Listy przyjętych

Lista przyjętych do kl. I SP na rok 2017-18

Lista przyjętych do Publicznego Przedszkola na rok 2017-18

Lista przyjętych do Oddziału Przedszkolnego na rok 2017-18


RATUJ MOJE ŻYCIE!

2Ratuj moje życie!6 kwietnia 2017 r. odbył się VII MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ dla uczniów szkół gimnazjalnych.
Celem konkursu było promowanie zasad pierwszej pomocy wśród młodzieży. Przebiegał on w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym....
pokaż cały

strony :1... 1 2 3 ... » z 3

Jasełka

0 W czwartek po południu dzieci wystapiły przed swoimi rodzicami z przedstawieniem jasełkowym. Tradycyjnie wystąpili: Trzej Królowie, Józef i Maryja, aniołki i pastuszkowie. Swoim występem dzieci wprowadziły wszystkich w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.
B.Bunia

Mikolajki w grupie Biedronek

p 6 grudnia 2012 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Straż Graniczna w Przedszkolu

p Z wielką niecirpliwością przedszkolki z grupy Biedronek i Żabek czekały na tą wizytę. W grudniowe popołudnie przybyli do nas goście specjalni, funkcjonariusze Straży Granicznej wraz z psem Morusem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści, które miały za celu zapoznanie przedszkolaków ze specyfiką pracy mundurowych. Z zaciekawieniem oglądały też sprzęty, jakim na co dzień funkcjonariusze posługują się podczas służby. Główną atrakcją spotkania było przybliżenie roli psa pomagającego w pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Bardzo serdecznie dziękujemy za interesującą prelekcję.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb
Anna Żukowska

Dnia 16 grudnia 2014r. w świetlicy szkolnej został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na: „Najpiękniejszą kartkę świąteczną” i „Ozdobę świąteczną”. Komisja w składzie: Anna Mielewczyk, Joanna Arendarska, Anna Mądrzak, Iwona Nastały nagrodziły najwyższymi miejscami następujące osoby:

Ozdoba świąteczna:

Kategoria klas I – III SP:
1. miejsce – Zosia Badera kl. III
2. miejsce – Julia Skarniewicz kl. II
3. miejsca: Ewa Janczak kl. III i Wiktoria Skrzypkowska kl. III

Kategoria klas IV – VI SP:
1. miejsce - Daria Bojanowska  kl. IV

Kategoria klas I - III PG:
1. miejsca: Zuzanna Krakowiak kl. I b i Błażej Woźniak kl. III a
2. miejsce - Michał Miazek kl. I c
3. miejsce  - Anna Grzenkowicz kl. I c ...
pokaż cały

Andrzejki w świetlicy szkolnej

28 listopada 2014r. w świetlicy szkolnej  zorganizowano andrzejki. Uczennice kl. V i VI SP (Dominika Helt, Aleksandra Linsztedt, Zuzanna Keller, Nikola Klankowska) w pięknych strojach wróżek przepowiadały przyszłość p. dyrektor, pracownikom szkoły oraz kolegom i koleżankom SP i PG.
Przygotowano magiczną dekorację (światełka, błyszczące kule, lampki i świeczki). Wróżono z kart, kości, zapałek i przygotowanych karteczek do losowania. Największą popularnością cieszyły się następujące wróżby: „Szpilka prawdy”, "Losowanie kolorów”, „Wróżba z zapałek” i „Magiczne kubeczki” Wszyscy wesoło reagowali na usłyszaną przepowiednię i niektórzy wkładali do puszki przysłowiowy grosik. Zebrano =10,69 zł. Uczennica klasy VI („wróżka”) przekazała opiekunowi SU pieniądze na akcję „Góra Grosza”.
Wychowawcy świetlicy


Wycieczka do kina

Dnia 27 listopada ‘14r. świetlica szkolna zorganizowała wycieczkę do kina „Fregata” w Lęborku na przedstawienie teatralne pt. „Jaś i Małgosia”. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas I – VI SP.
Widownia żywo reagowała na sztukę. Najbardziej podobała im się dekoracja i piosenka związana z bohaterami baśni. Kiedy pojawiała się lalka – Czarownica w blasku migających światełek i grzmotu, dzieci klaskały.
Aktorzy Teatru Lalek „Tęcza” w Słupsku zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a dzieci na pewno długo będą pamiętały to przedstawienie.
Wychowawcy świetlicy


Dzień Pluszowego Misia

25 listopada  2014r. w świetlicy szkolnej ZS w Cewicach obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na początku dzieci poznały historię misia-niedźwiadka, który wkrótce stał się popularną maskotką i ulubioną przytulanką na całym świecie. Dzieci przyniosły do szkoły swoje maskotki, które opisywały, a następnie rysowały. Na zakończenie dnia obejrzały bajkę pt. "Kubuś Puchatek i Hefalumpy". 
Wychowawcy świetlicy


Bezpieczny na drodze

W ramach zaplanowanych zadań zespołu wychowawczego, świetlica szkolna Zespołu Szkół w Cewicach przeprowadziła szkolny konkurs plastyczny pt. "Bezpieczny na drodze". Konkurs skierowano do uczniów kl. I – VI SP w Cewicach. 
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci wykonały łącznie 33 prace plastyczne. Prace wystawiono na holu głównym szkoły 7 października 2014r. komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs plastyczny i wyłoniła następujących zwycięzców:
kategoria - makiety:
I miejsce – Igor Labuda i Kacper Płotka (kl.VI)
II miejsce – Kacper Myszka, Jakub Malinowski, Karol Bronk (kl. III)
III miejsce – Weronika Romanowska, Bartosz Dawidowski (kl. V)
wyróżnienie: Filip Matusiak (kl. II), Katarzyna Maciejewska (kl. V)
kategoria - prace indywidualne (płaskie):
I miejsce – Tatiana Leik (kl. I b)
II miejsce – Rita Matusiak (kl. Ia)
III miejsce – Ewa Janczak (kl. III)

Nagrody rzeczowe i dyplomy zostały wręczone zwycięzcom podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14.10.2014r.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy!!!
Wychowawcy świetlicy:
Anna Mielewczyk
Anna Mądrzak
Iwona Nastały


Andrzejki

p Andrzejki w grupie Biedronek
Już za nami czas wróżb i zabawy andrzejkowej, ale w niejednym małym serduszku jeszcze żywe wspomnienia wróżb  i innych atrakcji. A było ich co nie miara.
W grupie Biedronek " cyganka" starała się, by jak najlepiej przybliżyć dzieciom zwyczaje wróżb andrzejkowych. Przy kole fortuny dzieci dowiedziały jaka miła przygoda spotka je w najbliższym czasie, losując z kapelusza czarownicy dowiedziały się kim będą gdy dorosną, zaś z magicznej skrzyni wróżki przedszkolki wyciągnęły kartki z postaciami zwierząt,  w ten sposób dowiedziały się jaką osobowość będą miały w dorosłym życiu.
Pięknie przygotowana sala, dzieci wystrojone, wszystko to mówiło , że to wyjątkowy dzień. Tak też wszyscy się czuli, jakby  unosił się czar wieczoru andrzejkowego. Zwieńczeniem wróżb była dyskoteka i słodki poczęstunek. Oj działo się, działo. Było wesoło….
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Dzień Pluszowego Misia

p Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu
    W tym szczególnym dniu liczba przedszkolaków podwoiła się. Jedni mieli nogi a inni za to łapki… Przedszkolaki przywędrowały do nas z pluszowymi misiami. Oj były różne od ogromnych po malutkie… od długowłosych po takie z krótką sierścią… z różowym albo brązowym noskiem… z oczami jak koraliki… jednym słowem piękne!
Specjalnie dla nich "Biedronki" i "Zajączki" przygotowały wiele atrakcji… dzień wypełniony był miłymi chwilami spędzonymi ze swoimi przytulankami. Tańce, piosenki – wszystko dla milusińskich!
Nie zabrakło również papierowych misiów, które tego dnia powstawały w naszym przedszkolu. Dzieci starały się jak najpiękniej stworzyć pluszowe choć papierowe misie.
Katarzyna Sktrzyńska-Gołąb
Hanna Jarmołowicz

Konkurs na szopkę

p

Dzieci z oddziałów zerowych wraz z nauczycielkami wzięły udział w Gminnym konkursie na szopke bożonarodzeniową. Otrzymaliśmy wyróznienie i bon pieniężny w wys. 200 zł na nagrodę dla dzieci.

B.Bunia


23 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY

23 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W GMINIE CEWICE
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyraziła po raz kolejny zgodę, aby Zespół Szkół w Cewicach utworzył Sztab 23 Finału WOŚP.
    Odpowiedzialność za działalność Sztabu przejęła na siebie Barbara Selonke.
    Sztab zgłosił w biurze Fundacji wniosek o wyrażenie zgody na zorganizowanie i przeprowadzenie publicznej zbiórki pieniędzy podczas 23. Finału WOŚP, który odbędzie się
11 STYCZNIA 2015r. (niedziela)
do puszek kwestarskich wolontariuszy.
Celem zbiórki jest zbieranie środków pieniężnych:
„DLA PODTRZYMANIA WYSOKICH STANDARDÓW LECZENIA DZIECI W ODDZIAŁACH PEDIATRYCZNYCH I ONKOLOGICZNYCH ORAZ GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”.
Zapraszamy już dziś wszystkich ludzi o „gorących sercach”, by włączyli się w tę szczytną akcję.
Wkrótce przedstawimy program 23 WOŚP w Zespole Szkół w Cewicach.
Sztab WOŚP

nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •