Znajdujesz się w dziale : uroczystości szkolne


Dzień Papieski

Dzień PapieskiDzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi-Polakowi Janowi Pawłowi II.
12 października w Zespole Szkół w Cewicach odbył się uroczysty apel z okazji 16. dnia papieskiego pt. „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Został on przygotowany pod kierunkiem p. Jolanty Mielewczyk i ks. Daniela Szczepańczyka.
Apel rozpoczęła p. dyrektor Zespołu Szkół -  Barbara Selonke...
pokaż cały

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej W tym roku uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowały klasy 1-3. Uroczystość rozpoczęły tańce w wykonaniu klas drugich. Wszyscy zgromadzeni śpiewali razem z dziećmi znane i lubiane piosenki „Nauczyciel ma swój dzień…” Uczniowie klasy III, pięknie recytując wiersze, podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienny trud. Dzień Edukacji Narodowej


strony :1... 1 2 3 4 5 ... » z 5

uroczystości szkolne

Święto Jabłka

jabłko Święto Rumianego Jabłka w klasie II.

Święto Narodowe

poczet Apel z okazji Święta Narodowego w tym roku był interaktywny. Uczennica prowadząca uroczystość - Natalia Dawidowska zadawała pytania nauczycielom na temat wielkich polaków, ludzi literatury, rligii, sportowców, wynalazców, czy najbardziej charakterystycznych wydarzeń historycznych. Również zaproszeni goście mogli się odnieść do tych tematów. Pani dyrektor zachęcała wręcz do zaśpiewania pieśni patriotycznych. Na wieczornicę zaproszeni byli goście z Urzędu Gminy, wójt, radni, proboszcz z Cewic. Wszystkim podobały się występy artystyczne naszych uczniów, gdyż były radosne, oszczędzające nadmiernego patosu. Władze gminy stwierdziły, że taki sposób świętowania mógłby być dobrym przykładem dla pochodów odbywających się w Warszawie.

Odpowiedzialni: R.Majko - całość, D.Łunecka - oprawa artystyczna, J.Madej - dekoracje, M.Gembel - obsługa medialna.


DEN

den Dzień Edukacji Narodowej to święto obchodzone szczególnie w szkole. W tym roku Uroczystą akademię przygotowała klasa IIID, wraz z paniami Wioletą Grabowską i Dorotą Łunecką. Wszystkim podobał się występ muzyczno-sceniczny Oli Linsztedt.
Na koniec Szmorząd Uczniowski złożył życzenia wszystkim pracownikom oraz wręczył kosz owoców pani Dyrektor.


Dzień Rodzinny

dzień rodzinny Dzień Rodzinny w zerówce był obchodzony bardzo uroczyście. Dzieci zaprezentowały rodzicom program artystyczny przygotowany przez p.Stukan i p. Bunia. Były piosenki i wiersze o mamie i tacie, a także tańce regionalne i współczesne. Dzieci wystąpiły w dwóch przedstawieniach "Czerwony Kapturek" i "Małgorzatka". Rodzice miło spędzili czas podziwiając swoje pociechy i częstując się ciastami i kawą.

Bal absolwentów SP

bal Rada Rodziców oraz uczniowie klasy VI serdecznie zapraszają na uroczystą akademią z okazji zakończenia edukacji w Szkole Podstawowej.

Bal absolwentów gimnazjum

Bal Klasy III w uroczysty sposób podsumowały trzyletni cykl nauki w gimnazjum. Apel był swojego rodzaju akademią filmową. Przyznano oskary w kilkunastu kategoriach związanych z przedmiotami szkolnymi. Potem przemówienie Pani Dyrektor i polonez. Do poczęstunku przygrywał DJ Mariusz.

Warto bawić się w teatr!

czerwony kapturek Dnia 19 czerwca Mamusie i Tatusiowie uczniów klasy II mogli oglądać swoje pociechy w szkolnym teatrzyku pt. „Czerwony Kapturek”. Uczniowie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wcielili się w role bohaterów baśni. W baśniach wszystko dzieje się „na niby”, ale przeżycia wszystkich tego dnia były najprawdziwsze. Całość uświetniły własnoręcznie wykonane upominki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

Dzień Rodzinny w klasie pierwszej

dzień rodzinny 15 czerwca  2012 o godz.16.30 klasa I obchodziła uroczyście „ Dzień Rodzinny”. Pierwszaki zaprezentowały się w bajkowym przedstawieniu pt. „Dla mamy i taty”. Były też piosenki i tańce.  Dzieci odśpiewały tradycyjne  „100 lat !” i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Wszystkie mamy podziwiały siebie w „Galerii portretów”, którą namalowały  ich pociechy. Kolejną częścią imprezy były konkursy z udziałem rodziców i dzieci.
W trakcie spotkania mamy wykonały jeden wspólny, pamiątkowy plakat.
Rodzicom dziękujemy za pomoc w  przygotowaniu dekoracji i słodkiego poczęstunku.
„Dzień Rodzinny” był bardzo udany!
                       wychowawczyni kl.I
 Bożena Romanowska

Dzień Rodzinny

DR 13 czerwca o godzinie 16.00 w „małej szkole” klasa III obchodziła uroczyście „Dzień rodzinny”. Początek uroczystości zainaugurował piękny pokaz poloneza w wykonaniu wszystkich uczniów. 12 par, w odświętnych strojach oczarowało zebraną licznie widownię. Następnym punktem uroczystości była inscenizacja przedstawienia „Podróże Króla Maciusia”, które podkreślić miało obchodzony w tym roku „ Rok Janusza Korczaka”. Finalnym punktem uroczystości było wręczenie zebranym rodzicom, własnoręcznie zrobionych upominków. Całości dopełnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za co serdecznie dziękuję w imieniu własnym i uczniów.
Wychowawca: Magdalena Matusiak

Dziń Patrona SP

konkurs Święto patrona Szkoły Podstawowej ks. prałata Roszczynialskiego zostało uczczone konkursami wiedzy o patronie i o szkole.

Dzień Ziemi

Apel z okazji Dnia Ziemi będzie 23 kwietnia o godz. 9.50.
Sprzątanie Terenu gminy proszę zorganizować w ramach godzin wychowawczych.

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

dzień babci Z lekkim opóźnieniem, bo 27 lutego, odbył się występ przedszkolaków z okazji Dnia Babi i Dziadka. Wnuczęta długo i z wielkim zapałem przygotowywały się do uroczystości.  Dzieci z grupy Starszaków oraz Maluchów w swoich programach artystycznych m.in. dziękowały  za ciepło i dobroć które otrzymują od dziadków każdego dnia. Mali artyści zaprosili też seniorów do wspólnego tańca oraz zabaw ruchowych ze śpiewem. Wielka duma  i wzruszenie towarzyszyło na twarzach przybyłych gości. Miłym zakończeniem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany na ta okazję przez rodziców.

Opracowała: mgr Katarzyna Skrzyńska- Gołąb

nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •