Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

NERD NIGHT – POKAZY NAUKOWE 2014

12.12.2014 godzina 16.30
Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjum na „NERD NIGHT – POKAZY NAUKOWE 2014”, które odbędą się 12.12.2014 r. w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Dygasińskiego 14 w Lęborku. Startujemy o godzinie 16:30.
Prosimy o potwierdzenie przybycia na adres mailowy a-skrzypalik@wp.pl do dnia 1.12.2014 r.
Maksymalna liczba uczestników: 15 + 2 opiekunów
Uczniowie I LO w Lęborku

Wizyta Pana Leśniczego w Przedszkolu

leśniczy W czwartek  6 listopada przdszkolaki z ogromną radością przywitały niezwykłego gościa - Pana leśniczego Michała Polasika z Nadleśnictwa Cewice. Dzieci oczekiwały go z niecierpliwością już od samego rana. Ich cierpliwość została nagrodzona.
Pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur, a następnie opowiadał bardzo ciekawe rzeczy o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach i ptakach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt.
Serdecznie dziękujemy Panu Leśniczemu za spotkanie i z niecierpliwośćią czekamy na kolejne.
Opracowała:
Katarzyna Skrzńska-Gołąb

Święto PIECZONEGO ZIEMNIAKA

bulwa Święto PIECZONEGO ZIEMNIAKA w Przedszkolu
Piękna, zlota, polska jesień zachęcała nas do częstych zabaw w ogoródku przedszkolnym.  29 października odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Wspólnie bawiły się wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola.Oprócz pieczenia w ognisku samych smakołyków, byly też zabawy integracyjne i zabawy ze śpiewem. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć pieczonych ziemniaków. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, dzieciaki z wielkim apetytem zjadły swoje " bulewki".  Następnie już w salach każdy przedszkolak wykonał piękny obraz ziemniaczanymi stemplami.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska- Gołąb

Światowy Dzień Postaci Bajek w klasie pierwszej

bajka 5 listopada uczniowie klasy I a i I b obchodzili Światowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu pierwszaki przyszły w bajkowych strojach i wzięły udział w turnieju bajek. Okazało się, że wszystkie dzieci doskonale znają bajki!  Na koniec zabawy otrzymały medale z tytułem „Znawca bajek” oraz drobne upominki.  
Bożena Romanowska
Magdalena Matusiak

Biedronki z wizytą na Poczcie

poczta Biedronki z wizytą na Poczcie
Grupa Biedronek wybrała się z wizytą do Urzędu Pocztowego w Cewicach. Dzieci dzień wczesniej przygotowały listy, które miały zostać wysłane do rodziców. Na Poczcie pani kasjerka opowiedziała przedszkolakom jak wygląda jej praca  oraz co robi listonosz, dowiedzialy się również jak wysłać list lub paczkę,  zwiedziły Urząd Pocztowy. Każda "Biedronka" samodzielnie kupiła znaczek i przykleiła go na kopertę. Z wielkim przyjęciem dzieci wrzucały listy do skrzynek. Mamy nadzieję, że przesyłki szybko dotrą do adresatów.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Kampania Cała Polska Czyta Dzieciom

czytanie W październiku odbyło sie pierwsze spotkanie w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom".  Pani Ania Hebel przeczytała bajke dzieciom z grupy "Biedronek". Opowieść o "Królewnie Śnieżce i siedniu krasnoludkach" bardzo spodobała się przedszkolakom. W skupieniu i ciszy dzieciaki wysłuchały bajki, którą przeczytała mama Gabrysia. Na zakończenie spotkania wspólnie zatańczyliśmy taniec "Krasnoludki". Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Ani za poświęcony nam czas.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •