Znajdujesz się w dziale : news


XXIII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻ

XXIII Ogólnopolska Olimpiada MłodzieżyXXIII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH HALOWYCH
LUBUSKIE 2017 SULĘCIN PIŁKA SIATKOWA JUNIORÓW
Reprezentacja Województwa Pomorskiego w dniach 11-13.05.2017r brała udział w  XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych – Piłka Siatkowa Juniorów. Rozgrywki prowadzone były w Sulęcinie w Województwie Lubuskim . Turniej rozpoczął się meczami rozgrywanymi w grupach do dwóch wygranych setów . Pomorskie wg rankingu PZPS trafiło do grupy z Województwami Kujawsko – Pomorskim , Łódzkim i Świętokrzyskim. Pierwszy mecz zakończył się porażką naszego zespołu wynikiem 2:1 dla Kadry  Województwa Kujawsko – Pomorskiego po bardzo zaciętej walce. W następnych meczach nasza Kadra Województwa Pomorskiego wygrała z Kadrami Województwa Łódzkiego i Świętokrzyskiego w stosunku 2:0 . Pozwoliło to naszej drużynie na zajęcie drugiego miejsca w grupie i awans do dalszej fazy rozgrywek . W następnej fazie , aż do finałów mecze rozgrywane były do trzech wygranych setów . W fazie meczy krzyżowych pomorskie trafiło na podkarpackie . Mecz pełen emocji i dramaturgii . Po przegranych dwóch setach nasi reprezentanci ruszyli do boju wygrywając dwa następne i nie dali  szansy w piątym secie wygrywając do 10 zapewniając sobie awans do półfinału olimpiady.  W meczu półfinałowym Kadra Pomorskiego spotkała się z Kadrą Województwa Małopolskiego . Mecz cały czas był pod kontrolą naszych reprezentantów i zakończył się zwycięstwem Pomorza 3 : 0 . Pomorskie uzyskało historyczny awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży gdzie czekał już zespół Województwa Śląskiego – faworyt olimpiady. Bardzo trudny i wyrównany mecz obfitujący w wspaniałe akcje w obronie i ataku . W zaciętych końcówkach setów lepsi psychicznie i fizycznie po bardzo dobrej grze taktycznej tytuł Mistrza Polski i Mistrza XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Siatkowej Juniorów uzyskała Reprezentacja Województwa Pomorskiego pokonując Kadrę Województwa Śląskiego 3 : 0 .  Przypomnijmy że dotychczas Województwo Pomorskie w kategorii chłopców nie miało jeszcze medalu . Były to czwarte , piąte , szóste miejsca . Historyczny sukces wywalczyła Kadra Województwa Pomorskiego w składzie :
1
Bangrowski
Konrad
2
Chabrowski
Radosław
3
Florczyk
Mateusz
4
Kraut
Jakub
5
Pawlun
Dawid
6
Bogucki
Mikołaj
7
Weber
Bartosz
8
Weiner
Mateusz
9
Trojański
Szymon
10
Urbanowicz
Karol
11
Lipiński
Seweryn
12
Tubiak
Jakub
Drużynę do złotego medalu poprowadził duet trenerski
Trefla – ADAM MIOTK     LĘBORK – JAROSŁAW PRUKI / duet który prowadzi zespól II Ligi Mężczyzn TREFL LĘBORK /
Najlepsi zawodnicy turnieju:
Mikołaj Bogucki (pomorskie) - MVP
Dawid Pawlun (pomorskie) - NAJLEPSZY ROZGRYWAJĄCY
Filip Roque Oliviera (śląskie) - NAJLEPSZY ATAKUJĄCY
Maciej Świtalski (kujawsko-pomorskie) - NAJLEPSZY BLOKUJĄCY
Jakub Kraut (pomorskie) - NAJLEPSZY BRONIĄCY
Jakub Czyżowski (śląskie) - NAJLEPSZY PRZYJMUJĄCY
Jakub Czerwiński (kujawsko-pomorskie) - NAJLEPSZY ZAGRYWAJĄCY


  KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. POMORSKIE
2. ŚLĄSKIE
3. KUJAWSKO – POMORSKIE
4. MAŁOPOLSKIE
5. PODKARPACKIE
6. ZACHODNIOPOMORSKIE
7. MAZOWIECKIE
8. WIELKOPOLSKIE
9. LUBELSKIE
10. LUBUSKIE
11. PODLASKIE
12. ŁÓDZKIE
13. DOLNOŚLĄSKIE
14. OPOLSKIE
15. ŚWIĘTOKRZYSKIE
16. WARMIŃSKO – MAZURSKIE
Podobnie jak chłopcy Mistrzostwo Polski , a tym samym Mistrzostwo XXIII Olimpiady Młodzieży wśród dziewcząt wywalczyła Reprezentacja Województwa Pomorskiego w której składzie znalazła się zawodniczka SPS Lębork – KASIA PACZUŁA.


news

STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):

Polecamy Państwa uwadze te pożyteczne projekty.

Z poważaniem

Dyrektor Studium Prawa Europejskiego
Monika Jeruzalska


Bezpieczeństwo podczas wypoczynku

Bezpieczeństwo podczas wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej


ZDOLNI Z POMORZA

http://www.powiat-lebork.com/projekty/projekty-aktualnie-realizowane-przez-starostwo-powiatowe-w-leborku/zdolni-z-pomorza-2/

Dokument pdf


Listy przyjętych do SP i PP

Lista przyjetych kl I SP 2017-2018

lista przyjętych do oddziału przedszkolnego na 2017-2018

lista przyjętych i kontynuujących - przedszkole 2017-2018


Zakończenie roku szkolnego 2016-17

Zakończenie roku szkolnego


Polonez

Polonez


Bal Gimnazjalny

Bal gimnazjalny


Dla Mamy i Taty

Dla Mamy i Taty13 czerwca dzieci z zerówki przedstawiły przygotowany dla rodziców program artystyczny. Były tańce, śpiewy i życzenia dla mamy i Taty.
Przy Utworze Urszuli Sipińskiej "Mam cudownych rodziców" dzieci wreczyły  upominki. Chłopcy poprosili do tańca mamy a dziewczynki zagrały na instrumentach wspólnie z tatusiami. Podczas uroczystości na twarzach rodziców widać było dumę, radość ale również łzy wzruszenia.
Bernadeta Stukan


PRZEDSZKOLNY PIKNIK RODZINNY

Przedszkolny piknik rodzinnyCoroczny "Piknik Rodzinny" w Krępkowicach  nad jeziorem Brody odbył się 14 czerwca.
W imprezie plenerowej uczestniczyły przedszkolaki z naszego przedszkola wraz z rodzinami oraz  zaproszeni goście z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej. "Dla każdego coś miłego",  można było wziąć udział w zawodach sportowych, zabawach rytmicznych, upiec kiełbaskę na ognisku, czy po prostu poleżeć na kocu. Dzieciaki chętnie ustawiały się w kolejce, aby pomalować twarz, dostać balonowego zwierzaka czy też samemu zrobić wielką mydlaną bańkę. Pomimo wietrznej pogody i zachmurzonego nieba,  bardzo radośnie i  aktywnie spędziliśmy przedpołudnie.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


ZAKOŃCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU

Zakończenie roku w przedszkoluW dniu 19.06.2017 roku oficjalnie zakończyliśmy w naszym przedszkolu rok szkolny 2016/2017. Uroczystość odbyła się w Gminnym Centrum Kultury i rozpoczęła się wspaniałym polonezem przygotowanym przez dzieci z oddziałów zerowych. Przedszkolaki zaprezentowały swój program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, dziękując tym samym za edukację swoim wychowawcom. Tego dnia było wiele radości, bo witaliśmy przecież rozpoczynające się już wkrótce wakacje, ale też zakręciła się łezka wzruszenia w niejednym oku, gdyż żegnały się z przedszkolem najstarsze dzieci. Po części artystycznej, nastąpiła część oficjalna. Pani Dyrektor Barbara Selonke podziękowała dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom za mijający rok szkolny oraz życzyła pięknych wakacji. Wraz z wychowawcami wręczyła wszystkim przedszkolakom dyplomy oraz zakupione przez rodziców upominki.
Dzieciom kończącym przedszkole życzymy samych sukcesów w dalszych etapach edukacji,
a wszystkim przedszkolakom wspaniałych i udanych WAKACJI !!!
Nauczyciele przedszkola


ŻABKI NA LODACH

Żabki na lodachW przeddzień rozpoczynającego się lata – 20 czerwca – grupa przedszkolna „Żabki” wraz
z wychowawcą wybrała się na lody. Pogoda była przednia, zatem przyjemny, słodki deser oraz wspólne spędzenie czasu razem wywołało we wszystkich same pozytywne emocje. Sezon letni uważamy za rozpoczęty.
wychowawca Aleksandra Wojciechowska


Dzień koloru fioletowego w Biedronkach

Dzień koloru fioletowego    Kolor fioletowy królował podas ostatniego dnia z cyklu "Kolorowe dni" w grupie przedszkolnej "Biedronki". Przedszkolaki tradycyjnie przyszły w tym dniu ubrane w stosowny kolor i  wspólnie szukały koloru fioletowego w najbliższym otoczeniu. Oczywiście nie mogło obyć się bez degustacji fioletowych przysmaków: winogron, jagódek i śliweczek. Korzystając z pięknej pogody dzieciaki mogły się pobawić na przedszkolnym placy zabaw "fioletowymi medyzami".
Na zakończenie tegorocznych zajęć pn "Kolorowe dni" dzieci udały się pod tęczę przy GCK w Cewicach, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia i utrwalić poznane kolory.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •