Budowla klocków LEGO

Dnia 10 maja dzieci ze świetlicy szkolnej zwiedzały podczas wycieczki Największą w Polsce Wystawę Budowli Klocków LEGO w Centrum Handlowym Metropolia w Gdańsku. Po obejrzeniu wielu wspaniałych makiet, skorzystały z sali do zabaw klockami.  Dzieci "pisały" klockami, testowały zrobione samochody na torach zjazdowych oraz tworzyły ciekawe konstrukcje. W drodze powrotnej skorzystaliśmy z przysmaków McDonalda. Wróciliśmy z wycieczki zmęczeni ale zadowoleni.
Anna Mielewczyk
Anna Żukowska
Joanna Arendarska


Mamo, tato wolę wodę

Mamo tato wolę wodęUdział w akcji "Mamo, tato wolę wodę!"
Już po raz 4 przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pn. "Mamo, tato wolę wodę!". Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009 roku przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka....
pokaż cały

Śniadanie

śniadanie Dnia 8.11.2011 klasa III SP w Cewicach, wzięła udział w akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Uczniowie w aktywny sposób uczyli się jak dokonywać właściwych wyborów żywieniowych. Nowo zdobytą wiedzę spraktykowali samodzielnie przyrządzając „zdrowe kanapki”. Zabawa była znakomita a efekty przepyszne. Miejmy nadzieję, że nowe nawyki zdrowego odżywiania na dobre zagoszczą w domach i na talerzach trzecioklasistów.

Konkurs wiedzy o lesie

konkurs Pod koniec października uczniowie z trzeciej klasy ZS w Cewicach zmagali się w klasowym konkursie wiedzy o lesie. Testy opracowane przez wychowawcę Magdalenę Matusiak, były trudne i nie raz podchwytliwe. Emocji dostarczał fakt, iż uczniowie pracowali w zespołach dobranych drogą losowania. Wszystkie grupy ukończyły pracę szybko i sprawnie. Najlepszy wynik osiągnął zespół w składzie: Zuzanna Keller, Dorota Olewińska, Weronika Mielewczyk, Igor Labuda i Mateusz Szmitke. Gratulacje dla zwycięzców  i wszystkich uczestników konkursu.

Dyskoteka Andrzejkowa

dyska Przed Adwentem trzeba dać upust energii. Dyskoteka andrzejkowa dla gimnazju i szkoły podstawowej była ku temu dobrą okazją.

Wywiadówka

hol Dziś o 16.30 zebranie z rodzicami. Nauczyciele pełnią dyżury od 16.00 do 18.00.
Na holu szkolnym został urządzony kiermasz świąteczny. Prace zostały przygotowanie pod opieką pań ze świetlicy i biblioteki.
Aktywna była również grupa związana z projektem "Niepełnosprawność" kierowanym przez panie pedagożki.

Święto Narodowe

hYMN W naszej szkole odbyły się gminne obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wczoraj była wieczornica zorganizowana przez Władze Samorządowe, Zespół Szkół i Centrum Kultury na którą zaproszono meszkańców gminy. Na uroczystości były władze gminy: wójt, radni, pracownicy opieki społecznej, Gminnego Centrum Kultury, dyrektorzy szkół, proboszczowie parafii. W programie był występ uczniów szkoły i poczęstunek. Na koniec głos zabrał wójt Jerzy Pernal, który przekazał pani dyrektor Iwonie Mielewczyk odznaczenie ministra rolnictwa. Proboszcz Parafii w Cewicach podkreślił słowa piosenki "Kocham Cię Polsko": kochać to dawać siebie bezinteresownie i tacy powinniśmy być wobec Ojczyzny, służyć jej a nie pytać co Ona nam może dać.
Dziś apel obejrzeli uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
JUTRO DZIEŃ WOLNY, ŚWIĘTO PAŃSTWOWE.


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •