Listy przyjętych

Lista przyjętych do kl. I SP na rok 2017-18

Lista przyjętych do Publicznego Przedszkola na rok 2017-18

Lista przyjętych do Oddziału Przedszkolnego na rok 2017-18


RATUJ MOJE ŻYCIE!

2Ratuj moje życie!6 kwietnia 2017 r. odbył się VII MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ dla uczniów szkół gimnazjalnych.
Celem konkursu było promowanie zasad pierwszej pomocy wśród młodzieży. Przebiegał on w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym....
pokaż cały

strony :1... 1 2 ... » z 2

Dyskoteka Andrzejkowa

wróżka Dyskoteka dla szkoły podstawowej i gimnazjum od godz. 16.30 do 19.30. klasa IV przygotwała pokój wróżb. Każdy uczeń mógł poznać swją przyszłość i miłość :)

Czas na Młodzież

Targi Tragi „Czas na Młodzież”
        W Zespole Szkół w Cewicach prężnie działa punkt Eurodesk oraz współpracujemy ze Stowarzyszeniem Eduq z Lęborka. Dzięki tej współpracy nasi uczniowie zrealizowali wiele projektów młodzieżowych wraz z naszymi nauczycielami pod kierunkiem Doroty Długiej i Katarzyny Wenty - Myszk .
26 listopada uczestniczyliśmy  w targach pod hasłem  „Czas na młodzież” zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Morena”. Targi odbyły się w Gdańsku w hali AmberExpo. Głównym celem projektu było promowanie wśród młodych ludzi z województwa pomorskiego aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i publicznym poprzez realizacje inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności. Na targach  prezentowaliśmy i  promowaliśmy  aktywność młodych , a w szczególności aktywność uczniów z naszej szkoły. Zaprezentowaliśmy dla wszystkich uczestników warsztaty - Ręczne wykonywanie ozdób choinkowych. Nasze stoisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Uczennice :Zuzanna Krakowiak i Karolina Studzińska wraz z opiekunami: Dorotą Długą oraz Joanną Arendarską uczyły jak  w prosty sposób wykonać ozdoby świąteczne np. choinki ze sznurka, kartki pocztowe, bombki z papieru, wianuszki.
Dorota Długa
wicedyrektor

Pyszne śniadanko klasy trzeciej

śniadanie W piątek, 8 listopada uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Cewicach wzięli udział w  akcji  pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”. W tym dniu uczniowie pracowali w grupach i wspólnie przygotowali smaczne i pożywne  śniadanie. Były  płatki z  ciepłym mlekiem, gorące hawajskie sandwicze i tosty, przeróżne kanapeczki oraz owocowe koreczki.
A wszystko było pyszne, zdrowe i bardzo kolorowe.
To wspaniałe śniadanie pomogły przygotować mamy: p.Anna Malek, p.Anetta Nocoń i p.Anita Antosik.
Dziękujemy!

Kiermasz świąteczny

Sprawozdanie z przebiegu kiermaszu świątecznego z dn. 06 XI 2013r.
Dnia 06.11.2013r. odbył się kiermasz świąteczny. Nauczyciele – koordynatorzy projektu wraz z uczniami sprzedawali ozdoby i kartki świąteczne. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem wśród nauczycieli, rodziców i przybyłych gości. Ciekawą ozdobą stołu były choinki wykonane z brystolu, sznurka i ozdobione wg pomysłów dzieci. Wiele pracy włożyli uczniowie naszej szkoły w wykonanie gipsowych figurek: aniołków, gwiazdek itp., jak i kartek świątecznych, które ozdobione były motywami świątecznymi.
Wychowawcy świetlicy

Tradycje świąteczne w kulturze pomorskiej

Sprawozdanie z przebiegu zebrania dotyczącego projektu "Tradycje świąteczne w kulturze pomorskiej" z dnia 18 X 2013r.
Porządek zebrania:
1. Przybycie uczniów - uczestników projektu edukacyjnego do świetlicy szkolnej.
2. Zapoznanie uczniów z celami i zadaniami projektu.
3. Przydział czynności do wykonania....
pokaż cały

Wyniki konkursu informatycznego

WOJEWÓDZKI KONKURS INFORMATYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW
W ROKU SZKOLNYM 2013/2014
Etap I szkolny:

  1. Igor Skórzybót - 90%
  2. Patryk Zarzycki - 85%

Zakwalifikowali się do etapu II rejonowego.


Mobilne planetarium

planetarium OBJAZDOWE PLANETARIUM
20.11.2013 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję oglądać zjawiska astronomiczne zachodzące na niebie w przenośnym planetarium - namiastce kosmosu.
Pokazy te zostały dostosowane do wieku uczestników - inne dla przedszkolaków, inne dla młodszych i starszych uczniów....
pokaż cały

Lampka rowerowa

Akcja Dnia 21.11.2013 o godz. 9.50 w naszej szkole odbędzie się akcja profilaktyczna "Lampki rowerowe".
W tym dniu uczniowie klas III - VI przyjeżdżają do szkoły rowerami.
Każdy rower zostanie wyposażony w lampkę rowerową.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów jak również zainteresowanych rodziców.
www.lebork.policja.gov.pl

ŚNIADANIE DAJE MOC w klasie VI

śniadanie       Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
      Chcąc zadbać o swoje zdrowie, uczniowie klasy VI przyłączyli się  8 listopada do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Po  dyskusji i prezentacji na temat zdrowego odżywiania przystąpiono do przygotowania śniadania, w którego składzie głównie znalazły się warzywa, nabiał i pieczywo.  Wszyscy smacznie się bawili - śniadanie dało uczniom moc na cały dzień!

Śniadanie Daje Moc

kanapka 8 listopada uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Cewicach, jak w roku ubiegłym przyłączyli się do ogólnopolskiego programu Śniadanie Daje Moc. Czerpiąc inspiracje z książek kucharskich, stron internetowych , jak również z życia codziennego oraz korzystając z własnej kreatywności stworzyli kanapki, niczym dzieła sztuki kulinarnej, które następnie posłużyły do przygotowania wspaniałego śniadania. Było to niezwykłe śniadanie, bo przygotowane samodzielnie.

Ratujmy kasztanowce

kasztan Uczniowie naszej szkoły w dniach 7-9.11.2013 wzięli udział w „Akcji grabienie liści kasztanowców – jesień 2013”. Szkodnik – szrotówek kasztanowcowiaczek żeruje na liściach, doprowadzając drzewo do powolnego obumierania (wystarczy 10 lat).
Nasi uczniowie z klasy VI s oraz II B PG zgrabili liście kasztanowców d worków, które następnie poddano utylizacji.

Żywa lekcja historii

rycerz 12 listopada uczniowie szkoły podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w codziennym życiu średniowiecznego rycerstwa. Zobaczyli jak wówczas tańczono a nawet byli świadkami wyzwania na pojedynek i walki.
Dużą atrakcją było obejrzenie, a przez niektórych uczniów, przymierzenie zbroi, czy hełmu wchodzącego w skład ówczesnego wyposażenia rycerza.
nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •