Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

Śniadanie

śniadanie Dnia 8.11.2011 klasa III SP w Cewicach, wzięła udział w akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Uczniowie w aktywny sposób uczyli się jak dokonywać właściwych wyborów żywieniowych. Nowo zdobytą wiedzę spraktykowali samodzielnie przyrządzając „zdrowe kanapki”. Zabawa była znakomita a efekty przepyszne. Miejmy nadzieję, że nowe nawyki zdrowego odżywiania na dobre zagoszczą w domach i na talerzach trzecioklasistów.

Konkurs wiedzy o lesie

konkurs Pod koniec października uczniowie z trzeciej klasy ZS w Cewicach zmagali się w klasowym konkursie wiedzy o lesie. Testy opracowane przez wychowawcę Magdalenę Matusiak, były trudne i nie raz podchwytliwe. Emocji dostarczał fakt, iż uczniowie pracowali w zespołach dobranych drogą losowania. Wszystkie grupy ukończyły pracę szybko i sprawnie. Najlepszy wynik osiągnął zespół w składzie: Zuzanna Keller, Dorota Olewińska, Weronika Mielewczyk, Igor Labuda i Mateusz Szmitke. Gratulacje dla zwycięzców  i wszystkich uczestników konkursu.

Dyskoteka Andrzejkowa

dyska Przed Adwentem trzeba dać upust energii. Dyskoteka andrzejkowa dla gimnazju i szkoły podstawowej była ku temu dobrą okazją.

Wywiadówka

hol Dziś o 16.30 zebranie z rodzicami. Nauczyciele pełnią dyżury od 16.00 do 18.00.
Na holu szkolnym został urządzony kiermasz świąteczny. Prace zostały przygotowanie pod opieką pań ze świetlicy i biblioteki.
Aktywna była również grupa związana z projektem "Niepełnosprawność" kierowanym przez panie pedagożki.

Święto Narodowe

hYMN W naszej szkole odbyły się gminne obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wczoraj była wieczornica zorganizowana przez Władze Samorządowe, Zespół Szkół i Centrum Kultury na którą zaproszono meszkańców gminy. Na uroczystości były władze gminy: wójt, radni, pracownicy opieki społecznej, Gminnego Centrum Kultury, dyrektorzy szkół, proboszczowie parafii. W programie był występ uczniów szkoły i poczęstunek. Na koniec głos zabrał wójt Jerzy Pernal, który przekazał pani dyrektor Iwonie Mielewczyk odznaczenie ministra rolnictwa. Proboszcz Parafii w Cewicach podkreślił słowa piosenki "Kocham Cię Polsko": kochać to dawać siebie bezinteresownie i tacy powinniśmy być wobec Ojczyzny, służyć jej a nie pytać co Ona nam może dać.
Dziś apel obejrzeli uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
JUTRO DZIEŃ WOLNY, ŚWIĘTO PAŃSTWOWE.


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •