Konkurs Biblijny

Konkurs BiblijnyKonkurs Biblijny im. Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda XIII - Finał Rejonowy w Wejherowie - 10.03.2017 rok
Uczniowie - Julia Wenta kl.IIIb, Dawid Bojanowski kl.IIIb i Marceli Wodzyński kl.Ic, godnie reprezentowali  naszą szkołę. Otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Na dalsze wyniki czekamy.
Opiekun - Jolanta Mielewczyk


PALMA PACHNĄCA WIOSNĄ

Palma pachnąca wiosnąW miesiącu marcu i kwietniu uczniowie klasy III a SP wraz z rodzicami uczestniczyli w zajęciach artystycznych, podczas których tworzyli ogromną wielkanocną palmę. Zadanie było bardzo trudne, bowiem palma miała liczyć aż trzy metry wysokości. Cały projekt przebiegał w kilku etapach. 
Najpierw były debaty. Potem przyszedł czas na wiosenne kwiaty z kolorowej krepy i bibuły.
Najtrudniejszym etapem było jednak znalezienie stabilnego trzonu naszego dzieła. Wykorzystaliśmy do tego ogromną gałąź wierzbową, którą ozdobiliśmy zielonym bukszpanem i gałązkami żarnowca.
Wielkanocna palma doczekała swojego finału 10 kwietnia, kiedy została wystawiona przed wejściem głównym do naszej szkoły. Wzięła też udział w gminnym konkursie organizowanym przez GCK Cewice.
Zadanie, którego się podjęliśmy było bardzo trudne, ale potraktowaliśmy je jako wspólną  zabawę. Zajęcia pomogły nam lepiej poznać i głęboko przeżyć Święta Wielkanocne.
Niewątpliwie palma klasy III a stanowiła  piękną i fantazyjną  ozdobę naszej placówki.
Wszystkim mamom, które pomogły w realizacji tego przedsięwzięcia
serdecznie
DZIĘKUJEMY!


Wiosna

Sezon wiosenny słabo się rozkręca. Przed nami majówka. Dla podgrzania temperatury film z pierwszego dnia wiosny, mecz Językowcy – Reszta świata :)


Gminny Turniej BRD

Gminny Turniej BRDEtap Gminny Turnieju BRD rozstrzygnięty. W komisji zasiadali: sierż. szt. Andrzej Płatek, ratownik Adam Buczyński, nauczyciel Rafał Kunkel.
Wynik w Szkołach Podstawowych:
1. miejsce Szkoła Podstawowa w Popowie
2. miejsce Szkoła Podstawowa w Siemirowicach
3. miejsce Szkoła Podstawowa w Przerytem
4. miejsce Szkoła Podstawowa w Cewicach
5. miejsce Szkoła Podstawowa w Maszewie
Gimnazjum w Eliminacjach Powiatowych będą reprezentować:
1. Wiktoria Grabowska
2. Rafał Brzeski
3. Radosław Szmuda
Turniej Powiatowy będzie 27.04.2017 (czwartek), o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku.


Palma Wielkanocna

Palma WielkanocnaPrzedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w gminnym konkursie ekologicznym pn  "Palma Wielkanocna" organizowanym przez GCK w Cewicach oraz Nadleśnictwo Cewice. Każda z grup przedszkolnych pieczołowicie przygotowywała kwiatki potrzebne do udekorowania palmy. Różnorodność użytych  materiałów była ogromna poprzez kwiaty z talerzy papierowych, wytłoczek po jajkach, folii bąbelkowej po kwiatki z butelek plastikowych. Ozdób małe rączki musiały wykonać dużo, ponieważ wysokość palmy wynosiła 3 metry. Niestety nie udało nam się stanąć na podium, lecz wspaniała, ogromna palma będzie cieszyć nas swoim  widokiem, a przedszkolaki czują dumę i satysfakcję z wykonanej pracy.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna

Ozdoby WielkanocneDnia 18 kwietnia w świetlicy szkolnej został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na: „Najpiękniejszą ozdobę i kartkę wielkanocną”. Komisja w składzie: Anna Mielewczyk, Joanna Arendarska, Anna Żukowska nagrodziły najwyższymi miejscami następujące osoby:

Ozdoba świąteczna:

Kategoria klas I – III SP:
1. miejsce – Alicja Keller kl. II
2. miejsce – Bartosz Dampc kl. I
3. miejsca: Paweł Zdrojewski kl. I, Agnieszka Grzeńkowska kl. IIIb

Kategoria klas IV – VI SP:
1. miejsce – Julia Skarniewicz kl. IV
2. miejsca: Jan Pasko – Porys kl. VI i  Daria Bojanowska kl. VI

Kategoria klas I - III PG:
1. miejsce – Nikola Woźniak kl. IIa
2. miejsce – Oliwia Woźniak kl. IIb
3. miejsca : Karolina Orpel kl. IIIa i Katarzyna Bulczak kl. IIIb

Kartka świąteczna:

Kategoria klas I – III SP:
1.    miejsce – Aleks Świderski kl. II
2.    miejsce – Igor Sikorski kl. II
 
Kategoria kl. IV – VI SP:
1.    miejsce – Robert Kotłowski kl. IV

Kategoria klas I – III PG:
1.    miejsce – Weronika Chajewska kl. IIc

Zwycięzcy konkursu plastycznego otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy podczas uroczystego apelu.
Wszystkim  uczestnikom  gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Wychowawcy świetlicy


Wizyta owieczki Tosi w przedszkolu

Wizyta owieczki Tosi w przedszkoluW oczekiwaniu na Święta Wielkonocne przedszkolaki zaprosiły do siebie nie lada gości, owieczkę Tosię i baranka Bogdana. Gospodarze z gospodarstwa agroturystycznego  "Zagroda Powroty" już kolejny raz odwiedzili naszą szkołę. Tym razem lekcja pt. "Po nitce do kłębka", czyli  obróbka wełny - strzyżenie, pranie, suszenie, gręplowanie i przędzenie na kołowrotku. Gospodyni w bardzo ciekawy sposób opowiadała o tym, jaką drogę pokonuje wełna z owcy, aby znaleźć się na naszych sweterkach. Podczas pokazu przedszkolaki dzielnie pełniły rolę małych pomocników, każdy też mógł nakarmić Tosię i pogłaskać małego Bogdanka. Taka żywa lekcja przyrody bardzo, ale to bardzo podobała się naszym dzieciakom.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


V Powiatowy Konkurs Poezji

V Powiatowy Konkurs PoezjiV Powiatowy Konkurs Poezji – „Wiosenny Powiew Poezji im. Gustawa Holoubka” - organizowany przez Polskie Towarzystwo Dysleksji w Lęborku.
Kategorię uczniów IV-VI reprezentował uczeń klasy VI - Adrian Lewandowski – recytując wiersz Agnieszki Osieckiej – „Lekcja przyrody”, gimnazjum reprezentowała uczennica kl Ib Weronika Romanowska wierszem Jana Twardowskiego – „Polskie lato". Uczniowie w swoich kategoriach wiekowych otrzymali wyróżnienia w postaci dyplomów, książek i biletów do Parku Rozrywki w Łebie. Weronika i Adrian wykazali się wielkim kunsztem recytatorskim. Uczniów przygotowała Jolanta Mielewczyk. Jeszcze raz gratuluję!


DROGA KRZYŻOWA - W NASZEJ SZKOLE

DDroga Krzyżowania 12 kwietnia 2017 roku, podczas uroczystego apelu z okazji Świąt Wielkanocnych, uczniowie pod kierunkiem pani Jolanty Mielewczyk wystawili - „Drogę krzyżową” pod hasłem „Dotknij Krzyża”, odczytali XV stacji i wykazali się wysokim poziomem aktorskim. Pana Jezusa zagrał Filip Sulkowski z kl. Ic, który podczas swej drogi spotykał różnych ludzi - Szymona z Cyreny, Św. Weronikę, Maryję i płaczące niewiasty. Wszyscy wcielili się w swoje rolę z ogromną pasją, a Filip swym aktorstwem poruszył niejedno serce i wywołał niejedną łzę wzruszenia. Myślę, że ta - „DROGA KRZYŻOWA" pozwoliła nam wszystkim w większym skupieniu przeżyć tegoroczne Święta. Dziękuję!


Gala rozdania nagród

Gala rozdania nagród fot.W dniu 12.04.2017 w Pomorskim Parku Naukowo-Technicznym w Gdyni odbyła się gala rozdania nagród w wojewódzkim konkursie fotograficznym pt. „Świat nas dzieli, miłość nas łączny”. W konkursie tym wyróżnienie otrzymała Karolina Orpel, uczennica kl. IIIA gimnazjum. Ogółem oceniono 140 prac z województwa pomorskiego.
Po uroczystości odbyło się otwarcie wystawy nagrodzonych prac.


Malowanie pisanek

Malowanie pisanekNie ma Wielkanocy bez pisanek. Kolorowe i zdobione jajka zajmują honorowe miejsce w koszyczku i na uroczystym świątecznym śniadaniu.
Aby tradycji stało sie zadość uczniowie klasy III A i IV   11 kwietnia 2017 r. wraz panią Beatą Andryskowską i panem Jackiem Madejem przystąpili ochoczo do malowania pisanek na zajęciach z języka kaszubskiego.
Pisanki wykonywano techniką malowania skorupki  gorącym woskiem i kolorowania  jajka w wcześniej przygotowanych barwnikach. Emocji i zabawy było co niemiara! efekty pracy dzieci były naprawdę  imponujące.
Warto w tym miejscu przypomnieć o symbolice jajka - tak jak Chrystus wstaje z martwych, tak jajko i powstające w nim życie jest symbolem przezwyciężenia śmierci i odrodzenia się. Pisanki stanowią element wielkanocnych stroików, dołączamy je do święconki, a także dzielimy się jajkiem podczas wielkanocnego śniadania na znak zgody, pokoju i życzliwości.  
Beata Andryskowska, Jacek Madej


PRZEDSZKOLAKI SADZIŁY LAS

Przedszkolaki sadziły lasTo już trzeci raz przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w otwartej akcji sadzenia lasu z Nadleśnictwem Cewice. Tegoroczna akcja w leśnictwie Jeziernik  odbywała się w ramach ogólnopolskiej kampanii odnowieniowej pod hasłem "1000 drzew na minutę". Choć pogoda w tym dniu nie sprzyjała leśnym eskapadom, dzieciaki odpowiednio ubrane i z "plecakami dobrego humoru", ruszyły dziarsko do pracy. "Biedronki", "Zajączki", "Żabki" oraz odziały przedszkolne grupa I i II wraz z rodzicami, wychowawcami oraz panią dyrektor Barbarą Selonke, z wielkim zapałem, wszyscy bez wyjątku,  sadzili sadzonki sosny zwyczajnej. Błoto oraz dżdżysta pogoda nie wystraszyły nikogo. Po godzinie sadzenia udaliśmy się na zasłużoną ciepłą zupkę i pączki. Bardzo zmęczeni, z uśmiechami na twarzach i wspaniałymi medalami na piersiach wracaliśmy do przedszkola, a dzieciaki pytały: "Czy jutro też jedziemy sadzić las? Bo było SUPER."
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Cewice.
Katarzyna Skrzyńska- Gołąb


Mini Olimpiada Sportowa

Mini Olimpiada Sportowa6 kwietnia w naszej szkole odbyła się - w ramach projektu edukacyjnego Mini Olimpiada Sportowa dla klas I-III SP. Uczennice klasy IIc; Kamila Schmydke, Weronika Mielewczyk, Agnieszka Domaszk, Natalia Pstrąg, Paulina Grzenkowicz i Patrycja Schmidtke przygotowały wraz z nauczycielem wychowania fizycznego - Katarzyną Cybulą nietypowe konkurencje sportowe dla młodszych kolegów i koleżanek. Klasy były podzielone na cztery mieszane drużyny. Każda drużyna na starcie była już wygrana. Celem projektu było przybliżenie dzieciom, że ruch i zdrowe odżywianie w życiu młodego człowieka są bardzo ważne. Na zakończenie każda klasa otrzymała puchar z niespodzianką oraz jabłka, w ramach zdrowego żywienia. Oczywiście każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy „medal”.
Głównym celem naszej olimpiady była dobra zabawa ! :)


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •