Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

Wigilia szkolna

Wilia Dziś świętowaliśmy w szkole Boże Narodzenie. Rano były Jasełka przygotowane przez panie: B.Selonke, J.Mielewczyk. Potem było świętowanie Wigilii w klasach z wychowawcami. Na uroczystości byli zaproszeni goście: wójt gminy, radni, dyrektor OPS, ks. proboszcz z Cewic i Łebuni.

Dzień szalonych fryzur

fryzury W ostanie piątki miesiąca można, a nawet trzeba w naszej szkole zrobić sobie nietypową, fantazyjną fryzurę. Jest to pomysł Samorządu Uczniowskiego SP. Zakazane jest farbowanie włosów.

Ręka w Potęgowie

puchar Szkoła Podstawowa rozegrała dziś w Potęgowie Turniej Mikołajkowy w Piłkę Ręczną. Nasze zawodniczki: Ada Dudek, Klaudia Piask, Ola Witt, Paulina Mielewczyk, Agnieszka Niedźwiecka, Kinga Wica, Marta Stukan, Wiktoria Jóskowska i zdobywczyni tutułu najlepszeg bramkarza Ola Lewandowska wywalczyły I mejsce, pokonując tym samym Potęgowo, Kostkowo, i Choczewo.

bIWAK W gRUDNIU

Na boisku Klasy IIIA i IIA postanowiły urządzić biwak w szkole. Tanio, swojsko i wesoło. Coś na czas recesji. Pan Majko bardzo czynnie spędzał czas, gdyż zagrał z uczniami w piłke nożną i co najważniejsze nie trzeba było dzwonić pod nr 999. Jest godz. 00.40. Przed nami noc i poranek. Po karaoke, sportowych wyczynach przyszedł czas na dyskotekę.

Testy próbne

Klasy III przez trzy dni będą pisać testy prówne. Dziś cz. humanistyczna, jutro mat-przyrodnicza i w piątek języki obce.

Radosna twórczość

ozdoby Nauczyciele mogli uczestniczyć w kursie poświęconym origami, ozdobom choinkowym. Wyroby  upiększyły choinkę szkolną. Takie zajęcia mają wspaniałe działanie terapeutyczne.

Jesień w Szkole Podstawowej

jesień W czwartek 1 grudnia w Szkole Podstawowej w Cewicach odbyło się spotkanie –
w jesiennym nastroju połączone z prezentacją prac konkursowych pt. „Jesienny pejzaż”. Uczniowie klasy II popisywali się swoimi umiejętnościami aktorskimi i wokalnymi. Nastrojowo i z dużym zaangażowaniem mówili wiersze i śpiewali piosenki o jesieni.
Starali się  wprowadzić zaproszonych gości w nastrój spotkania. Jesienna impreza miała na celu wytworzenie przyjaznej atmosfery, nawiązanie pozytywnych relacji z rodzicami, zintegrowanie uczniów klas 0-III. 
Jury w skład, którego weszli nauczyciele klas I-III przyznało nagrody i wyróżnienia dla uczestników konkursu.
 W kategorii klas zerowych:
Gr. 1
I miejsce-Igor Malek
II miejsce – Mikołaj Mrosk , Robert Kotłowski
III miejsce – Paweł Kruk, Oliwia Mielewczyk
Gr. 2
I miejsce -  Kasia Huk, Kamil Huk
II miejsce – Iga Janczak
III miejsce – Ewa Janczak
W kategorii klasy pierwszej:
I miejsce- Agata Sierżant
II miejsce – Alicja Janczak
III miejsce – Jan Pasko-Porys
W kategorii klasy drugiej i trzeciej:
I miejsce – Bartosz Dawidowski, Weronika Romanowska
II miejsce Dominika Helt, Zosia Gołąb, Kacper Kotłowski
III miejsce – Natalia Decyk

Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Maciejewska, Szymon Eich, Patrycja Mielewczyk

Wręczając dyplom uznania dla uczestników konkursu  Pani wicedyrektor Katarzyna Cybula podkreśliła wysokie walory estetyczne i twórcze prac konkursowych.

nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •