Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

strony :1... 1 2 ... » z 2

Majówka

Informujemy, że dni 29 i 30 IV oraz 2 V są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
  • w ww. dniach nie ma wyżywienia w stołówce
  • szkoła moż ezapewnić zajęcia opiekuńcze

Egzaminy kompetencji

gim Klasy III gimnazjum piszą egzaminy
  • 23 IV cz. humanistycza
  • 24 IV cz. matematyczno-przyrodnicza
  • 25 IV język obcy
W tych dniach klasy I i II gimnazjum nie mają zajęć dydaktycznych.

BRD

brd Ogólnopolski Konkurs o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, etap rejonowy, rozstrzygnięty. Uczniowie z gimnazjum zajęli III miejsce drużynowo:
  • Szymon Żurawski
  • Damian Gosz
  • Łukasz Stencel

PRZEDSZKOLAKI PORZĄDKUJĄ I ŚMIECI SEGREGUJĄ

segregacja śmieci Przedszkole Publiczne w Cewicach zostało zaproszone do udziału w XII edycji Akademii Misia Haribo.
W tym roku Miś Haribo hasłem „Segregujesz? Nie marnujesz” zachęca maluchy do dbałości o środowisko poprzez selektywną zbiórkę odpadów.
Akademia Misia Haribo to projekt społeczno-edukacyjny, którego celem jest łączenie zabawy z edukacją, a tym samym zwiększenie zaangażowania dzieci w naukę. Grupa „KRASNOLUDKI”-2,5-3 LATKI wraz z wychowawcą p. Hanną Jarmołowicz podjęła wyzwanie i z wielkim zaangażowaniem rozpoczęła pracę na rzecz otaczającego nas środowiska. „Maluszki” wykonały ponadto  pracę konkursową. Zadanie dla przedszkolaków polegało na przedstawieniu przy użyciu dowolnej techniki plastycznej sposobów gospodarowania odpadami i ich segregowania w przedszkolu i/lub domu.
Czekamy na wyniki!!!
Opracowała: Hanna Jarmołowicz

Zebranie z rodzicami

Wywiadówka odbędzie się 8 maja, o godz. 16.30
klasy 0-III 16.00

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

otwpPOWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"
 
W Zespole Szkół w Cewicach dnia 22 marca 2013 r. odbyły się powiatowe  eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej....
pokaż cały

Teenagers in action

Nasi koledzy z klasy IIIB przygotowali projekt w ramach konkursu „Teenagers in action”. Filmik jest dostępny na apps.facebook.com/youngsterapp
•    w głosowaniu może wziąć udział każdy, kto posiada konto na facebooku, polubił profil youngster oraz wejdzie do konkursowej aplikacji
•    każdy głosujący może oddać 1 GŁOS DZIENNIE

Koniec czasu hejtowania, teraz nadszedł czas głosowania
 
 

Konkursy wielkanocne

koszyczek Przed Wielkanocą w klasach 0-2 rozstrzygnięto konkurs na kartkę wielkanocną. Uczniowie wykonali mnóstwo pomysłowych kartek. W oddziale 0 zwycięzcą okazał się Igor Malek a w klasie I - Ewa Janczak.
W zerówkach odbył się klasowy konkurs na "Stroik wielkanocny". Dzieci przyniosły 11 kolorowych stroików.  Komisja nagrodziła wszystkich  uczestników słodyczami, glinianymi figurkami i dyplomami.
B.Bunia

Cała Polska Czyta Dzieciom

czyta   Kampania Cała Polska Czyta Dzieciom w Przedszkolu.

Przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Program ten promuje ideę głośnego czytania dzieciom, dzięki czemu uczą się one myślenia, rozwijają swe umiejętności językowe, doskonalą pamięć i wyobraźnię, poszerzają wiedzę, lepiej rozwijają się psychicznie, umysłowo i społecznie. Ponad to głośne czytanie dzieciom to znakomita metoda wychowawcza i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka. W ramach kampanii w przedszkolu prowadzony jest cykl zajęć z przedszkolakami w grupie maluchów „Bajkowe spotkania”, w grupie starszaków „Bajkoterapia” prowadzone przez Panią Katarzynę Skrzyńską- Gołąb. W Przedszkolu gościmy ważnych gości, którzy czytają naszym przedszkolakom wspaniałe bajki.  W marcu  Pani Dyrektor Iwona Mielewczyk odwiedziła     „Krasnoludki” i „Pszczółki”. Dzieci z wielką uwagą i radością wysłuchały bajki „Pinokio” Carla Collodiego przeczytaną przez Panią Dyrektor. Z niecierpliwością przedszkolaki czekają już na następnych, bardzo ważnych dla nich gości.
Opracowała: Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Spotkanie z Kusznierewiczem

edukacja morska W  dniu 27.03.2013 uczniowie klasy V w ramach realizacji projektu z edukacji morskiej uczestniczyli w pikniku edukacyjnym, który odbywał się w szkole podstawowej  w Sierakowicach. Uczniowie mogli wysłuchać i osobiście poznać Mateusza Kusznierewicza, nauczyć się znanych szant oraz poznać tajniki pierwszej pomocy, i nauczyć się popularnych węzłów żeglarskich.

DZIEŃ MATEMATYKI NA SPORTOWO

matma         Dnia 21 marca 2013r.  odbył się  Dzień Matematyki. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie gimnazjum. Tegoroczne hasło imprezy to : „Matematyka na sportowo”.  Pani dyrektor przywitała uczestników oraz zachęciła do wspólnej zabawy połączonej z  rywalizacją  matematyczno- sprawnościową. Spotkanie poprowadziła p. Dorota Łunecka.
      Celem  imprezy było kształcenie pozytywnego nastawienia do podejmowania wysiłku intelektualnego oraz integracja społeczności szkolnej poprzez gry sportowe i konkursy matematyczne, które wcale nie muszą być nudne! Były więc m.in.: symetria w wyrazach,  matematyka w pytaniach,   łamigłówki matematyczne,  skojarzenia matematyczne , a to wszystko przeplatane konkursami sprawnościowymi.
    Całość przygotowały   p. Irena Breczko i Lilla Blank, zaś rywalizację sportową  p. Jarosław Pruski.  Nad prawidłowością przebiegu konkurencji czuwała komisja, która wyłoniła zwycięzców.  Uczniowie w ciekawy sposób spędzili PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.

Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy

bałtyk Warsztaty edukacyjne „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy”
19 marca 2013r. uczniowie klasy V uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy”   w Strzebielinie w ramach  udziału w projekcie: „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską.”. Na  spotkaniu w atrakcyjny sposób połączono przekazanie nauki o morzu z zabawą. Wszyscy przyjemnie i pożytecznie spędzili ten dzień.
Opiekun projektu - Katarzyna Cybula

nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •