Znajdujesz się w dziale : news


Gminny Konkurs BRD

Etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa  w  Ruchu  Drogowym odbędzie się 24 kwietnia, o godzinie 10.00 w Zespole Szkół w Cewicach.
Uczestnicy Turnieju muszą posiadać i przedstawić do wglądu:  
- kartę rowerową, motorowerową lub prawo jazdy kat. AM,
- legitymację szkolną,
- pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na udział w Turnieju,
- zaświadczenie  lekarskie  lub  oświadczenie  rodziców  (opiekunów  prawnych) o  braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w Turnieju.
W wyniku eliminacji szkolnych w gimnazjach tworzone są trzyosobowe drużyny danej szkoły, reprezentujące ją w dalszych etapach Turnieju.  
W wyniku eliminacji szkolnych w szkołach podstawowych tworzone są czteroosobowe (2 dziewczynki i 2 chłopców) drużyny danej szkoły, reprezentujące ją w dalszych etapach Turnieju.
Uczestnik startujący w konkurencji praktycznej – jazda rowerem wykonuje obowiązkowo zadanie we własnym kasku ochronnym.
Regulaminy turnieju znajdziesz pod adresem:

https://www.pzm.pl/bezpieczenstwo-ruchu-drogowego-turnieje/turnieje


news

Dla Mamy i Taty

Dla Mamy i Taty13 czerwca dzieci z zerówki przedstawiły przygotowany dla rodziców program artystyczny. Były tańce, śpiewy i życzenia dla mamy i Taty.
Przy Utworze Urszuli Sipińskiej "Mam cudownych rodziców" dzieci wreczyły  upominki. Chłopcy poprosili do tańca mamy a dziewczynki zagrały na instrumentach wspólnie z tatusiami. Podczas uroczystości na twarzach rodziców widać było dumę, radość ale również łzy wzruszenia.
Bernadeta Stukan


PRZEDSZKOLNY PIKNIK RODZINNY

Przedszkolny piknik rodzinnyCoroczny "Piknik Rodzinny" w Krępkowicach  nad jeziorem Brody odbył się 14 czerwca.
W imprezie plenerowej uczestniczyły przedszkolaki z naszego przedszkola wraz z rodzinami oraz  zaproszeni goście z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej. "Dla każdego coś miłego",  można było wziąć udział w zawodach sportowych, zabawach rytmicznych, upiec kiełbaskę na ognisku, czy po prostu poleżeć na kocu. Dzieciaki chętnie ustawiały się w kolejce, aby pomalować twarz, dostać balonowego zwierzaka czy też samemu zrobić wielką mydlaną bańkę. Pomimo wietrznej pogody i zachmurzonego nieba,  bardzo radośnie i  aktywnie spędziliśmy przedpołudnie.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


ZAKOŃCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU

Zakończenie roku w przedszkoluW dniu 19.06.2017 roku oficjalnie zakończyliśmy w naszym przedszkolu rok szkolny 2016/2017. Uroczystość odbyła się w Gminnym Centrum Kultury i rozpoczęła się wspaniałym polonezem przygotowanym przez dzieci z oddziałów zerowych. Przedszkolaki zaprezentowały swój program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, dziękując tym samym za edukację swoim wychowawcom. Tego dnia było wiele radości, bo witaliśmy przecież rozpoczynające się już wkrótce wakacje, ale też zakręciła się łezka wzruszenia w niejednym oku, gdyż żegnały się z przedszkolem najstarsze dzieci. Po części artystycznej, nastąpiła część oficjalna. Pani Dyrektor Barbara Selonke podziękowała dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom za mijający rok szkolny oraz życzyła pięknych wakacji. Wraz z wychowawcami wręczyła wszystkim przedszkolakom dyplomy oraz zakupione przez rodziców upominki.
Dzieciom kończącym przedszkole życzymy samych sukcesów w dalszych etapach edukacji,
a wszystkim przedszkolakom wspaniałych i udanych WAKACJI !!!
Nauczyciele przedszkola


ŻABKI NA LODACH

Żabki na lodachW przeddzień rozpoczynającego się lata – 20 czerwca – grupa przedszkolna „Żabki” wraz
z wychowawcą wybrała się na lody. Pogoda była przednia, zatem przyjemny, słodki deser oraz wspólne spędzenie czasu razem wywołało we wszystkich same pozytywne emocje. Sezon letni uważamy za rozpoczęty.
wychowawca Aleksandra Wojciechowska


Dzień koloru fioletowego w Biedronkach

Dzień koloru fioletowego    Kolor fioletowy królował podas ostatniego dnia z cyklu "Kolorowe dni" w grupie przedszkolnej "Biedronki". Przedszkolaki tradycyjnie przyszły w tym dniu ubrane w stosowny kolor i  wspólnie szukały koloru fioletowego w najbliższym otoczeniu. Oczywiście nie mogło obyć się bez degustacji fioletowych przysmaków: winogron, jagódek i śliweczek. Korzystając z pięknej pogody dzieciaki mogły się pobawić na przedszkolnym placy zabaw "fioletowymi medyzami".
Na zakończenie tegorocznych zajęć pn "Kolorowe dni" dzieci udały się pod tęczę przy GCK w Cewicach, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia i utrwalić poznane kolory.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


Piknik rodzinny

Piknik rodzinnyW dniu 09.06.2017r. nad jeziorem Brody w Krępkowicach spotkała się klasa IIIb wraz z rodzicami na rodzinnym pikniku. Towarzyszyła nam słoneczna, wakacyjna pogoda. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zorganizowały zawody sportowe. Doskonale radziły sobie z odgadywaniem kalamburów. Nagrodą były pyszne kiełbaski z ogniska i przygotowane przez rodziców ciasto marchewkowe.


Klasa IV w Loopy's World

Wycieczka klasy czwartej do Loopy's World w Gdańsku
Dnia 9 czerwca 2017 roku wyruszyliśmy, skontrolowanym autokarem, na wycieczkę klasową do centrum zabawy i rozrywki - Loopy's World w Gdańsku - Wrzeszczu. Kierownik i opiekunowie wycieczki (p. Cierocka, p. Jóźwikowska, p. Kotłowska, p. Malek, p. Łysakowska) cały czas czuwali nad bezpieczeństwem dzieci, które  przez trzy godziny korzystały z wszystkich atrakcji tego niezwykłego miejsca.
Były zjeżdżalnie, ściana wspinaczkowa, trampoliny, basen z piłeczkami, przejazd samochodem lub ciuchcią, tory przeszkód, gry komputerowe - zręcznościowe, ogromne klocki, armatki... Dzieci z wypiekami na twarzy pokonywały kolejne "przeszkody". Był także czas na zjedzenie pizzy, lodów oraz ochłodzenie się orzeźwiającym sokiem. Dzieci i dorośli wspólnie bawili się i przy okazji usprawniali fizycznie.
Dzieci otrzymały w prezencie plany lekcji na następny rok szkolny oraz zakupiły drobne pamiątki z Loopy's.
To były niezapomniane chwile. Jeszcze tam wrócimy!
Iwona Nastały


Święta Patrona

Święto Patrona        Druga część uroczystości poświęcona patronowi szkoły rozpoczęła się o godzinie 17.00.
Szkolny zespół wokalny pod kierunkiem p.Doroty Łuneckiej przygotował bogaty repertuar pieśni patriotycznych, religijnych oraz okolicznościowych.
        Na uroczysty koncert zaproszona została cała społeczmość szkolna, nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele między innymi Urzędu Gminy w Cewicach, Starostwa Powiatowego w Lęborku, Posterunku Policji w Cewicach, Komendy Powiatowej w Lęborku, Nadleśnictwa w Cewicach oraz instytucji wspólpracujących ze szkołą – Biblioteki Gminnej w Cewiacach, Gminnego Centrum Kultury w Cewicach oraz filii Domu Kultury w Maszewie. Tą część uroczystości otworzyła pani Dyrektor Barbara Selonke, witając wszystkich przybyłych. Koncert prowadzili uczniowie klasy V SP - Oliwia Mielewczyk oraz Tomasz Wejer, którzy zapowiadali poszczególne punkty programu oraz wykonawców.
Uczeń Adrian Lewandowski zaprezentował krótki rys biograficzny, dotyczący sylwetki patrona Szkoły Podstawowej w Cewicach ks.Edmunda Roszczynialskiego.
Zespół zaprezentował się w następujących pieśniach
 I cześć koncertu - pieśni patriotyczne i religijne
- "Hymn młodzieży kaszubskiej" (zespół)
- "Psalm Mojżeszowy" (zespół + solistka Julia Mielewczyk)
- "Qvo Vadis Domine?" (zespół + solistka Aleksandra Linsztedt)
- "Psalm z krzakami czarnych jeżyn" (zespół + solistka Martyna Puzdrowska)
II część koncertu  - piosenki z repertaru polskich wykonawców
- "Na skrzydłach roztańczonych marzeń " (zespół + solistka Martyna Puzdrowska)
- "Modelka" (solistka Rita Matusiak)
- "Barcelona" (solista Tomasz Wejer)
- "Radość najpiekniejszych lat" (zespół + solistka p.Lucyna Wodzyńska)
- "Kocham cię życie" (solistka p.Lucyna Wodzyńska)
- "Mogę wszystko" (zespół + grupa szkolnych chirliderek)
         Gościem specjalnym, który zgodził się gościnie zaśpiewać z zespołem była Pani Lucyna Wodzyńska, której serdecznie dziękujemy i gratulujemy raz jeszcze wspaniałego występu. To dla nas zaszczyt móc z Panią zaspiewać.
         Na tak wspaniałą uroczystość złożyła się praca wielu nauczycieli , którzy współpracowali przy organizacji tego święta - p. Jacek Madej, p.Iwona Nastały, p.Mariola Słota, p.Katarzyna Cybula, p. Dorota Łunecka. oraz uczniów  -  Jakuba Kreft  (nagłośnienie) oraz uczennic Moniki Jażdżewskiej, Małgorzaty Krawiec. Rodzicom, którzy zadbali o słodki poczęstunek dla przybyłej publiczności także serdecznie dziękujemy.


Lekcja otwarta

Lekcja otwartaDnia 23 maja 2017 roku w klasie czwartej odbyła się lekcja otwarta pt. "Historia w kropli żywicy zamknięta".  W lekcji udział wzięli rodzice uczniów klasy IV oraz pani wicedyrektor - Aleksandra Klawe.
Lekcja została podzielona na dwie części: część historyczną, którą prowadziła p. Beata Andryskowska oraz część polonistyczną, którą przedstawiła p. Iwona Nastały. Podczas pierwszej części zajęć uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, jak powstał bursztyn?, kiedy powstał?, co można zauważyć w kawałkach busztynu? (pojęcie: inkluzja). Z zaciekawieniem oglądali eksponaty i zaznaczali powstanie bursztynu  na taśmie czasu. W drugiej części lekcji - dzieci uważnie wysłuchały opowiadania pt. "Muszka w bursztynie". Następnie odpowiadały na pytania do tekstu, a potem opisywały kawałki bursztynu na podstawie przygotowanej karty pracy. Pod koniec lekcji dzieci wymieniały wyroby z bursztynu oraz wskazywały jego właściwości. Rodzice zostali zaangażowani do wklejenia  opiłków bursztynu w zeszyt swoich  dzieci. Podsumowaniem lekcji była ewaluacja zajęć w formie tarczy strzelniczej. Dzieci oceniły lekcję bardzo wysoko, co pokazuje, że lekcja była interesująca i pouczająca.
Andryskowska
Nastały


Dzien Mamy w zerówce

Dzień Mamy w zerówceW czwartek w zerówce odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na tę uroczystość przybyli wszyscy rodzice, którzy najpierw mieli okazję obejrzeć występ artystyczny swoich pociech. Wielkim zainteresowaniem cieszył się polonez w wykonaniu przedszkolaków. Po części oficjalnej dzieci wręczyły prezenty rodzicom. Mamy otrzymały kwiatki - lustereczka, tatusiowie: serduszka ze zdjęciem dziecka. Następnie wszyscy zatańczyli "Mostki" i wesoły taniec "Zupa Romana". Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku przygotowanego przez mamy.
B.Bunia


Cyrk w przedszkolu

Cyrk w przedszkoluWiele radości sprawili dzieciom artyści z cyrku O. Bimbolando. Wprowadzili dzieci w świat magii. Dzieci zobaczyły żonglerkę talerzami, królika wyczarowanego z kapelusza, kobietę gumę, taniec z wężem, pokaz hula-hoop. Dzieci były nie tylko widzami, ale aktywnie uczestniczyły w zabawie.
Podziękowaniem dla wykonawców, którzy swoje umiejętności zdobywali w najlepszych szkołach cyrkowych Ukrainy był śmiech i aplauz przedszkolaków.
Nauczyciele przedszkola


Pierwsza pomoc

Pierwsza pomocCyklicznie od miesiąca października w Oddziałe przedszkolnym nauczycielki Bożena Bunia i Bernadeta Stukan prowadziły zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci poznały numery alarmowe oraz nauczyły się wzywać pomoc. Sprawdzały oddech osoby poszkodowanej i układały  w pozycji bocznej. Ćwiczyły oddechy ratownicze i uciskały klatkę piersiową. Wszystko po to aby mieć  wiedzę i umiejętności i w razie potrzeby ratować życie.
Bożena Bunia i Bernadeta Stukan


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •