Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Gminny Turniej Wiedzy PożarniczejDnia 16.03.2017 w GCK w Cewicach odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkolę reprezentowali:  JAN PASKO - PORYS - klasa VI, OLIWIA MIELEWCZYK i ANNA PERZAN z klasy V, oraz ZUZANNA KRAKOWIAK z€“ Kl. IIIB, ALEKSANDRA...
pokaż cały

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY U ŻABEK

Dzień Wody u Żabek22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji całe zajęcia edukacyjne
w grupie Żabek poświęcone były właśnie wodzie. Przedszkolaki obejrzały krótki filmik, podczas którego dowiedziały się, jak woda jest ważna i potrzebna, jak można ją oszczędzać oraz jak o nią dbać w środowisku, aby nigdy nam jej nie zabrakło....
pokaż cały

BIP

http://bip.cewice.pl/strony/1353.dhtml

Otwarcie Domu Kultury w Maszewie

scena Uczniowie naszej szkoły uświetnili otwarcie Domu Kultury w Maszewie, które zbiegło się z Narodowym Świętem niepodległości.

Święto Narodowe

poczet Pani Bożena Trojan i pani Dorota Lange, wraz z klasą IV, VI i III gimnazjum, przygotowały przedstawienie na rocznicę odzyskania niepodległości. Wniesienie pocztu sztandarowego i odśpiewanie Roty rozpoczęło uroczystość. W godzinach popołudniowych uczniowie wystąpią w świetlicy w Maszewie.

Konkurs Pieśni Patriotycznej

występ Uczennice z gimnazjum wraz z opiekunami panią Jolantą Mielewczyk i panią Dorotą Łunecką udały się na Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Aleksandra Kujawska otrzymała wyróżnienie.

Transplantacja - jestem na TAK

aktorka Klub Gimnazjalista-Altruista wraz z opiekunem Jolantą Mielewczyk zaprasza na spotkanie poświęcone programowi "Transplantacja - jestem na TAK", które odbędzie się 04.11.2010. o godz. 17.00 w Zespole Szkół w Cewicach.


Licznie zgromadzonych uczestników, serdecznie powitała dyrektor gimnazjum, Iwona Mielewczyk. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością:
  • poseł RP Witold Namyślak,
  • ks.prałat Józef Pick,
  • lekarz medycyny Małgorzata Cebella-Wieczorek,
  • panie po przeszczepie - Janina Bazewicz i Helena Wojtaszek,
  • ks. Jerzy Konkol - proboszcz miejscowej parafii pw. Najświętszej Maryji Panny w Cewicach
  • oraz psycholog - Tadeusz Zieliński.
Wygłoszenie planowych prelekcji objętych programem spotkania, poprzedził krótki spektakl teatralny w wykonaniu uczennic miejscowego gimnazjum pt. "Podaruj życie". Znakomitym aktorstwem, w tym przedstawieniu popisały się: Patrycja Dawidowska, Justyna Lange, Alicja Szymikowska, Daria Drywa i Aleksandra Kujawska.Po spektaklu odbyła się projekcja filmu edukacyjnego pt. "Podarowane życie". Po projekcji ,zaproszeni goście w sposób wnikliwy i interesujący, przybliżyli temat transplantacji w naszym kraju : jej znaczenie . Szczególnie obrazowe zagadnienie przedstawił ks. Józef Pick, wyświetlając slajdy pt. "Kościół a transplantologia" w korelacji z ludzkimi historiami opartymi na faktach. Końcowym aktem spotkania była możliwość pobrania przez uczestników oświadczenia, na których możemy wyrazić swoją wolę odnośnie transplantacji. Podziękowania należą się Jolancie Mielewczyk, inicjatorce tego spotkania oraz wszystkim,którzy przyczynili jego zaistniania.
Organizatorem tego spotkania był klub "Gimnazjalista - Altruista", działający przy Zespole  Szkół w Cewicach pod kierunkiem pani Jolanty Mielewczyk, a wszystko to dzięki ścisłej współpracy Stowarzyszenia EDUQ-Aktywni Pozywywnie.

 


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •