Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

strony :1... 1 2 3 ... » z 3

Wręczenie świadectw

podziękowania Gimnazjum
Pani Dyrektor podziękowała uczniom, rodzicom, pracownikom samorządu i nauczycielom za wytrwałą pracę w roku szkolnym 2012/2013.
Świadectwa absolwentów i świadectwo z wyróżnieniem zostały wręczone na forum szkoły.
Nagrodę najlepszego ucznia otrzymały dwie uczennice: Magda Olewniczak z IIIB i Anita Reglińska z IB.
Wójt Gminy wręczył nagrody pieniężne za osignięcia na szczeblu wojewódzkim i krajowym: Juli Nowak, Igorowi Skórzybót i drużynie sportowców: Drywa Łukasz, Kreft Karol, Kreft Kamil, Olkowski Bartosz, Młyński Sławomir, Kostuch Adrian, Bulczak Robert, Górecki Kornel.
Nastąpiło również przekazanie kroniki szkolnej.

przekazanie Szkoła Podstawowa
Nastąpiło przekazanie pocztu sztandarowego.
Nagrodę najlepszej uczennicy otrzymała Zuzanna Krakowiak z wysokim wynikiem 5,85.
Wychowawcy klas wręczyli świadectwa pozostałym uczniom.


Wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014

Wykaz podręczników PG 2013-2014.pdf

Wykaz podręczników SP 2013-2014.pdf


Dzień rodzinny

zerówa W czerwcu dzieci z oddziałów zerowych gościły w szkole swoich rodziców. Przygotowany pod kierunkiem p. Bunia i p. Stukan występ artystyczny składał sie z wierszyków, piosenek i tańców. Rodzicom szczególnie spodobał się polonez w wykonaniu ich dzieci.
Wychowawczynie zerówki

Wycieczka do Parku Dinozaurów

Nowęcin W czerwcu dzieci z oddziału zerowego były na wycieczce w Parku Dinozaurów w Nowęcinie. Całodzienny wyjazd zapewnił dzieciom bardzo dużo atrakcji: oglądały figury dinozaurów, jeździły wozami Flinstonów, bawiły się z klaunami i skorzystały z ogromnego placu zabaw. Na zakończenie dnia zwiedziły Łebę z okien ciuchci i zjadły pyszne lody.
Wychowawczynie zerówki

Bal absolwentów SP

wystąpienia Klasa VI ma dziś i godz. 16.00 bal i poczęstunek z okazji ukończenia szkoły podstawowej. Uroczystość rozpoczyna się polonezem.

 


Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

W budynku Zespołu Szkół w Cewicach, ul. Witosa 65, dnia 28.06.2013,
  • o godz. 9.00 uczniowie gimnazjum
  • o godz. 10.30 uczniowie szkoły podstawowej

 


Bal absolwentów gimnazjum

dekoracje Klasy III gimnazjum mają dziś bal. O godzinie 17.00 rozpoczyna się część artystyczna, gdzie uczniowie zaprezentują wiersze, piosenki i tańce. W programie jest piękny walc. Po wreczeniu kwiatów i podziękowań będzie tradycyjny polonez.
Na koniec poczestunek i zabawa.

 


Podsumowanie roku szkolnego 2012/2013

album Dziś odbył się apen na krórym wręczono dyplomy, nagrody, podziękowania za udział w konkursach, uroczystościach, akcjach i projektach.

Wycieczka do ZOO

zoo 11 czerwca grupa dzieci uczęszczających na świetlicę oraz klasa Ib wyruszyła na wycieczkę do ZOO w Gdańsku – Oliwie. Pogoda była piękna i słoneczna. Wszystkie zwierzęta pięknie prezentowały się na swoich wybiegach, nawet słonie, specjalnie dla nas, urządziły pokaz kąpieli. Dzieciom bardzo podobały się małpy i pingwiny. Z wielkim entuzjazmem obserwowały także żyrafy, zebry oraz zwinne surykatki.      
Wycieczka była niezwykle udana i na długo pozostanie w naszej pamięci.
Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom za pomoc w organizacji wycieczki.
Opracowały: Anna Mądrzak i Magdalena Matusiak

Wycieczka klasy IIB do Warcina

trebacze 19 czerwca klasa II b pojechała na wycieczkę do Warcina. Uczniowie zapoznali się z ofertą Technikum Leśnego w Warcinie, a następnie zwiedzili kompleks pałacowo-parkowy, w którym znajduje się obecnie szkoła. Pałac należał w XIX w. do kanclerz Niemiec Ottona von Bismarcka. Następnie spędzono miło czas piekąc przy ognisku kiełbaski i spacerując po pięknym parku.

Wycieczka na Zamek Krzyżacki w Gniewie

zamek W poniedziałek 10 czerwca 2013r. uczniowie klasy III wyruszyli na wycieczkę autokarową do Gniewu, gdzie mogli podziwiać średniowieczny zamek. Tylu atrakcji w jednym miejscu nie mieliśmy już dawno. Najpierw poszliśmy na spektakl pt. „Wakacje z duchami.” Tam to dopiero było strasznie. Piszczeliśmy tak ze strachu, że o mało sobie gardeł nie zdarliśmy… Z boków dochodziły jakieś straszne śmiechy... , po ścianach skradały się straszydła… duchy patrzyły nam w oczy… . To było naprawdę straaaaaaaaszne! Potem odbyła się  żywa lekcja historii na której dowiedzieliśmy się, jak wyglądali rycerze za czasów Piastów. Usłyszeliśmy ile kosztowały i ważyły zbroje. Widzieliśmy jak pracowali ludzie w dawnych czasach. Obejrzeliśmy warsztaty dawnych rzemieślników. Dowiedzieliśmy się jak wyglądał warsztat tkacki, robiliśmy naczynia z gliny, biliśmy złote monety, poznaliśmy sposoby wyrobu papieru, uczyliśmy się strzelać z kuszy i  z łuku… Po tych wrażeniach mieliśmy godzinkę czasu na obiad. Na koniec  kupiliśmy  pamiątki (miecze, kusze, łuki i strzały) i wyruszyliśmy  zwiedzać miasto. Tak minęły nam wspaniałe chwile spędzone w starym krzyżackim zamku. To była wspaniała wycieczka pełna wrażeń, która na długo pozostanie w naszej pamięci...
Opracowała:  Anna Kurs

Dzień Patrona SP

QUIZ Dzień poświęcony ks. prałatowi Edmundowi Roszczynialskiemu został uświetniony akademią i konkursem międzyklasowym z wiedzy o Patronie Szkoły.
Wygrała klasa IV.
nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •