Znajdujesz się w dziale : sport


XIX Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej

Maraton Piłki SiatkowejWyniki pierwszej części  XIX Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2017 w kategorii kadetka, kadet.

Maraton Piłki Siatkowej

Dobiegła  końca pierwsza część XIX Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2017 w kategorii kadetka , kadet. W rozegranym w dniach 3-5.03.2017 r. maratonie udział wzięło 20 zespołów kadetek i 18 zespołów kadetów. Przez trzy dni w halach Szkoły Podstawowej w Łebie, ŁTO w Łebie, Hali Miejskiej w Lęborku, Zespołu Szkół w Wicku oraz Zespołu Szkół w Cewicach rozegrano 117 meczy. Inauguracją maratonu był mecz rozegrany w Zespole Szkół w Cewicach pomiędzy Szkołą Mistrzostwa Sportowego Siatkówki z Kaliningradu – Rosja a Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym w Cewicach - Polska. Mecz miał oprawę międzynarodową z flagami państw i odegraniem hymnów narodowych Rosji i Polski. Mecz otworzył Wójt Gminy Cewice – Pan Jerzy Pernal oraz Dyrektor ZS w Cewicach Pani Barbara Selonke. Przy dopingu uczniów mecz wygrali Rosjanie 2:1 (25-29, 18-25, 15-13). Po meczu inauguracyjnym maraton przeniósł się do Łeby, gdzie rozegrano mecze w grupach, następnie tzw. krzyże i mecze o miejsca. Wszystkie mecze sędziowali sędziowie Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Gdańsku z sędzią głównym Panem Zygmuntem Bębenkiem. W sobotę tradycyjnie rozegrano mecz pomiędzy reprezentacjami Miasta Łeby a reprezentacją przyjezdnych trenerów. Ponownie i tym razem wygrali trenerzy 3-0. Gośćmi specjalnymi maratonu była Reprezentacja  Polski Kadetów U 17 kończąca swoje zgrupowanie turniejem w Łebie.
 Głównymi organizatorami maratonu od początku jego istnienia są Jarosław Pruski oraz Joanna Bieniek.
 Maraton oczywiście nie odbył by się, gdyby nie wsparcie władz samorządowych Burmistrza i Rady Miasta Łeby, Burmistrza Miasta Lęborka, Starostwa Lęborskiego, Wójta Gminy Cewice , Wójta Gminy Wicko oraz wsparcia Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Gdańsku, Siatkarskim Ośrodkom Szkolnym, Fundacji Polska Siatkówka, Dyrektorom Szkoły Podstawowej w Łebie, Zespołu Szkół w Wicku, Zespołu Szkół  w Cewicach, Dyrektorowi  Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku. Do organizacji i wsparcia dołączyły również kluby i sponsorzy:  Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork, Stowarzyszenie Przyjaciół Piłki Siatkowej w Łebie, UKS Iryda Cewice, Firma KRUGER, Piekarnia - C ukiernia B&M Wenta,  Firma FORMEL, Hurtownia AGAWA,  Zdrowotel  Łeba, Hotel Wodnik, Tawerna Rybacka  Wawrzyniak.
Wyniki XIX Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Łeba 2017
KADETKI
1.    SPS SPARTA BRANIEWO
2.    NUK NOVE MESTO nad VAHOM – SŁOWACJA
3.    GKS WIEŻYCA 2011 STĘŻYCA
4.    MUKS SPARTAKUS LNIANO
5.    UKS ŹRÓDEŁKO KATOWICE
6.    SMS KALININGRAD – ROSJA
7.    GIMNAZJUM NR 2 STRZELIN
8.    UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI
9.    UKS  UKS  WARMISS – VOLLEY OLSZTYN
10.    PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 19 BIAŁYSTOK
11.    SOS GIMNAZJUM MOŃKI
12.    SPPS ŁEBA
13.    MKS ISKRA LEGIONOWO
14.    TPS CZARNI SŁUPSK
15.    SALOS OSTRÓDA
16.    TS  SOPOCKI POTOK KAMIONKA
17.    MOS TRUSO ELBLĄG
18.    UKS OGÓLNIAK NOWY DWÓR GDAŃSKI
19.    UKS GDYŃSKA AKADEMIA SIATKÓWKI
20.    UKS OLIMPIJCZYK PRUSZCZ GDAŃSKI
KADECI
1.    KADRA POLSKI II
2.    KOSET GRUDZIĄDZ
3.    KADRA POLSKI I
4.    UKS JEDYNKA BYTÓW
5.    SMS KALININGRAD – ROSJA
6.    SPS LĘBORK II
7.    KADRA POMORSKIE OOM
8.    PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 5 KĘDZIERZYN –KOŹLE
9.    CHEMIK BYDGOSZCZ
10.    MOS MUKS KANGUR NOWY TOMYŚL
11.    TREFL GDAŃSK
12.    SPS LĘBORK I
13.    GKS STOCZNIOWIEC GDAŃSK I
14.    GKS STOCZNIOWIEC II
15.    MUKS HURAGAN WOŁOMIN
16.    ENERGA MKS MOSIR KĘTRZYN
17.    KPS SIEDLCE
18.    UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI
Wybrano również najlepsze zawodniczki i zawodników poszczególnych zespołów.
Najlepsze zawodniczki:
 SPS SPARTA BRANIEWO – JURCZYKOWSKA NATALIA
NUK NOVE MESTO nad VAHOM – SŁOWACJA- SISOVSKA MONIKA
GKS WIEŻYCA 2011 STĘŻYCA – STANISŁAWSKA KINGA
MUKS SPARTAKUS LNIANO – CHMIELEWSKA JULIANNA
UKS ŹRÓDEŁKO KATOWICE – CIESIELSKA  NATALIA
SMS KALININGRAD – ROSJA – BIKOWA ANASTASIA
GIMNAZJUM NR 2 STRZELIN – ROKITA JULIANNA
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – ŚLUSARSKA NATALIA
UKS  UKS  WARMISS – VOLLEY OLSZTYN – TRZCIŃSKA MARCELA
PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 19 BIAŁYSTOK – OSTROWSKA KORNELIA
SOS GIMNAZJUM MOŃKI – KACZYŃSKA  NATALIA
SPPS ŁEBA – BARAN ADRIANA
      TPS CZARNI SŁUPSK – KAWECKA NATALIA
SALOS OSTRÓDA – SIEMIANOW   IGA
TS  SOPOCKI POTOK KAMIONKA – KAWECKA ALICJA
MOS TRUSO ELBLĄG – DZIĄBOWSKA ADA
       UKS OGÓLNIAK NOWY DWÓR GDAŃSKI – KOWNACKA KLAUDIA
UKS GDYŃSKA AKADEMIA SIATKÓWKI – ZAREMBA  JULIA
       UKS OLIMPIJCZYK PRUSZCZ GDAŃSKI – BIELIŃSKA  MARTA
Najlepsi zawodnicy:
KADRA POLSKI II – PIOTR SKAŁBANIA
KOSET GRUDZIĄDZ – PLICHTOWICZ DAWID
KADRA POLSKI I –  ROQEU DE OLIVEIRA FILIP
UKS JEDYNKA BYTÓW – MORTAS  JAKUB
SMS KALININGRAD – ROSJA – ŻAGOW ARTIOM
SPS LĘBORK II – KUNYSZ FILIP
KADRA POMORSKIE OOM -  WNUK KACPER
PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 5 KĘDZIERZYN –KOŹLE – SZEWCZAK BARTŁOMIEJ
CHEMIK BYDGOSZCZ – CACKOWSKI MATEUSZ
MOS MUKS KANGUR NOWY TOMYŚL – KOMASA TYMOTEUSZ
TREFL GDAŃSK – SZYDLIK JAKUB
SPS LĘBORK I – BRAM VAN OMMEREN
GKS STOCZNIOWIEC GDAŃSK I – KLENCZON JAKUB
GKS STOCZNIOWIEC II – RYBACKI WIKTOR
MUKS HURAGAN WOŁOMIN – WARDASZKA ADRIAN
ENERGA MKS MOSIR KĘTRZYN  -  POŁOŃSKI  KAROL
KPS SIEDLCE – POTERA ADRIAN
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI  - OLESZUK PIOTR
Wybrano również najlepszą zawodniczkę i zawodnika XIX Międzynarodowego Maratonu Piłki  Siatkowej Młodzieży Łeba 2017
MVP  KADETEK -  GOCH NATALIA – SPS SPARTA BRANIEWO
MVP KADETÓW  -  CZERWIŃSKI JAKUB – KADRA POLSKI

Maraton zakończyło tradycyjne wykonanie wspólnego zdjęcia. Wszyscy uczestnicy pełni wrażeń, nowych przyjaźni, wspomnień, rozjechali się do domów. Wielkie święto Młodzieżowej Polskiej Siatkówki  oraz święto siatkówki Powiatu Lęborskiego przeszło do historii, ale już 23.03.2017r spotykamy się na drugiej części XIX Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzież,  tym razem w kategorii młodziczka i młodzik. Organizatorzy bardzo dziękują władzom samorządowym, dyrektorom szkól i  innych placówek i organizacji oraz sponsorom za pomoc w organizacji maratonu. Szczególne podziękowania dla trenerów i zawodników uczestniczących w maratonie za wspaniałą siatkarską i sportową atmosferę oraz przeżytą siatkarską przygodę, która na długo zostanie w pamięci i mamy nadzieję, że wszyscy zapragną tu wrócić.


sport

Mecz Polska - Rosja

Mecz inauguracyjny XIX MIĘDZYNARODOWEGO MARATONU PIŁKI SIATKOWEJ MŁODZIEŻY
ŁEBA  2017 pokazy cheerleaderek


Mecz Polska - Rosja

Mecz inauguracyjny XIX MIĘDZYNARODOWEGO MARATONU PIŁKI SIATKOWEJ MŁODZIEŻY
ŁEBA  2017


Mecz Polska - Rosja

Mecz Polska - RosjaMecz inauguracyjny XIX MIĘDZYNARODOWEGO MARATONU PIŁKI SIATKOWEJ MŁODZIEŻY
ŁEBA  2017


Półfinały w Bolszewie

Piłka ręczna - BolszewoPo zaciętym boju zespół dziewcząt z Gimnazjum w Cewicach wywalczył 3. miejsce w półfinałach wojewódzkich w Bolszewie (do zobaczenia za rok).


Mini piłka ręczna dziewcząt

Mini piłka ręczna21.02.2017 w Szkole podstawowej nr 5 w Lęborku odbyły się zawody sportowe w mini piłkę ręczną dziewcząt. Nasze mistrzynie  gminy walczyły do ostatniej minuty i w ostateczności zajęły III miejsce w eliminacjach powiatowych.
Katarzyna Cybula


MARATON PIŁKI SIATKOWEJ

Maraton Piłki SiatkowejXIX MIĘDZYNARODOWY MARATON PIŁKI SIATKOWEJ MŁODZIEŻY
ŁEBA  2017
To już dziewiętnaście lat od rozpoczęcia i realizacji pięknego pomysłu organizacji w Łebie turnieju piłki siatkowej. Początkowo przez pierwsze lata był to wyłącznie turniej chłopięcy. Podczas pierwszego turnieju spotkało się w Łebie osiem zespołów z Polski, z czego sześć później dotarło do Finałów Mistrzostw Polski Młodzików. Nie zabrakło w nim obecnych reprezentantów Polski takich jak Marcin Możdżonek, Marcel Gromadowski, Zbigniew Bartman, Krzysztof Wierzbowski, Mikołaj Sarnecki, Łukasz Wiśniewski czy Michał Kubiak i wielu innych. Turniej od pierwszej edycji stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a jego głównym organizatorem był Jarosław Pruski. Turniej od początku organizowany jest w Szkole Podstawowej w Łebie dzięki uprzejmości i pomocy organizacyjnej byłego Dyrektora Szkoły Pana Tadeusza Rabka oraz obecnego Dyrektora Pana Macieja Barańskiego. Opinia o turnieju szybko rozeszła się po Polsce, a impreza zaczęła się rozrastać. Już po paru latach Łeba gościła dziesięć zespołów chłopców i dziesięć zespołów dziewcząt, które dołączyły do turnieju. Również ranga turnieju wzrastała, ponieważ dołączyły do rozgrywek zespoły zagraniczne nadając turniejowi statut międzynarodowego. Początkowo był to zespół z Kaliningradu (Rosja), następnie z Włoch (Ladispoli koło Rzymu),a obecnie również zespoły ze Słowacji, Norwegii i Portugalii.
Do pewnego momentu turniej funkcjonował w kategorii młodzików, ale ze względu na bardzo duże zainteresowanie dodano kategorię kadetów i kadetek, a turniej przekształcił się w Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży. Trofeami w maratonie były puchary Burmistrza Miasta Łeby. Od szesnastu lat w organizację turnieju - maratonu włączyła się Joanna Bieniek oraz właściciele „ZDROWOTELU'' Łeba (dawne Mazowsze), którzy zapewniają profesjonalny przebieg maratonu.
Od paru lat podczas maratonu spotykają się w Łebie w kategorii młodzik i młodziczka 32 zespoły, tj. 16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców.
Podobnie jest w kategorii kadet/kadetka, gdzie również grają 32 zespoły:16 zespołów dziewcząt  i 16 zespołów chłopców. W ciągu dwóch tygodni w Łebie zobaczyć można około 1000 młodych adeptów siatkówki z kraju i zagranicy. Ubiegły rok był wyjątkowy pod względem organizacji, ponieważ w kategorii kadet i kadetka udział wzięło 40 zespołów, podobnie w kategorii młodzik i młodziczka grało aż 40 zespołów.  Był to szczególny rok, gdyż rok rekordowy, gdzie w jednym miejscu w ciągu dwóch tygodni spotkało się 80 zespołów siatkarskich z kraju i zza granicy - 1400 młodych adeptów siatkówki. Maraton swym zasięgiem, dzięki wsparciu Starostwa Lęborskiego,  Burmistrza Miasta Lęborka oraz Wójta Gminy Cewice  obejmować zaczął cały Powiat Lęborski. Maraton przebiegł bez zakłóceń pod względem logistycznym czyniąc z niego imprezę i wielkie święto siatkówki w całym Powiecie Lęborskim. Podobnie zapowiada się tegoroczna edycja - dziewiętnastego już Maratonu.  Swój udział zapowiedziały zespoły z Rosji, Włoch, Słowacji, Norwegii, Portugalii, a także wiele zespołów z kraju, m.in. z Warszawy, Olsztyna, Bartoszyc, Kędzierzyna-Koźla, Jastrzębia, Nysy, Malborka, Pucka, Gdańska, Moniek, Dobrego Miasta, Bydgoszczy, Wołomina, Braniewa, Słupska, Starogardu Gd. oraz kadry województw: kujawsko – pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i wielu innych.
Impreza toczyć się będzie tym razem pod patronatem Burmistrzów Miast Łeby i Lęborka, Starosty Lęborskiego oraz Wójta Gminy Cewice i Wicko. Głównymi organizatorami są Urząd Miasta w Łebie, Szkoła Podstawowa w Łebie, Stowarzyszenie Przyjaciół Piłki Siatkowej Łeba, Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork oraz UKS Iryda Cewice.
Przypomnijmy, że w dotychczasowych edycjach maratonu udział brali tacy zawodnicy jak: Marcin Możdżonek, Marcel Gromadowski, Paweł Kowalski, Paweł Dziekanowski, Zbigniew Bartman, Michał Kubiak, Krzysztof Wierzbowski, Łukasz Wiśniewski , Mikołaj Sarnecki, Mateusz Malinowski, Łukasz Ożarski, Damian Schulz i wielu innych.  
Maraton jest największą tego typu imprezą młodzieżową w Polsce i Europie.
Gośćmi maratonu byli również trenerzy kadr narodowych Pan Andrzej Niemczyk, Waldemar Wspaniały oraz Burmistrz Miasta Ladispoli z Włoch, Atache Rosji. Tradycją turniejów są mecze rozgrywane pomiędzy przyjezdnymi trenerami a reprezentacją Miasta Łeby. Towarzyszy im zawsze duże zainteresowanie i emocje.
Pobyt w Łebie oraz wszelkie atrakcje poza turniejowe zapewniają młodzieży właściciele ZDROWOTELU Łeba - Państwo Wojciech i Elżbieta Pietruszewscy. Mamy nadzieję, że XIX Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży dostarczy niezapomnianych wrażeń sportowych i turystyczno – rozrywkowych, dla których uczestnicy maratonu będą chcieli tu wrócić.
Maraton rozpoczyna się w kategorii kadet i kadetka już w dniach od 2 do 5 marca 2017 r. i rozgrywany będzie w halach sportowych Szkoły Podstawowej w Łebie, ŁTO w Łebie, Hali Miejskiej  w Lęborku. Początek meczy w Łebie 3 marca 2017 r. o godz. 9.00 oraz w Lęborku o godz. 15. 00, również 3 marca 2017 r. w hali ŁTO godz. 9.00. Wstęp na mecze jest bezpłatny.
W czwartek 2 marca 2017 r. w hali Zespołu Szkół w Cewicach o godz. 14. 00 nastąpi inauguracja maratonu meczem pomiędzy zespołami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Siatkówki z Kaliningradu a zespołem UKS Iryda Cewice Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego w Cewicach.
Ponownie zapraszamy do udziału w obserwacji rozgrywek w kategorii młodziczka i młodzik w dniach od 24.03. 2017 od godz. 9.00 do dnia 26.03. 2017, gdzie w tym dniu odbędą się mecze finałowe.
Początek Maratonu i uroczyste otwarcie odbędą się dnia 3.03.2017 (kadetki i kadeci)  godz.13.00 oraz 24.03.2017 (młodzik młodziczka) godz.13.00.
Uroczyste zakończenie odbędzie się w dniach 5.03.2017 godz. 13.00 oraz 26.03.2017 również o godz.13.00.
Zapraszamy również na mecze pomiędzy trenerami przyjezdnych drużyn a reprezentacją Miasta Łeby, które odbędą się w dniach 4.03.2017 r. oraz 25.03.2017 r. w Hali SP w Łebie o godz. 19.00. Wszystkich sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Piłka ręczna dziewcząt

Piłka ręczna dziewczątMistrzynie Powiatu w Piłce Ręcznej (było ciężko ale to My wygraliśmy)


Mistrzostwa Gminy w Mini Siatkówce

Mistrzostwa Gminy w Mini SiatkówceMistrzowie gminy w mini siatkówce w obecności dyrektora szkoły i opiekuna.


Lekcja wf w terenie

Lekcja wf w terenieKlasa II C wraz z panią Katarzyną Cybula wybrała się na zimowy nordic walking.


Z Podwórka na Stadion

Z podwórka na stadionTurniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 16 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 1,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Ale od początku:
    Pierwszy start w tych prestiżowych rozgrywkach nasz szkoła rozpoczęła w 2014 roku w kategorii U8. Bowiem wtedy pan Michał Pietrzyk zaczął prowadzić zajęcia z najmłodszą grupą chłopców rocznika 2007. W eliminacjach do rozgrywek w Gdyni nasza szkolna drużyna wygrała turniej w Cewicach pokonując zespół z Lęborka i Orły Łeba. Awansowaliśmy do rozgrywek wojewódzkich, gdzie spośród 16 drużyn zajęliśmy wysokie 4 miejsce. Po turnieju drużyna otrzymała pamiątkowe medale, komplet strojów firmy nike, torby sportowe oraz wile gadżetów i słodkich upominków.
    W 2015 roku nasza szkolna drużyna startowała w kategorii U10. Ze starszymi o rok chłopcami niestety odpadliśmy z turnieju na etapie powiatowym zajmując 2 miejsce tuż za UKS 3 Lębork.
    W 2016 roku ponownie zgłosiliśmy szkołę do udział w Tymbarku. Po 3 latach szkolenia na zajęciach SKS oraz w projekcie Junior Sport, widać wysoki poziom umiejętności technicznych oraz wykorzystania ich w grze. Nasza drożyna jak burza wyeliminowała kolejnych rywali zarówno na etapie gminnym jak i powiatowym. Zajęliśmy pierwsze miejsce co dało nam awanas do turnieju wojewódzkiego rozgrywanym na stadionie w Gdyni.

Kadra szkolnego zespołu w Cewicach:
Julian Janczak
Karol Okoniewski
Kacper Okoniewski
Nikodem Klejsa
Jakub Penconek
Oskar Penconek
Olaf Sulkowski
Patryk Mielewczyk
Antek Antonowicz
Oskar Łapigrowski
Dawid Łapigrowski

trener:
Michał Pietrzyk

    Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.
Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze, i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy Turnieju odwiedzili m.in. takie stadiony jak: Imtech Arena w Hamburgu, Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro oraz Amsterdam ArenA.


XVII Turniej Mikołajkowy

Mikołajkowy Turniej Piłki RęcznejXVII Turniej Mikołajkowy gościł dziewczęta gimnazjalne z Kostkowa, Potęgowa, Sulęczyna, Choczewa i dwie drużyny z Cewic. Turniej rozegrano w dwóch grupach - systemem "każdy z każdym". Następne mecze odbywały się o miejsca 5-6,4-3,i 1-2. W wyniku rywalizacji III miejsce zdobyły dziewczęta z Cewic (młodszy zespół), II miejsce dziewczęta z Suleczyna a I  dziewczęta z Choczewa. Główny organizator jednacześnie Prezes UKS IRYDA CEWICE Jan Niedżwiecki z pomocą p.dyrektor ZS Barbarą Selonke rozdał dyplomy i puchary. Wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali słodyczami z rąk Mikołaja i dobrym obiadem.


Drużyna piłki ręczej

Drużyna piłki ręcznejDrużyna piłki ręcznej dziewcząt w roku szkolnym 2016/2017 w nowych strojach.


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •