Listy przyjętych

Lista przyjętych do kl. I SP na rok 2017-18

Lista przyjętych do Publicznego Przedszkola na rok 2017-18

Lista przyjętych do Oddziału Przedszkolnego na rok 2017-18


RATUJ MOJE ŻYCIE!

2Ratuj moje życie!6 kwietnia 2017 r. odbył się VII MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ dla uczniów szkół gimnazjalnych.
Celem konkursu było promowanie zasad pierwszej pomocy wśród młodzieży. Przebiegał on w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym....
pokaż cały

Wycieczka do gminnej biblioteki

plac zabaw W piękny wrześniowy dzień dzieci z zerówki były na  wycieczce w Gminnej Bibliotece. Pani bibliotekarka ciekawie opowiadała o swojej pracy. Następnie dzieci bawiły się na nowym placu przed biblioteką.Najwięcej frajdy dostarczyło dzieciom malowanie kolorową kredą po specjalnej ścianie.
Bożena Bunia

Godziny odwozów uczniów z ZS w Cewicach

„Wiolka” Przewóz osób
Wiesław Adam Jażdżewski
Wiślany 1 B, 77-128 Parchowo
Tel. 502 661 804

Kierunek         Godziny odjazdu:
Łebunia    
12:50; 13:10; 14:45; 15:40; 16:40
Osowo  Lęborskie    
13:10; 14:45; 15:40
Dziecino, Okalice, Popowo, Bukowina    
12:50; 15:00; 15:50
Siemirowice    
13:45; 14:45; 15:40; 16:40
Przeryte    
14:45; 15:40; 16:40
Oskowo    
14:45; 15:40
Unieszyno    
14:45; 15:40
Maszewo    
13:45; 14:45; 15:40; 16:40


ATOMOWY AUTOBUS-MOBILNE LABORATOIUM

labor Gimnazjaliści  z naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Atomowy Autobus – Mobilne Laboratorium. Uczniowie  klasy IB i IIB, pod opieką p. Doroty Długiej i Katarzyny Wenty-Myszk, mogli poznać tajniki funkcjonowania elektrowni jądrowej. Jest to czwarta edycja projektu Fundacji Forum Atomowe.
Celem akcji jest dotarcie do lokalnych społeczności i przekazanie rzetelnych informacji na temat pokojowego wykorzystywania energii jądrowej w kontekście programu budowy elektrowni atomowej w Polsce. Pracownicy Fundacji zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt i pomoce dydaktyczne  informowali  uczniów o zasadach funkcjonowania elektrowni jądrowej, wykonywali doświadczenia z zakresu fizyki jądrowej oraz ochrony radiologicznej. Na uczestników czekały pokazy i doświadczenia, symulacje i seminaria popularnonaukowe. Ciekawym punktem programu był pokaz pt. „Zajrzyj do wnętrza pastylki paliwowej”, w trakcie którego uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda rozszczepianie jądra atomu uranu. Nasi uczniowie wzięli także udział w konkursie wiedzy na temat fizyki jądrowej , wspaniale sobie poradzili i otrzymali upominki.

S.O.S. CEWICE Vice Mistrzem Świata

puchar W pierwszym tygodniu września w ramach promocji Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn, które odbywają się w Polsce przy ERGO  ARENIE w Gdańsku odbywały się Mini Mistrzostwa Świata. Organizatorem mistrzostw był PZPS oraz TREFL Gdańsk. Eliminacje do mistrzostw odbywały się min w Gdańsku, Gdyni, Redzie, Starogardzie Gd. , Malborku, Miastku, Pruszczu Gd. Oraz w Cewicach, Z każdej grupy eliminacyjnej do finałów awansowały po trzy zespoły, które na wzór mistrzostw świata dolosowywano do nazw drużyn państw biorących udział  w mistrzostwach. Cewice wylosowały Tunezję grającą w grupie B z Brazylią, Kubą, Finlandią, Niemcami, oraz Koreą. Zespół z Cewic grający jako Tunezja w grupie przegrał jedynie mecz z Niemcami awansując do dalszych rozgrywek z drugiego miejsca....
pokaż cały

Zebranie z rodzicami

W poniedziałek 15 września, o godz. 17.00 obędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas: 0, SP, gimnazjum.

Narodowe Czytanie - relacja

nc Jak już zapowiadaliśmy, 5 września odbyła się w naszej szkole akcja  "Narodowego Czytania". Na tę okoliczność wykonano gazetkę informacyjną na korytarzu głównym szkoły oraz gazetki  tematyczne w klasach polonistycznych.   Uczniom ze szkoły podstawowej i gimnazjum czytano "Trylogię" Henryka Sienkiewicza. Pani dyrektor oraz zaproszeni goście przybliżyli młodzieży fragmenty "Ogniem i mieczem", "Potopu" oraz "Pana Wołodyjowskiego". Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście z Wójtem Gminy Cewice - p. Jerzym Pernalem na czele, M. Krakowiak, K. Decyk, Z. Borowski, D. Bardowska, M. Nowak, B. Gembel, W. Broda, M. Bork. Była to atrakcyjna i nietypowa forma  spotkania z literaturą narodową. Za udział w akcji dziękujemy!

Narodowe czytanie 2014

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Czytania Narodowego 2014. W piątek – 5 września 2014 roku dyrektor szkoły i zaproszeni goście będą czytać uczniom na wybranych lekcjach w godzinach 8.00 – 12.45  fragmenty „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Zachęcamy do wspólnej lektury dzieła naszego wielkiego pisarza – laureata Nagrody Nobla. Relacja z wydarzenia już wkrótce!

Więcej o akcji >>>


Pracownicy

 

  mgr Barbara Selonke dyrektor Zespołu Szkół w Cewicach
  mgr Aleksandra Klawe zastępca dyrektora
  mgr Barbara Pade' kierownik administracyjno-gospodarczy
  mgr Anna Mielewczyk kierownik świetlicy
  Ewa Iszczuk sekretarz szkoły

nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •