XIX Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej

Maraton Piłki SiatkowejWyniki pierwszej części  XIX Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2017 w kategorii kadetka, kadet.

Maraton Piłki Siatkowej

Dobiegła  końca pierwsza część XIX Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2017 w kategorii kadetka , kadet. W rozegranym w dniach 3-5.03.2017 r. maratonie udział wzięło 20 zespołów kadetek i 18 zespołów kadetów. Przez trzy dni w halach Szkoły Podstawowej w Łebie, ŁTO w Łebie, Hali Miejskiej w Lęborku, Zespołu Szkół w Wicku oraz Zespołu Szkół w Cewicach rozegrano 117 meczy. Inauguracją maratonu był mecz rozegrany w Zespole Szkół w Cewicach pomiędzy Szkołą Mistrzostwa Sportowego Siatkówki z Kaliningradu – Rosja a Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym w Cewicach - Polska. Mecz miał oprawę międzynarodową z flagami państw i odegraniem hymnów narodowych Rosji i Polski. Mecz otworzył Wójt Gminy Cewice – Pan Jerzy Pernal oraz Dyrektor ZS w Cewicach Pani Barbara Selonke. Przy dopingu uczniów mecz wygrali Rosjanie 2:1 (25-29, 18-25, 15-13). Po meczu inauguracyjnym maraton przeniósł się do Łeby, gdzie rozegrano mecze w grupach, następnie tzw. krzyże i mecze o miejsca. Wszystkie mecze sędziowali sędziowie Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Gdańsku z sędzią głównym Panem Zygmuntem Bębenkiem. W sobotę tradycyjnie rozegrano mecz pomiędzy reprezentacjami Miasta Łeby a reprezentacją przyjezdnych trenerów. Ponownie i tym razem wygrali trenerzy 3-0. Gośćmi specjalnymi maratonu była Reprezentacja  Polski Kadetów U 17 kończąca swoje zgrupowanie turniejem w Łebie.
 Głównymi organizatorami maratonu od początku jego istnienia są Jarosław Pruski oraz Joanna Bieniek.
 Maraton oczywiście nie odbył by się, gdyby nie wsparcie władz samorządowych Burmistrza i Rady Miasta Łeby, Burmistrza Miasta Lęborka, Starostwa Lęborskiego, Wójta Gminy Cewice , Wójta Gminy Wicko oraz wsparcia Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Gdańsku, Siatkarskim Ośrodkom Szkolnym, Fundacji Polska Siatkówka, Dyrektorom Szkoły Podstawowej w Łebie, Zespołu Szkół w Wicku, Zespołu Szkół  w Cewicach, Dyrektorowi  Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku. Do organizacji i wsparcia dołączyły również kluby i sponsorzy:  Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork, Stowarzyszenie Przyjaciół Piłki Siatkowej w Łebie, UKS Iryda Cewice, Firma KRUGER, Piekarnia - C ukiernia B&M Wenta,  Firma FORMEL, Hurtownia AGAWA,  Zdrowotel  Łeba, Hotel Wodnik, Tawerna Rybacka  Wawrzyniak.
Wyniki XIX Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Łeba 2017
KADETKI
1.    SPS SPARTA BRANIEWO
2.    NUK NOVE MESTO nad VAHOM – SŁOWACJA
3.    GKS WIEŻYCA 2011 STĘŻYCA
4.    MUKS SPARTAKUS LNIANO
5.    UKS ŹRÓDEŁKO KATOWICE
6.    SMS KALININGRAD – ROSJA
7.    GIMNAZJUM NR 2 STRZELIN
8.    UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI
9.    UKS  UKS  WARMISS – VOLLEY OLSZTYN
10.    PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 19 BIAŁYSTOK
11.    SOS GIMNAZJUM MOŃKI
12.    SPPS ŁEBA
13.    MKS ISKRA LEGIONOWO
14.    TPS CZARNI SŁUPSK
15.    SALOS OSTRÓDA
16.    TS  SOPOCKI POTOK KAMIONKA
17.    MOS TRUSO ELBLĄG
18.    UKS OGÓLNIAK NOWY DWÓR GDAŃSKI
19.    UKS GDYŃSKA AKADEMIA SIATKÓWKI
20.    UKS OLIMPIJCZYK PRUSZCZ GDAŃSKI
KADECI
1.    KADRA POLSKI II
2.    KOSET GRUDZIĄDZ
3.    KADRA POLSKI I
4.    UKS JEDYNKA BYTÓW
5.    SMS KALININGRAD – ROSJA
6.    SPS LĘBORK II
7.    KADRA POMORSKIE OOM
8.    PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 5 KĘDZIERZYN –KOŹLE
9.    CHEMIK BYDGOSZCZ
10.    MOS MUKS KANGUR NOWY TOMYŚL
11.    TREFL GDAŃSK
12.    SPS LĘBORK I
13.    GKS STOCZNIOWIEC GDAŃSK I
14.    GKS STOCZNIOWIEC II
15.    MUKS HURAGAN WOŁOMIN
16.    ENERGA MKS MOSIR KĘTRZYN
17.    KPS SIEDLCE
18.    UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI
Wybrano również najlepsze zawodniczki i zawodników poszczególnych zespołów.
Najlepsze zawodniczki:
 SPS SPARTA BRANIEWO – JURCZYKOWSKA NATALIA
NUK NOVE MESTO nad VAHOM – SŁOWACJA- SISOVSKA MONIKA
GKS WIEŻYCA 2011 STĘŻYCA – STANISŁAWSKA KINGA
MUKS SPARTAKUS LNIANO – CHMIELEWSKA JULIANNA
UKS ŹRÓDEŁKO KATOWICE – CIESIELSKA  NATALIA
SMS KALININGRAD – ROSJA – BIKOWA ANASTASIA
GIMNAZJUM NR 2 STRZELIN – ROKITA JULIANNA
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – ŚLUSARSKA NATALIA
UKS  UKS  WARMISS – VOLLEY OLSZTYN – TRZCIŃSKA MARCELA
PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 19 BIAŁYSTOK – OSTROWSKA KORNELIA
SOS GIMNAZJUM MOŃKI – KACZYŃSKA  NATALIA
SPPS ŁEBA – BARAN ADRIANA
      TPS CZARNI SŁUPSK – KAWECKA NATALIA
SALOS OSTRÓDA – SIEMIANOW   IGA
TS  SOPOCKI POTOK KAMIONKA – KAWECKA ALICJA
MOS TRUSO ELBLĄG – DZIĄBOWSKA ADA
       UKS OGÓLNIAK NOWY DWÓR GDAŃSKI – KOWNACKA KLAUDIA
UKS GDYŃSKA AKADEMIA SIATKÓWKI – ZAREMBA  JULIA
       UKS OLIMPIJCZYK PRUSZCZ GDAŃSKI – BIELIŃSKA  MARTA
Najlepsi zawodnicy:
KADRA POLSKI II – PIOTR SKAŁBANIA
KOSET GRUDZIĄDZ – PLICHTOWICZ DAWID
KADRA POLSKI I –  ROQEU DE OLIVEIRA FILIP
UKS JEDYNKA BYTÓW – MORTAS  JAKUB
SMS KALININGRAD – ROSJA – ŻAGOW ARTIOM
SPS LĘBORK II – KUNYSZ FILIP
KADRA POMORSKIE OOM -  WNUK KACPER
PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 5 KĘDZIERZYN –KOŹLE – SZEWCZAK BARTŁOMIEJ
CHEMIK BYDGOSZCZ – CACKOWSKI MATEUSZ
MOS MUKS KANGUR NOWY TOMYŚL – KOMASA TYMOTEUSZ
TREFL GDAŃSK – SZYDLIK JAKUB
SPS LĘBORK I – BRAM VAN OMMEREN
GKS STOCZNIOWIEC GDAŃSK I – KLENCZON JAKUB
GKS STOCZNIOWIEC II – RYBACKI WIKTOR
MUKS HURAGAN WOŁOMIN – WARDASZKA ADRIAN
ENERGA MKS MOSIR KĘTRZYN  -  POŁOŃSKI  KAROL
KPS SIEDLCE – POTERA ADRIAN
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI  - OLESZUK PIOTR
Wybrano również najlepszą zawodniczkę i zawodnika XIX Międzynarodowego Maratonu Piłki  Siatkowej Młodzieży Łeba 2017
MVP  KADETEK -  GOCH NATALIA – SPS SPARTA BRANIEWO
MVP KADETÓW  -  CZERWIŃSKI JAKUB – KADRA POLSKI

Maraton zakończyło tradycyjne wykonanie wspólnego zdjęcia. Wszyscy uczestnicy pełni wrażeń, nowych przyjaźni, wspomnień, rozjechali się do domów. Wielkie święto Młodzieżowej Polskiej Siatkówki  oraz święto siatkówki Powiatu Lęborskiego przeszło do historii, ale już 23.03.2017r spotykamy się na drugiej części XIX Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzież,  tym razem w kategorii młodziczka i młodzik. Organizatorzy bardzo dziękują władzom samorządowym, dyrektorom szkól i  innych placówek i organizacji oraz sponsorom za pomoc w organizacji maratonu. Szczególne podziękowania dla trenerów i zawodników uczestniczących w maratonie za wspaniałą siatkarską i sportową atmosferę oraz przeżytą siatkarską przygodę, która na długo zostanie w pamięci i mamy nadzieję, że wszyscy zapragną tu wrócić.


Moje zdrowe drugie śniadanie

Moje zdrowie drugie śniadanieDnia 22.05.2017r. w ramach Tygodnia Profilaktyki odbyła się w naszej szkole akcja "Moje zdrowe drugie śniadanie". Komisja konkursowa sprawdzała w poszczególnych klasach śniadania, które uczniowie przynieśli do szkoły. Okazało się, że drugie śniadanie do szkoły nie musi być nudne, tylko kolorowe i atrakcyjne. Cieszymy się, że świadomość odnośnie zdrowego odżywiania rośnie wśród uczniów i rodziców, chociaż jeszcze nie wszyscy wiedzą  z czego powinno się składać wartościowe drugie śniadanie ucznia.
Każda klas otrzymała punkty za udział w akcji.
Katarzyna Groth.


Zabawy niedyrektywne

Zabawy niedyrektywneZabawy niedyrektywne w grupie "Biedronek" - folia bąbelkowa
Każdy z nas zna te bąbelki, które strzelają, gdy mocniej naciśnie się je palcem? Niby zwyczajna, nikomu nie potrzebna. Z rolki takiej folii można zrobić magiczny dywan, a właściwie chodnik sensoryczny. Można na nim siedzieć, leżeć, biegć po nim, rozwijać i zwijać, robić pelerynki i siateczki. Jest miękka, a przygniatane bąbelki w dużych ilościach na raz wydają bardzo przyjemne dźwięki. Poza tym to świetny masaż dla stóp. Dzieci z grupy "Biedronki" bardzo chętnie uczestniczyły z zabawie z folią. Przedszkolaki po raz kolejny wykazały się przeogromną kreatywnością i udowodniły iż do świetnej zabawy niepotrzebne są drogie, modne zabawki, wystarczy zwykla folia bąbelkowa.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


Budowla klocków LEGO

Świetlica na wystawie klocków LEGODnia 10 maja dzieci ze świetlicy szkolnej zwiedzały podczas wycieczki Największą w Polsce Wystawę Budowli Klocków LEGO w Centrum Handlowym Metropolia w Gdańsku. Po obejrzeniu wielu wspaniałych makiet, skorzystały z sali do zabaw klockami.  Dzieci "pisały" klockami, testowały zrobione samochody na torach zjazdowych oraz tworzyły ciekawe konstrukcje. W drodze powrotnej skorzystaliśmy z przysmaków McDonalda. Wróciliśmy z wycieczki zmęczeni ale zadowoleni.
Anna Mielewczyk
Anna Żukowska
Joanna Arendarska


Mamo, tato wolę wodę

Mamo tato wolę wodęUdział w akcji "Mamo, tato wolę wodę!"
Już po raz 4 przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pn. "Mamo, tato wolę wodę!". Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009 roku przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Celem akcji jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. Tegoroczna kampania podzielona była na trzy bloki tematyczne „Pamiętaj o wodzie”, „Sadzenie drzew” oraz „Drugie życie butelki”. W grupach "Biedronek", "Zajaczków" oraz "Żabek" panie przeprowadziły szereg zajęć i zadań związanych z akcją. W ramach 9. edycji programu „Mamo, tato, wolę wodę!” przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym  "Zabawka z butelki". Dzięki wsparciu rodziców zebraliśmy 531 butelek PET, a nasza praca "Traktorek" została wykonana z 231 butelek.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

Tydzień profilaktykiW dniu 22. maja odbyło się w naszej szkole spotkanie uczennic Gimnazjum z Panią Justyną Śmiechowską z Centrum Pięknych Kobiet MK w Lęborku, która opowiedziała dziewczętom o prawidłowej pielęgnacji. Motywem przewodnim spotkania było hasło: „Podstawą jest dobrze wypielęgnowana cera”. Prelegentka uświadomiła uczennicom naszej szkoły, jak ważne jest codzienne dbanie o siebie i w jaki sposób należy to robić. Wszystko zostało nie tylko omówione, ale również zaprezentowane na dwóch „modelkach” - Zuzi i Klaudii. Dziewczęta pod okiem specjalistki wykonały demakijaż, przeprowadziły wszystkie kroki niezbędne w prawidłowej pielęgnacji cery, a na końcu wykonały delikatny makijaż. Spotkanie przebiegło w przemiłej i bardzo kobiecej atmosferze :) Teraz już wszystkie dokładnie wiemy, co robić, by wspaniale wyglądać :)
Zespół Wychowawczy


Konkurs ortograficzny

Konkurs ortograficznyKuratoryjny konkurs ortograficzny z sukcesem!   
18 maja rozstrzygnięty został w Zespole Szkół Katolickich w Lęborku Powiatowy Konkurs Ortograficzny pt. „Kto się boi gżegżółki”. Patronat nad konkursem objęło Kuratorium w Gdańsku. Rywalizacja była bardzo duża. Swoją umiejętność poprawnego pisania sprawdzali bowiem gimnazjaliści całego powiatu lęborskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy IIB – Monika Dąbrowska i Aleksandra Linsztedt. Podczas uroczystej gali laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe. Nasza gimnazjalistka – Monika Dąbrowska zajęła III miejsce i tym samym już teraz zdobyła dodatkowe punkty na świadectwie ukończenia szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Wolontariusze z Włoch i Hiszpani

Wolontariusze z Włoch i HiszpaniiWolontariusze z Włoch i Hiszpanii na lekcjach języka angielskiego
19 maja 2017r. Zespół Szkół w Cewicach gościł wolontariuszy z dwóch europejskich krajów. Byli to Francesca z Włoch i Adrian z Hiszpanii, którzy przyjęli zaproszenie do uczestnictwa w zajęciach języka angielskiego od pani Iwony Dołębskiej i Anny Marzęckiej.
Celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom naszej szkoły wiadomości związanych z krajami, z których pochodzą nasi goście, a także kontakt z językiem angielskim w sposób inny niż dotychczas im znany.
Francesca i Adrian przedstawili uczniom prezentacje multimedialne o swoich krajach, opowiedzieli o ciekawostkach z nimi związanych i zachęcili uczniów do interakcji. Nasza młodzież w skupieniu słuchała informacji przekazywanych przez naszych gości. Nawiązało się kilka dyskusji odnośnie miejsc, które uczniowie odwiedzili i padło kilka interesujących pytań, szczególnie o znany zespół piłkarski z Hiszpanii. Podczas zajęć z najmłodszymi, Francesca i Adrian przeprowadzili quiz na temat Włoch i Hiszpanii, z którym nasi uczniowie poradzili sobie doskonale. Ponadto przeprowadzono zabawę, w której uczniowie bardzo chętnie i żywo uczestniczyli.
Wszystkie lekcje z udziałem wolontariuszy przebiegły w miłej atmosferze. Uczniowie mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i wykazania się nimi. Okazało się, że posługują się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym i są w stanie nawiązywać zagraniczne znajomości.


DZIECI ZE SZKLANEJ

Dzieci ze SzklanejDZIECI ZE SZKLANEJ PONOWNIE U ŻABEK
19 maja grupa przedszkolna Żabki ponownie przyjęła u siebie gości ze Szklanej – dzieci niepełnosprawne z Ośrodka Rewalidacyjno–Wychowawczego. Przedszkolaki po wspólnych zabawach integracyjnych uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych na temat bardzo ważny, ponieważ dotyczący bezpieczeństwa – o służbach ratowniczych i numerach alarmowych. Można się tutaj pochwalić, ponieważ wiedza dzieci na powyższy temat była zdumiewająca, zatem wszelkie wiadomości były jedynie utrwalane. Przedszkolaki w trakcie zajęć m.in. obejrzały filmik edukacyjny oraz pobawiły się w centralę alarmową, podczas której zgłaszane były różne zdarzenia, a dzieci musiały skierować do nich odpowiedni rodzaj służby ratowniczej. Zajęcia zwieńczyła praca plastyczna – „Pojazdy uprzywilejowane”. Wspólny czas minął w sympatycznej, ciepłej atmosferze, dzięki której zatarły się różnice między dziećmi zdrowymi, a niepełnosprawnymi. Tak, jak właśnie miało być.
Wychowawca Aleksandra Wojciechowska


Zawód wybrać trudna sprawa

Zawód wybrać trudna sprawaZawód wybrać trudna sprawa, dla Nas jeszcze to zabawa.
Grupa „Zajączki” w maju realizowała tematykę związaną z wyborem zawodu. Dzieci razem  z wychowawcą p. Hanną Jarmołowicz omówili różne zawody jakie wykonują osoby dorosłe, odbyła się pogadanka, na temat pracy poszczególnych rodziców z grupy przedszkolaków. Kiedy dopisała pogoda ruszyliśmy na wycieczka do sklepu, na pocztę oraz salonu fryzjerskiego w Cewicach. O swojej pracy opowiedziała również pani kucharka z przedszkola. Wśród dzieci pojawiło się wielkie ożywienie, bo to nie taka łatwa sprawa zdecydować, czym się w przyszłości zajmować.
Opracowała: Hanna Jarmołowicz


Egzamin na kartę rowerową

Karta rowerowaKlasa IV SP zdawała dziś egzaminy praktyczne na „pierwsze prawo jazdy”. Sprawdzenie umiejętności poruszania się po drogach odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku.


Cała Polska czyta dzieciom

Cała Polska czyta dziecomDzieci w zerówce, kolejny raz, miały okazję wysłuchać bajki czytanej orzez rodziców. Wielką atrakcją był kontakt dzieci z żywymi królikami, które przyniosła do klasy mama Kingi. Kolejnego dnia dzieci podziwiały rybkę akwariową oraz wysłuchały ciekawostek na jej temat opowiadanych przez Stasia. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajki o Rybaku i złotej rybce.
B.Bunia


Zerówka sadzi krzewy

Zerówka sadzi krzewyDzieci z zerówki, wspólnie z panem Marianem, zasadziły krzewy bzu i forsycji przy przedszkolu. Młode rośliny, aby zakwitnąć potrzebują wody, więc dzieci opiekują się roślinami i codziennie je podlewają.
B.Bunia B.Stukan


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwum



kanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •