dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w Cewicach udały się do Pizzerii Olek, gdzie pod okiem właściciela pizzerii przygotowałhy ciasto oraz próbowały własnoręcznie zrobionych pizz.
Wychowawcy: Bożena Bunia oraz Bernadeta Stukan składają serdeczne podziękowania za ciekawie przygotowaną lekcję.

Zwyczajny dzień w świetlicy szkolnej

w świetlicy Każdego dnia od godziny 12.00 uczniowie klas młodszych I-III przechodzą pod opieką nauczyciela do naszej świetlicy. Po krótkim odpoczynku, w czasie którego dzieci dzieci bawią, realizujmy nasz plan dnia. Tydzień pracy podzielony został na bloki tematyczne:
  • Poniedziałek jest dniem kulinarnym. W ten dzień dzieci wspólnie jedzą śniadanie i pija herbatę przygotowana przez panie ze świetlicy. Nauczyły się już kulturalnie zachowywać przy stole i myć po sobie kubeczki. Wspólnie wykonaliśmy tez owocowa sałatkę i kolorowe kanapki.
  • Wtorek to dzień gier, zabaw i konkursów. Dzieci bawią się, grają w gry planszowe, budują z klocków różne konstrukcje i wykazują się swoją wiedzą uczestnicząc w konkursach, Rozwiązują też rebusy i krzyżówki.
  • Środa to dzień spacerów i wycieczek. Uczniowie podczas wyjść obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie podczas cykliczności pór roku. Często wyjeżdżają na wycieczki. W tym roku szkolnym dzieci pojadą do Lęborka zwiedzać muzeum. Wezmą udział w warsztatach artystycznych, podczas których nauczą się lepić z gliny garnki. Zaplanowano też wycieczkę do Stadniny Koni Kartagina w Chocielewku. Tam po jeździe konnej odbędzie się wielkie grillowanie. W maju odwiedzą ZOO i jego mieszkańców, a zimą dzieci pobawią się na śniegu i ulepią bałwana.
  • Czwartek jest dniem czytania bajek, baśni i legend z różnych stron świata.
  • Piątek to popołudnie z bajką. Każdego dnia panie ze świetlicy pomagają dzieciom odrabiać lekcje i uzupełniać zaległości powstałe np. w wyniku choroby dziecka.

Wiersz o tematyce jesienniej

Dnia 3 października 2012r. Został ogłoszony konkurs szkolny pt. „Najpiękniejszy wiersz o tematyce jesienniej”. Własne utwory można było składać do 8 października 2012r. W świetlicy szkolnej.
Spośród złożonych przez uczniów wierszy, komisja w składzie: Anna Mądrzak, Iwona Nastały, wybrała cztery cztery wiersze osób, które zostały nagrodzone dyplomem i nagrodami rzeczowymi.
Pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Klaudia Piask (kl. VI); pierwsze miejsce w kategorii klas I-III PG zajęła Julia Nowak z kl. II b, drugie miejsce w tej samej kategorii zajęła Marta Rzeźnik z kl. II a, a III miejce zdobyła Natalia Mechlińska z kl. II b.

Comenius w Zespole Szkół w Cewicach

logo Program Comenius jest projektem edukacyjnym Unii Europejskiej. Ma ona na celu rozwój wiedzy i zrozumienia wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej o różnorodności kultur i języków europejskich i o wartość tej różnorodności. Szkoła uczestniczy w projekcie od września 2012 do czerwca 2014 roku. Naszymi partnerami są: Węgry, Hiszpania i Turcja. Motywem przewodnim projektu jest "Zapomniane dziecięce gry". Będziemy odwiedzać inne kraje w ramach podejmowanych działań. Nasi uczniowie mają okazję poznać swoich rówieśników w dniach 14 - 21 października 2012 roku, jako grupa 16 uczniów spędzają tydzień na Węgrzech. Ci uczniowie, którzy chcieli wziąć udział w projekcie zostali wybrani przez losowanie. Zgodnie z planem, mamy również zamiar odwiedzić Hiszpanię w maju 2013, a następnie Turcję w październiku 2013 roku. I w końcu w maju 2014 wszystkie szkoły partnerskie będą naszymi gośćmi.

DEN

den Dzień Edukacji Narodowej to święto obchodzone szczególnie w szkole. W tym roku Uroczystą akademię przygotowała klasa IIID, wraz z paniami Wioletą Grabowską i Dorotą Łunecką. Wszystkim podobał się występ muzyczno-sceniczny Oli Linsztedt.
Na koniec Szmorząd Uczniowski złożył życzenia wszystkim pracownikom oraz wręczył kosz owoców pani Dyrektor.


Ankieta COMENIUS

Prosimy o wypełnienie ankiety z wiedzy o krajach biorących udział w projekcie COMENIUS "Forgotten kids games": Węgry, Hiszpania, Turcja, Polska

http://www.ankietka.pl/ankieta/96783/evaluation-form.html

 


Klasa III SP w Kozinie

Kozin W czwartek 4 października klasa III SP wybrała się do ARBORETUM - ogrodu botanicznego w Kozinie. Powitał nas Pan Tomasz  z Leśnictwa Kozin, oprowadzał nas trasami przejścia, na których znajdują się tablice edukacyjne , a w ich pobliżu wiele opisanych gatunków i odmian roślin np. jałowców, klonów, jodeł itp. Wszystkim bardzo smakowały pieczone kiełbaski i chleb na grillu. Wycieczka zakończyła się wpisem do księgi pamiątkowej i wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Gimnazjaliści na koncercie profilaktycznym

niećpa NIEĆPA 2012

W ubiegłym tygodniu, tj. 28.09.2012r., 27 uczniów wybranych drogą losową miało przyjemność obejrzeć występ Piotra Nagiela  i jego zespołu STO% oraz zespołu Blue Cafe.
Koncert odbył się w Słupsku w hali Gryfia w ramach akcji "NIEĆPA". Jest to ogólnopolska akcja profilaktyczna, której celem jest uświadomienie młodym ludziom niebezpieczeństw związanych z uzależnieniami.
„NIEĆPA” to profilaktyczna akcja, która ma na celu połączenie profilaktyki uzależnień i dobrej zabawy. W Słupsku została zorganizowana po raz szósty. Nasi uczniowie zgodnie stwierdzili, że obydwa założenia zostały zrealizowane.
A teraz dobra wiadomość:
W ramach tegorocznego TYGODNIA PROFILAKTYKI  tj. 08 lutego 2013r. nasza szkoła będzie gościć Zespół STO % , który wystąpi w pełnym składzie i zagra koncert  profilaktyczny.


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •