XXIII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻ

XXIII Ogólnopolska Olimpiada MłodzieżyXXIII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH HALOWYCH
LUBUSKIE 2017 SULĘCIN PIŁKA SIATKOWA JUNIORÓW
Reprezentacja Województwa Pomorskiego w dniach 11-13.05.2017r brała udział w  XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych – Piłka Siatkowa Juniorów. Rozgrywki prowadzone były w Sulęcinie w Województwie Lubuskim . Turniej rozpoczął się meczami rozgrywanymi w grupach do dwóch wygranych setów . Pomorskie wg rankingu PZPS trafiło do grupy z Województwami Kujawsko – Pomorskim , Łódzkim i Świętokrzyskim. Pierwszy mecz zakończył się porażką naszego zespołu wynikiem 2:1 dla Kadry  Województwa Kujawsko – Pomorskiego po bardzo zaciętej walce. W następnych meczach nasza Kadra Województwa Pomorskiego wygrała z Kadrami Województwa Łódzkiego i Świętokrzyskiego w stosunku 2:0 . Pozwoliło to naszej drużynie na zajęcie drugiego miejsca w grupie i awans do dalszej fazy rozgrywek . W następnej fazie , aż do finałów mecze rozgrywane były do trzech wygranych setów . W fazie meczy krzyżowych pomorskie trafiło na podkarpackie . Mecz pełen emocji i dramaturgii . Po przegranych dwóch setach nasi reprezentanci ruszyli do boju wygrywając dwa następne i nie dali  szansy w piątym secie wygrywając do 10 zapewniając sobie awans do półfinału olimpiady.  W meczu półfinałowym Kadra Pomorskiego spotkała się z Kadrą Województwa Małopolskiego . Mecz cały czas był pod kontrolą naszych reprezentantów i zakończył się zwycięstwem Pomorza 3 : 0 . Pomorskie uzyskało historyczny awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży gdzie czekał już zespół Województwa Śląskiego – faworyt olimpiady. Bardzo trudny i wyrównany mecz obfitujący w wspaniałe akcje w obronie i ataku . W zaciętych końcówkach setów lepsi psychicznie i fizycznie po bardzo dobrej grze taktycznej tytuł Mistrza Polski i Mistrza XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Siatkowej Juniorów uzyskała Reprezentacja Województwa Pomorskiego pokonując Kadrę Województwa Śląskiego 3 : 0 .  Przypomnijmy że dotychczas Województwo Pomorskie w kategorii chłopców nie miało jeszcze medalu . Były to czwarte , piąte , szóste miejsca . Historyczny sukces wywalczyła Kadra Województwa Pomorskiego w składzie :
1
Bangrowski
Konrad
2
Chabrowski
Radosław
3
Florczyk
Mateusz
4
Kraut
Jakub
5
Pawlun
Dawid
6
Bogucki
Mikołaj
7
Weber
Bartosz
8
Weiner
Mateusz
9
Trojański
Szymon
10
Urbanowicz
Karol
11
Lipiński
Seweryn
12
Tubiak
Jakub
Drużynę do złotego medalu poprowadził duet trenerski
Trefla – ADAM MIOTK     LĘBORK – JAROSŁAW PRUKI / duet który prowadzi zespól II Ligi Mężczyzn TREFL LĘBORK /
Najlepsi zawodnicy turnieju:
Mikołaj Bogucki (pomorskie) - MVP
Dawid Pawlun (pomorskie) - NAJLEPSZY ROZGRYWAJĄCY
Filip Roque Oliviera (śląskie) - NAJLEPSZY ATAKUJĄCY
Maciej Świtalski (kujawsko-pomorskie) - NAJLEPSZY BLOKUJĄCY
Jakub Kraut (pomorskie) - NAJLEPSZY BRONIĄCY
Jakub Czyżowski (śląskie) - NAJLEPSZY PRZYJMUJĄCY
Jakub Czerwiński (kujawsko-pomorskie) - NAJLEPSZY ZAGRYWAJĄCY


  KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. POMORSKIE
2. ŚLĄSKIE
3. KUJAWSKO – POMORSKIE
4. MAŁOPOLSKIE
5. PODKARPACKIE
6. ZACHODNIOPOMORSKIE
7. MAZOWIECKIE
8. WIELKOPOLSKIE
9. LUBELSKIE
10. LUBUSKIE
11. PODLASKIE
12. ŁÓDZKIE
13. DOLNOŚLĄSKIE
14. OPOLSKIE
15. ŚWIĘTOKRZYSKIE
16. WARMIŃSKO – MAZURSKIE
Podobnie jak chłopcy Mistrzostwo Polski , a tym samym Mistrzostwo XXIII Olimpiady Młodzieży wśród dziewcząt wywalczyła Reprezentacja Województwa Pomorskiego w której składzie znalazła się zawodniczka SPS Lębork – KASIA PACZUŁA.


Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):

Polecamy Państwa uwadze te pożyteczne projekty.

Z poważaniem

Dyrektor Studium Prawa Europejskiego
Monika Jeruzalska


Bezpieczeństwo podczas wypoczynku

Bezpieczeństwo podczas wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej


ZDOLNI Z POMORZA

http://www.powiat-lebork.com/projekty/projekty-aktualnie-realizowane-przez-starostwo-powiatowe-w-leborku/zdolni-z-pomorza-2/

Dokument pdf


Podręczniki na rok szk. 2017-18

Podręczniki do obowiązkowych zajęć dydaktycznych są darmowe. Rodzice kupują tylko podręczniki, ewentualnie ćwiczenia do religii.

Wykaz podręczników (pdf)


Listy przyjętych do SP i PP

Lista przyjetych kl I SP 2017-2018

lista przyjętych do oddziału przedszkolnego na 2017-2018

lista przyjętych i kontynuujących - przedszkole 2017-2018


Zakończenie roku szkolnego 2016-17

Zakończenie roku szkolnego


Polonez

Polonez


Bal Gimnazjalny

Bal gimnazjalny


Dla Mamy i Taty

Dla Mamy i Taty13 czerwca dzieci z zerówki przedstawiły przygotowany dla rodziców program artystyczny. Były tańce, śpiewy i życzenia dla mamy i Taty.
Przy Utworze Urszuli Sipińskiej "Mam cudownych rodziców" dzieci wreczyły  upominki. Chłopcy poprosili do tańca mamy a dziewczynki zagrały na instrumentach wspólnie z tatusiami. Podczas uroczystości na twarzach rodziców widać było dumę, radość ale również łzy wzruszenia.
Bernadeta Stukan


PRZEDSZKOLNY PIKNIK RODZINNY

Przedszkolny piknik rodzinnyCoroczny "Piknik Rodzinny" w Krępkowicach  nad jeziorem Brody odbył się 14 czerwca.
W imprezie plenerowej uczestniczyły przedszkolaki z naszego przedszkola wraz z rodzinami oraz  zaproszeni goście z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej. "Dla każdego coś miłego",  można było wziąć udział w zawodach sportowych, zabawach rytmicznych, upiec kiełbaskę na ognisku, czy po prostu poleżeć na kocu. Dzieciaki chętnie ustawiały się w kolejce, aby pomalować twarz, dostać balonowego zwierzaka czy też samemu zrobić wielką mydlaną bańkę. Pomimo wietrznej pogody i zachmurzonego nieba,  bardzo radośnie i  aktywnie spędziliśmy przedpołudnie.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


ZAKOŃCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU

Zakończenie roku w przedszkoluW dniu 19.06.2017 roku oficjalnie zakończyliśmy w naszym przedszkolu rok szkolny 2016/2017. Uroczystość odbyła się w Gminnym Centrum Kultury i rozpoczęła się wspaniałym polonezem przygotowanym przez dzieci z oddziałów zerowych. Przedszkolaki zaprezentowały swój program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, dziękując tym samym za edukację swoim wychowawcom. Tego dnia było wiele radości, bo witaliśmy przecież rozpoczynające się już wkrótce wakacje, ale też zakręciła się łezka wzruszenia w niejednym oku, gdyż żegnały się z przedszkolem najstarsze dzieci. Po części artystycznej, nastąpiła część oficjalna. Pani Dyrektor Barbara Selonke podziękowała dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom za mijający rok szkolny oraz życzyła pięknych wakacji. Wraz z wychowawcami wręczyła wszystkim przedszkolakom dyplomy oraz zakupione przez rodziców upominki.
Dzieciom kończącym przedszkole życzymy samych sukcesów w dalszych etapach edukacji,
a wszystkim przedszkolakom wspaniałych i udanych WAKACJI !!!
Nauczyciele przedszkola


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •