Święta Patrona

Święto Patrona        Druga część uroczystości poświęcona patronowi szkoły rozpoczęła się o godzinie 17.00.
Szkolny zespół wokalny pod kierunkiem p.Doroty Łuneckiej przygotował bogaty repertuar pieśni patriotycznych, religijnych oraz okolicznościowych.
        Na uroczysty koncert zaproszona została cała społeczmość szkolna, nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele między innymi Urzędu Gminy w Cewicach, Starostwa Powiatowego w Lęborku, Posterunku Policji w Cewicach, Komendy Powiatowej w Lęborku, Nadleśnictwa w Cewicach oraz instytucji wspólpracujących ze szkołą – Biblioteki Gminnej w Cewiacach, Gminnego Centrum Kultury w Cewicach oraz filii Domu Kultury w Maszewie. Tą część uroczystości otworzyła pani Dyrektor Barbara Selonke, witając wszystkich przybyłych. Koncert prowadzili uczniowie klasy V SP - Oliwia Mielewczyk oraz Tomasz Wejer, którzy zapowiadali poszczególne punkty programu oraz wykonawców.
Uczeń Adrian Lewandowski zaprezentował krótki rys biograficzny, dotyczący sylwetki patrona Szkoły Podstawowej w Cewicach ks.Edmunda Roszczynialskiego.
Zespół zaprezentował się w następujących pieśniach
 I cześć koncertu - pieśni patriotyczne i religijne
- "Hymn młodzieży kaszubskiej" (zespół)
- "Psalm Mojżeszowy" (zespół + solistka Julia Mielewczyk)
- "Qvo Vadis Domine?" (zespół + solistka Aleksandra Linsztedt)
- "Psalm z krzakami czarnych jeżyn" (zespół + solistka Martyna Puzdrowska)
II część koncertu  - piosenki z repertaru polskich wykonawców
- "Na skrzydłach roztańczonych marzeń " (zespół + solistka Martyna Puzdrowska)
- "Modelka" (solistka Rita Matusiak)
- "Barcelona" (solista Tomasz Wejer)
- "Radość najpiekniejszych lat" (zespół + solistka p.Lucyna Wodzyńska)
- "Kocham cię życie" (solistka p.Lucyna Wodzyńska)
- "Mogę wszystko" (zespół + grupa szkolnych chirliderek)
         Gościem specjalnym, który zgodził się gościnie zaśpiewać z zespołem była Pani Lucyna Wodzyńska, której serdecznie dziękujemy i gratulujemy raz jeszcze wspaniałego występu. To dla nas zaszczyt móc z Panią zaspiewać.
         Na tak wspaniałą uroczystość złożyła się praca wielu nauczycieli , którzy współpracowali przy organizacji tego święta - p. Jacek Madej, p.Iwona Nastały, p.Mariola Słota, p.Katarzyna Cybula, p. Dorota Łunecka. oraz uczniów  -  Jakuba Kreft  (nagłośnienie) oraz uczennic Moniki Jażdżewskiej, Małgorzaty Krawiec. Rodzicom, którzy zadbali o słodki poczęstunek dla przybyłej publiczności także serdecznie dziękujemy.


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):

Polecamy Państwa uwadze te pożyteczne projekty.

Z poważaniem

Dyrektor Studium Prawa Europejskiego
Monika Jeruzalska


Bezpieczeństwo podczas wypoczynku

Bezpieczeństwo podczas wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej


ZDOLNI Z POMORZA

http://www.powiat-lebork.com/projekty/projekty-aktualnie-realizowane-przez-starostwo-powiatowe-w-leborku/zdolni-z-pomorza-2/

Dokument pdf


Podręczniki na rok szk. 2017-18

Podręczniki do obowiązkowych zajęć dydaktycznych są darmowe. Rodzice kupują tylko podręczniki, ewentualnie ćwiczenia do religii.

Wykaz podręczników (pdf)


Listy przyjętych do SP i PP

Lista przyjetych kl I SP 2017-2018

lista przyjętych do oddziału przedszkolnego na 2017-2018

lista przyjętych i kontynuujących - przedszkole 2017-2018


Zakończenie roku szkolnego 2016-17

Zakończenie roku szkolnego


Polonez

Polonez


Bal Gimnazjalny

Bal gimnazjalny


Dla Mamy i Taty

Dla Mamy i Taty13 czerwca dzieci z zerówki przedstawiły przygotowany dla rodziców program artystyczny. Były tańce, śpiewy i życzenia dla mamy i Taty.
Przy Utworze Urszuli Sipińskiej "Mam cudownych rodziców" dzieci wreczyły  upominki. Chłopcy poprosili do tańca mamy a dziewczynki zagrały na instrumentach wspólnie z tatusiami. Podczas uroczystości na twarzach rodziców widać było dumę, radość ale również łzy wzruszenia.
Bernadeta Stukan


PRZEDSZKOLNY PIKNIK RODZINNY

Przedszkolny piknik rodzinnyCoroczny "Piknik Rodzinny" w Krępkowicach  nad jeziorem Brody odbył się 14 czerwca.
W imprezie plenerowej uczestniczyły przedszkolaki z naszego przedszkola wraz z rodzinami oraz  zaproszeni goście z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej. "Dla każdego coś miłego",  można było wziąć udział w zawodach sportowych, zabawach rytmicznych, upiec kiełbaskę na ognisku, czy po prostu poleżeć na kocu. Dzieciaki chętnie ustawiały się w kolejce, aby pomalować twarz, dostać balonowego zwierzaka czy też samemu zrobić wielką mydlaną bańkę. Pomimo wietrznej pogody i zachmurzonego nieba,  bardzo radośnie i  aktywnie spędziliśmy przedpołudnie.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


ZAKOŃCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU

Zakończenie roku w przedszkoluW dniu 19.06.2017 roku oficjalnie zakończyliśmy w naszym przedszkolu rok szkolny 2016/2017. Uroczystość odbyła się w Gminnym Centrum Kultury i rozpoczęła się wspaniałym polonezem przygotowanym przez dzieci z oddziałów zerowych. Przedszkolaki zaprezentowały swój program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, dziękując tym samym za edukację swoim wychowawcom. Tego dnia było wiele radości, bo witaliśmy przecież rozpoczynające się już wkrótce wakacje, ale też zakręciła się łezka wzruszenia w niejednym oku, gdyż żegnały się z przedszkolem najstarsze dzieci. Po części artystycznej, nastąpiła część oficjalna. Pani Dyrektor Barbara Selonke podziękowała dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom za mijający rok szkolny oraz życzyła pięknych wakacji. Wraz z wychowawcami wręczyła wszystkim przedszkolakom dyplomy oraz zakupione przez rodziców upominki.
Dzieciom kończącym przedszkole życzymy samych sukcesów w dalszych etapach edukacji,
a wszystkim przedszkolakom wspaniałych i udanych WAKACJI !!!
Nauczyciele przedszkola


ŻABKI NA LODACH

Żabki na lodachW przeddzień rozpoczynającego się lata – 20 czerwca – grupa przedszkolna „Żabki” wraz
z wychowawcą wybrała się na lody. Pogoda była przednia, zatem przyjemny, słodki deser oraz wspólne spędzenie czasu razem wywołało we wszystkich same pozytywne emocje. Sezon letni uważamy za rozpoczęty.
wychowawca Aleksandra Wojciechowska


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •