Listy przyjętych

Lista przyjętych do kl. I SP na rok 2017-18

Lista przyjętych do Publicznego Przedszkola na rok 2017-18

Lista przyjętych do Oddziału Przedszkolnego na rok 2017-18


RATUJ MOJE ŻYCIE!

2Ratuj moje życie!6 kwietnia 2017 r. odbył się VII MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ dla uczniów szkół gimnazjalnych.
Celem konkursu było promowanie zasad pierwszej pomocy wśród młodzieży. Przebiegał on w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym....
pokaż cały

strony :1... 1 2 ... » z 2

Majówka

Informujemy, że dni 29 i 30 IV oraz 2 V są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
  • w ww. dniach nie ma wyżywienia w stołówce
  • szkoła moż ezapewnić zajęcia opiekuńcze

Egzaminy kompetencji

gim Klasy III gimnazjum piszą egzaminy
  • 23 IV cz. humanistycza
  • 24 IV cz. matematyczno-przyrodnicza
  • 25 IV język obcy
W tych dniach klasy I i II gimnazjum nie mają zajęć dydaktycznych.

BRD

brd Ogólnopolski Konkurs o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, etap rejonowy, rozstrzygnięty. Uczniowie z gimnazjum zajęli III miejsce drużynowo:
  • Szymon Żurawski
  • Damian Gosz
  • Łukasz Stencel

PRZEDSZKOLAKI PORZĄDKUJĄ I ŚMIECI SEGREGUJĄ

segregacja śmieci Przedszkole Publiczne w Cewicach zostało zaproszone do udziału w XII edycji Akademii Misia Haribo.
W tym roku Miś Haribo hasłem „Segregujesz? Nie marnujesz” zachęca maluchy do dbałości o środowisko poprzez selektywną zbiórkę odpadów.
Akademia Misia Haribo to projekt społeczno-edukacyjny, którego celem jest łączenie zabawy z edukacją, a tym samym zwiększenie zaangażowania dzieci w naukę. Grupa „KRASNOLUDKI”-2,5-3 LATKI wraz z wychowawcą p. Hanną Jarmołowicz podjęła wyzwanie i z wielkim zaangażowaniem rozpoczęła pracę na rzecz otaczającego nas środowiska. „Maluszki” wykonały ponadto  pracę konkursową. Zadanie dla przedszkolaków polegało na przedstawieniu przy użyciu dowolnej techniki plastycznej sposobów gospodarowania odpadami i ich segregowania w przedszkolu i/lub domu.
Czekamy na wyniki!!!
Opracowała: Hanna Jarmołowicz

Zebranie z rodzicami

Wywiadówka odbędzie się 8 maja, o godz. 16.30
klasy 0-III 16.00

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

otwpPOWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"
 
W Zespole Szkół w Cewicach dnia 22 marca 2013 r. odbyły się powiatowe  eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej....
pokaż cały

Teenagers in action

Nasi koledzy z klasy IIIB przygotowali projekt w ramach konkursu „Teenagers in action”. Filmik jest dostępny na apps.facebook.com/youngsterapp
•    w głosowaniu może wziąć udział każdy, kto posiada konto na facebooku, polubił profil youngster oraz wejdzie do konkursowej aplikacji
•    każdy głosujący może oddać 1 GŁOS DZIENNIE

Koniec czasu hejtowania, teraz nadszedł czas głosowania
 
 

Konkursy wielkanocne

koszyczek Przed Wielkanocą w klasach 0-2 rozstrzygnięto konkurs na kartkę wielkanocną. Uczniowie wykonali mnóstwo pomysłowych kartek. W oddziale 0 zwycięzcą okazał się Igor Malek a w klasie I - Ewa Janczak.
W zerówkach odbył się klasowy konkurs na "Stroik wielkanocny". Dzieci przyniosły 11 kolorowych stroików.  Komisja nagrodziła wszystkich  uczestników słodyczami, glinianymi figurkami i dyplomami.
B.Bunia

Cała Polska Czyta Dzieciom

czyta   Kampania Cała Polska Czyta Dzieciom w Przedszkolu.

Przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Program ten promuje ideę głośnego czytania dzieciom, dzięki czemu uczą się one myślenia, rozwijają swe umiejętności językowe, doskonalą pamięć i wyobraźnię, poszerzają wiedzę, lepiej rozwijają się psychicznie, umysłowo i społecznie. Ponad to głośne czytanie dzieciom to znakomita metoda wychowawcza i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka. W ramach kampanii w przedszkolu prowadzony jest cykl zajęć z przedszkolakami w grupie maluchów „Bajkowe spotkania”, w grupie starszaków „Bajkoterapia” prowadzone przez Panią Katarzynę Skrzyńską- Gołąb. W Przedszkolu gościmy ważnych gości, którzy czytają naszym przedszkolakom wspaniałe bajki.  W marcu  Pani Dyrektor Iwona Mielewczyk odwiedziła     „Krasnoludki” i „Pszczółki”. Dzieci z wielką uwagą i radością wysłuchały bajki „Pinokio” Carla Collodiego przeczytaną przez Panią Dyrektor. Z niecierpliwością przedszkolaki czekają już na następnych, bardzo ważnych dla nich gości.
Opracowała: Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Spotkanie z Kusznierewiczem

edukacja morska W  dniu 27.03.2013 uczniowie klasy V w ramach realizacji projektu z edukacji morskiej uczestniczyli w pikniku edukacyjnym, który odbywał się w szkole podstawowej  w Sierakowicach. Uczniowie mogli wysłuchać i osobiście poznać Mateusza Kusznierewicza, nauczyć się znanych szant oraz poznać tajniki pierwszej pomocy, i nauczyć się popularnych węzłów żeglarskich.

DZIEŃ MATEMATYKI NA SPORTOWO

matma         Dnia 21 marca 2013r.  odbył się  Dzień Matematyki. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie gimnazjum. Tegoroczne hasło imprezy to : „Matematyka na sportowo”.  Pani dyrektor przywitała uczestników oraz zachęciła do wspólnej zabawy połączonej z  rywalizacją  matematyczno- sprawnościową. Spotkanie poprowadziła p. Dorota Łunecka.
      Celem  imprezy było kształcenie pozytywnego nastawienia do podejmowania wysiłku intelektualnego oraz integracja społeczności szkolnej poprzez gry sportowe i konkursy matematyczne, które wcale nie muszą być nudne! Były więc m.in.: symetria w wyrazach,  matematyka w pytaniach,   łamigłówki matematyczne,  skojarzenia matematyczne , a to wszystko przeplatane konkursami sprawnościowymi.
    Całość przygotowały   p. Irena Breczko i Lilla Blank, zaś rywalizację sportową  p. Jarosław Pruski.  Nad prawidłowością przebiegu konkurencji czuwała komisja, która wyłoniła zwycięzców.  Uczniowie w ciekawy sposób spędzili PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.

Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy

bałtyk Warsztaty edukacyjne „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy”
19 marca 2013r. uczniowie klasy V uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy”   w Strzebielinie w ramach  udziału w projekcie: „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską.”. Na  spotkaniu w atrakcyjny sposób połączono przekazanie nauki o morzu z zabawą. Wszyscy przyjemnie i pożytecznie spędzili ten dzień.
Opiekun projektu - Katarzyna Cybula

nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •