Dzień Kobiet w grupie Biedronek

Dzień Kobiet u Biedronek - KasiaW naszym Przedszkolu nie zapomniano o tak ważnym święcie, jakim jest Dzień Kobiet. Tegoroczne obchody minęły pod hasłem "babeczki w kropeczki". Przedszkolaki zostały zobowiązane, w tym dniu, do ubioru w kropeczki, a chłopcy przygotowali specjalne babeczki w czekoladowe kropeczki. Mali mężczyźni przez cały dzień starali się być mili i uprzejmi dla swych koleżanek. Dżentelmen – Leoś w imieniu swoim i kolegów, obdarował wszystkie panie z przedszkola kwiatkiem oraz pachnącą herbatką.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Gminny Turniej Wiedzy PożarniczejDnia 16.03.2017 w GCK w Cewicach odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkolę reprezentowali:  JAN PASKO - PORYS - klasa VI, OLIWIA MIELEWCZYK i ANNA PERZAN z klasy V, oraz ZUZANNA KRAKOWIAK z€“ Kl. IIIB, ALEKSANDRA
LINSZTEDT z€“ KL. IIB, MARTYNA PUZDROWSKA z€“ KL. IIB,   ALICJA WOLSKA z€“ KL. IIB,  JAKUB KREFT z€“ KL. IIC, ANNA PRZESMYCKA z €“KL. IA.
Po napisaniu testu  do finałowej piątki i eliminacji ustnych dostały się cztery nasze gimnazjalistki: Zuzanna Krakowiak, Aleksandra Linsztedt, Martyna Puzdrowska, Anna Przesmycka.
Wyniki końcowe:
Martyna Puzdrowska - I miejsce
Zuzanna Krakowiak -   II miejsce
Aleksandra Linsztedt - III miejsce
Uczennice będą reprezentowały gminę na eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Wicku 07.04.2017. Trochę mniej szczęścia mieli uczniowie młodszych klas, ale wszystko jeszcze przed nimi w przyszłym roku!


ŚWIATOWY DZIEŃ WODY U ŻABEK

Dzień Wody u Żabek22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji całe zajęcia edukacyjne
w grupie Żabek poświęcone były właśnie wodzie. Przedszkolaki obejrzały krótki filmik, podczas którego dowiedziały się, jak woda jest ważna i potrzebna, jak można ją oszczędzać oraz jak o nią dbać w środowisku, aby nigdy nam jej nie zabrakło. Omówiliśmy sobie również dobroczynne skutki picia wody mineralnej, po czym oczywiście nastąpiła degustacja wody. Na koniec zajęć Żabki wykonały prace plastyczne, na których również pojawił się temat wody. Tym razem woda jako środowisko życia – dzieci przedstawiły bowiem za pomocą formy plastycznej akwarium.
Zajęcia realizowane były także w oparciu o program, w którym uczestniczą w tym roku nasze przedszkolaki – „Mamo, Tato wolę wodę!”, sponsorowany przez producenta wody mineralnej Żywiec Zdrój.
Wychowawca Aleksandra Wojciechowska


PRZEDSZKOLAKI POWITAŁY WIOSNĘ

Pierwszy Dzień Wiosny u przedszkolaków21 marca jak na pierwszy Dzień Wiosny przystało, przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych (Biedronki, Zajączki, Żabki) i zerówek udały się na pochód wiosenny. Dzieci wraz z wychowawcami oraz obowiązkowo – z Pannami Marzannami, wybrały się na pożegnanie zimy i jednocześnie powitanie wiosny. Z przedszkola drogą do gimnazjum
i poprzez park ruszył wielobarwny korowód. Po drodze wszystkim towarzyszył znakomity nastrój. Przedszkolaki śpiewały piosenki i głośno skandowały hasła: „Żegnaj zimo, witaj wiosno!”. Pogoda potwierdziła, że na wiosnę przyszedł już najwyższy czas.
Wychowawca grupy Żabek Aleksandra Wojciechowska


Rekrutacja

RekrutacjaPostępowanie rekrutacyjne (Przedszkole, Szkoła Podstawowa).


Spotkanie z przedstawicielami LO Słupsk

Spotkanie z LO SłupskDnia 22.03.2017r. odbyło się kolejne z cyklu spotkań z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem gościliśmy przedstawicieli Młodzieżowego Liceum Ogólnokształcącego ze Słupska. Dyrekcja szkoły wraz z uczniami zaprezentowała młodzieży ofertę kształcenia na rok szkolny 2017 / 2018.
Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali ulotki informacyjne.
Katarzyna Groth.


Niedyrektywne zabawy

Niedyrektywne zabawyNiedyrektywne zabawy w grupie "Biedronek"
Zabawa niedyrektywna to czas dla dorosłego i dziecka na wykonywanie wspólnych aktywności w spontaniczny sposób. Kluczem do zabawy niedyrektywnej jest akceptacja dziecka, podążanie za jego motywacją i  inicjatywą oraz powstrzymywanie się od oceniania i wydawania poleceń. Dorosły w zabawie dopasowuje się do poziomu rozumienia świata przez dziecko – jest to tzw. podążanie za dzieckiem.
Maluszki  spontanicznie i bardzo kreatywnie pokierowały swoją zabawą kartonami. Samodzielnie tworzyły domki, łóżka, garaże dla aut, instrumenty muzyczne, zamieniały się w malarzy. Była to bardzo aktywnie spędzona godzina przez przedszkolaki.
"Bawienie się służy zdrowiu, gdyż sprzyja rozwojowi, bawienie się skłania do nawiązywania relacji grupowych"
Winnicot DW. Zabawa a rzeczywistość. Gdańsk: Imago; 2011


Lekki tornister

Lekki tornister - I, IIRuszyła  piąta edycja projektu "Lekki tornister", organizowana przez  Fundację Rosa i Fundacje Sensoria we współpracy z GIS.  W ramach projektu nasza szkoła wzięła udział w programie edukacyjnym z zakresu profilaktyki wad postawy, motywowania uczniów do prawidłowego i zdrowego trybu życia.       W klasie I i II SP odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną na temat tychże zagadnień. Podczas lekcji  wychowania fizycznego część zajęć poświęcona była gimnastyce korekcyjnej z użyciem nietypowych przyborów, aby żmudne często ćwiczenia kojarzyły się ze świetną zabawą. Celem wszystkich podjętych  działań było  uświadomienie dzieciom, jak ważny dla zdrowia jest wybór odpowiedniego tornistra, sposób jego pakowania i noszenia. Akcja spełniła funkcję przede wszystkim uświadamiającą  i prozdrowotną. Uczniowie powinni pakować do tornistra jedynie niezbędne rzeczy.


Dzień Jedności Kaszubów

Dzień Jedności KaszubówDzień Jedności Kaszubów obchodzono w naszej szkole 16 marca.
Uroczysty apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu kaszubskiego. Następnie uczniowie kl. V przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny zawierający odniesienia historyczne związane z 19 marca czyli Dniem Jedności Kaszub. Były też piękne wiersze, a apel zakończyliśmy Hymnem Młodych Kaszubów.
Wiele radości wywołał występ gości – zespołu kaszubskiego „Frantówka”, przy którym świetnie się bawiliśmy. Wzbogaciliśmy również swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w zorganizowanych warsztatach z garncarstwa, malowania na szkle i tańca i śpiewu.
Wspólnie przeżyte chwile na pewno nas zintegrowały, a po zaangażowaniu w uroczystość uczniów przygotowujących apel widać, że duch jedności Kaszub coraz silniej nas spaja.


Spotkanie z przedstawicielami PCE-ZSP

Spotkanie z PCEDnia 14.03.2017r. już po raz drugi odbyło się spotkanie uczniów klas III gimnazjum  z przedstawicielami Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Lęborku.
Dyrektor szkoły p. Artur Obolewski przedstawił młodzieży szczegółową ofertę kształcenia na rok szkolny 2017 / 2018 oraz zapoznał uczniów ze specyfiką poszczególnych zawodów.
Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali foldery informacyjne.
Katarzyna Groth.


MATEMATYCZNE ŚCIEŻKI PO POLSCE

Matematyczne ścieżkiMATEMATYCZNE ŚCIEŻKI PO POLSCE….
4 i 11 marca 2017r. odbył się w Gdańsku XI Wojewódzki Konkurs „Matematyczne Ścieżki po Polsce”.  Organizatorami konkursu byli: Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Gdańsk, Stowarzyszenie Miłośników Polskiej Tradycji oraz ZSO nr 2 w Gdańsku, a Honorowy Patronat objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Celem konkursu było rozwiązywanie problemów matematycznych tematycznie związanych z tematem wiodącym, którym w tym roku był Bałtyk. Każde zadanie można było rozwiązać na dwa sposoby – korzystając z wiedzy matematycznej lub bezpośrednio z wiedzy ogólnej. W konkursie wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum: Aleksandra Linsztedt, Oliwia Woźniak i  Kacper Konopiński oraz uczniowie szkoły podstawowej: Alicja Janczak, Adrian Lewandowski oraz Jan Pasko-Porys. Niestety nikt z naszej szkoły nie zdobył miejsca na podium, natomiast Kacper Konopiński otrzymał wyróżnienie, z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy Kacprowi. Warto zaznaczyć,  że w konkursie  rywalizowało ponad 120 uczniów w każdej kategorii z 40 szkół województwa pomorskiego.
A. Mielewczyk, I. Breczko


Smacznie i zdrowo

Smacznie i zdrowoSmacznie i zdrowo, czyli owocowe szaleństwo w klasie VI.
Uczniowie klasy VI na lekcji wychowawczej przygotowywali pożywne sałatki. Było smacznie, aromatycznie i przede wszystkim zdrowo! Drugie śniadanie dało nam moc!


Uniwersytet Trzeciego Wieku

Od stycznia na życzenie słuchaczy UTW organizowane są w naszej szkole zajęcia z:
języka angielskiego – p. Aleksandra Klawe
języka niemieckiego – p. Marta Długowolska
zajęcia komputerowe – p. Marian Gembel
Wymienione formy zajęć mają sprzyjać aktywizacji i integracji członków i słuchaczy UTW oraz stwarzać im możliwości poszerzania wiedzy, obcowania z nauką i kulturą będącą przedmiotem ich potrzeb i zainteresowań.
Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr tel.: 59-8613-488 lub osobiście w pok. nr 23 Urzędu Gminy w Cewicach.


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •