Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Dot. konkursów dla szkół/przedszkoli/placówek - upływa termin zgłoszeń!
STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie przypominamy o upływającym z końcem dzisiejszego dnia terminie zgłaszania udziału w konkursach (kliknij na nazwę konkursu aby przejść do strony z informacjami lub na formularz zgłoszenia aby zgłosić udział):...
pokaż cały

strony :1... 1 2 ... » z 2

Rodzinny piknik przedszkolaków

piknik Maluszki wraz ze Starszakami zaprosiły swoich bliskich na " Piknik rodzinny nad jeziorem w Krępkowicach". Pogada tego dnia dopisała oraz licznie przybyli goście. Na brak nudy nie można było narzekać: malowanie buziek, wielkie bańki mydlane, gry i zabawy integracyjne, a kto zgłodniał smażył kiełbaskę. Dzieciaki korzystając z okazji pobytu nad jeziorem moczyły w nim nogi.Przedszkolaki były zachwycone takim sposobem spędzania czasu, mamy nadzieję że rodzicom równiez taka forma aktywności się spodobała. 
Opracowała: Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Wręczenie świadectw i nagród książkowych 27 czerwca (piątek):
  • godz. 9.00 - gimnazjum
  • godz. 10.30 - SP

Uroczyste pożegnienie kl.VI SP

Uroczyste pożegnienie klasy VI SP 25 VI, o godz. 17.00:
część artystyczna, przemówienie pani dyrektor i wychowawczyń, wręczenie podziękowań dla rodziców, bal.

Pożegnanie kl.III gimnazjum

Uroczyste pożegnienie klas III gimnazjum 24 VI, o godz. 17.00:
część artystyczna, przemówienie pani dyrektor, wręczenie podziękowań dla rodziców, polonez, bal

Wykaz podręczników w roku szkolnym 2014/2015

Wykaz podręczników w roku szkolnym 2014/2015.
Zespół Szkół w Cewicach

Zajęcia z j.kaszubskiego w Dolinie Jadwigi

kaszebe Uczniowie kl. I - IV, uczęszcający na j.kaszubski, pojechali na zajęcia do gospodarstwa edukacyjnego w Dolinie Jadwigi, gdzie zapoznali się z pracą rolnika oraz uczyli się śpiewać i tańczyć, przy muzyce w wykonaniu kaszubskiej kapeli.

Wycieczka do Parku Linowego w Łebie

balon meteo Uczniowie kl. IV wybrali się z wychowawcą do Łeby. Tam spróbowali akrobacji w parku linowym. Po atrakcjach i trudach przejścia na tras zawieszonych pomiędzy drzewami pojechali do stacji meteorologicznej w Rąbkach, gdzie zapoznali się z pracą synoptyków i wypuścili balon z sądą meteo.

PIKNIK EDUKACYJNY - 23.06.2014

bańki W naszej szkole gościliśmy animatorów z Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy EduFun z Gdyni. Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej mogli z bliska poznać tajemnice niektórych działów fizyki. Bawiąc się,  poznawali tajniki elektryczności, dotykali małych piorunów i  przekazywali kolegom ładunek elektryczny. Dużo emocji było także przy stanowisku, na którym prezentowano ciśnienie. Uczniowie obserwowali m.in. balon umieszczony w naczyniu, w którym powstaje próżnia - takie małe czary mary!
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z bańkami mydlanymi. Każdy, bez problemu mógł zrobić gigantyczne, kolorowe bańki. W międzyczasie, można było sprawdzić się w konkurencjach sprawnościowych.
`Pomimo przelotnego deszczu, wszyscy świetnie się bawili. Każdy mógł się ogrzać i posilić przy grillu z kiełbaskami.
Piknik edukacyjny potwierdził, że „zabawa jest nauką, a nauka – zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki”

Jednodniowe praktyczne zajęcia żeglarskie

żagiel W dniu 18.06.2014 klasa V uczestniczyła w jednodniowych praktycznych zajęciach żeglarskich w ramach projektu morskiego. Zajecie te odbywały się nad jeziorem w Zawiatach. Uczniowie nie tylko żeglowali po jeziorze ale również poznawali tajniki związane a ekologią, ratownictwem medycznym oraz uczyli się wiązania węzłów i śpiewali szanty. Pogoda dopisała na 100%., humory również i na pewno te chwile zostaną długo w pamięci.

Wycieczka do Torunia i Malborka

Malbork W dniach 16 - 17 czerwca klasa VI wraz z klasą IB  i uczniami z klasy V wzięła udział w wycieczce do Torunia i Malborka. Przez dwa dni poznawaliśmy uroki obu miast i jednocześnie wypoczywaliśmy.
Po przyjeździe czekał nas seans w Planetarium , zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem Stare Miasto (mury obronne i bramy miejskie, ratusz symbolizujący rok kalendarzowy, Dom Mikołaja Kopernika (z zewnątrz), Krzywą Wieżę, katedrę św. Janów, ruiny zamku krzyżackiego. Następnie mieliśmy czas wolny na zakup toruńskich słodkości. Po południu czekały nas odwiedziny w Muzeum Piernika, gdzie w odtworzonej XVI - wiecznej piekarni  mogliśmy aktywnie uczestniczyć w produkcji własnego ozdobnego smakołyku, przy okazji poznając tajniki jego wyrobu. ...
pokaż cały

Experyment

experyment 13 czerwca dzieci wraz z wychowawczyniami B.Bunia i B.Stukan były na wycieczce w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Dzieci samodzielnie wykonywały różnorodne doświadczenia, eksperymentowały i bawiły się. To była fantastyczna i niezapomniana wycieczka!
Bożena Bunia

Przedszkolaki w Smykolandii

smyk Starszaki wraz z Maluszkami wybrały się na wycieczkę do Smykolandii. Dla wielu przedszkolaków już sama podróż autokarem stanowiła nie lada atrakcję. Wspinaczka, kąpiel w basenie z piłkami, skoki na trampolinie to tylko niektóre z licznych atrakcji jakie czekały na dzieci. Przedszkolaki spędziły wspaniale czas w Krainie Zabaw w Lęborku. 
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy mamom, które wraz z nami wybrały się do Smykolandii.
Opracowała: Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •