Znajdujesz się w dziale : news


Dzień Kobiet

Dzień KobietDzień Kobiet w naszej szkole!
Grupa teatralna „MASKA” pod kierunkiem pani Jolanty Mielewczyk przedstawiła krótki montaż słowno-muzyczny „Męskie pogaduchy o kobietach z przymrużeniem oka”. Aktorzy wykazali się wysokim kunsztem aktorskim, a uczniowie byli zachwyceni ich występem. Panie mogły  dowiedzieć się,  jak zostać „idealną kobietą", co gwarantuje sukces w kontaktach damsko-męskich. Rolę idealnej kobiety zagrała Ewelina Potraca, a  pokornego narzeczonego Kuba Kreft. Pozostali aktorzy - Filip Sulkowski  kl.Ic, Kuba Weiss kl.IIIb, Dawid Bojanowski Kl.IIIb, Laura Stromska Kl.IIIb, Agnieszka Rzeżnik Kl.IIIb, Julia Wenta Kl.IIIb, Aleksandra Linsztedt uczennica Kl.IIb.  Aktorzy otrzymali serdeczne podziękowania od pani dyrektor - Barbary Selonke. Gratulacje!!!


news

Budowla klocków LEGO

Dnia 10 maja dzieci ze świetlicy szkolnej zwiedzały podczas wycieczki Największą w Polsce Wystawę Budowli Klocków LEGO w Centrum Handlowym Metropolia w Gdańsku. Po obejrzeniu wielu wspaniałych makiet, skorzystały z sali do zabaw klockami.  Dzieci "pisały" klockami, testowały zrobione samochody na torach zjazdowych oraz tworzyły ciekawe konstrukcje. W drodze powrotnej skorzystaliśmy z przysmaków McDonalda. Wróciliśmy z wycieczki zmęczeni ale zadowoleni.
Anna Mielewczyk
Anna Żukowska
Joanna Arendarska


Mamo, tato wolę wodę

Mamo tato wolę wodęUdział w akcji "Mamo, tato wolę wodę!"
Już po raz 4 przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pn. "Mamo, tato wolę wodę!". Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009 roku przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Celem akcji jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. Tegoroczna kampania podzielona była na trzy bloki tematyczne „Pamiętaj o wodzie”, „Sadzenie drzew” oraz „Drugie życie butelki”. W grupach "Biedronek", "Zajaczków" oraz "Żabek" panie przeprowadziły szereg zajęć i zadań związanych z akcją. W ramach 9. edycji programu „Mamo, tato, wolę wodę!” przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym  "Zabawka z butelki". Dzięki wsparciu rodziców zebraliśmy 531 butelek PET, a nasza praca "Traktorek" została wykonana z 231 butelek.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

Tydzień profilaktykiW dniu 22. maja odbyło się w naszej szkole spotkanie uczennic Gimnazjum z Panią Justyną Śmiechowską z Centrum Pięknych Kobiet MK w Lęborku, która opowiedziała dziewczętom o prawidłowej pielęgnacji. Motywem przewodnim spotkania było hasło: „Podstawą jest dobrze wypielęgnowana cera”. Prelegentka uświadomiła uczennicom naszej szkoły, jak ważne jest codzienne dbanie o siebie i w jaki sposób należy to robić. Wszystko zostało nie tylko omówione, ale również zaprezentowane na dwóch „modelkach” - Zuzi i Klaudii. Dziewczęta pod okiem specjalistki wykonały demakijaż, przeprowadziły wszystkie kroki niezbędne w prawidłowej pielęgnacji cery, a na końcu wykonały delikatny makijaż. Spotkanie przebiegło w przemiłej i bardzo kobiecej atmosferze :) Teraz już wszystkie dokładnie wiemy, co robić, by wspaniale wyglądać :)
Zespół Wychowawczy


Konkurs ortograficzny

Konkurs ortograficznyKuratoryjny konkurs ortograficzny z sukcesem!   
18 maja rozstrzygnięty został w Zespole Szkół Katolickich w Lęborku Powiatowy Konkurs Ortograficzny pt. „Kto się boi gżegżółki”. Patronat nad konkursem objęło Kuratorium w Gdańsku. Rywalizacja była bardzo duża. Swoją umiejętność poprawnego pisania sprawdzali bowiem gimnazjaliści całego powiatu lęborskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy IIB – Monika Dąbrowska i Aleksandra Linsztedt. Podczas uroczystej gali laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe. Nasza gimnazjalistka – Monika Dąbrowska zajęła III miejsce i tym samym już teraz zdobyła dodatkowe punkty na świadectwie ukończenia szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Wolontariusze z Włoch i Hiszpani

Wolontariusze z Włoch i HiszpaniiWolontariusze z Włoch i Hiszpanii na lekcjach języka angielskiego
19 maja 2017r. Zespół Szkół w Cewicach gościł wolontariuszy z dwóch europejskich krajów. Byli to Francesca z Włoch i Adrian z Hiszpanii, którzy przyjęli zaproszenie do uczestnictwa w zajęciach języka angielskiego od pani Iwony Dołębskiej i Anny Marzęckiej.
Celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom naszej szkoły wiadomości związanych z krajami, z których pochodzą nasi goście, a także kontakt z językiem angielskim w sposób inny niż dotychczas im znany.
Francesca i Adrian przedstawili uczniom prezentacje multimedialne o swoich krajach, opowiedzieli o ciekawostkach z nimi związanych i zachęcili uczniów do interakcji. Nasza młodzież w skupieniu słuchała informacji przekazywanych przez naszych gości. Nawiązało się kilka dyskusji odnośnie miejsc, które uczniowie odwiedzili i padło kilka interesujących pytań, szczególnie o znany zespół piłkarski z Hiszpanii. Podczas zajęć z najmłodszymi, Francesca i Adrian przeprowadzili quiz na temat Włoch i Hiszpanii, z którym nasi uczniowie poradzili sobie doskonale. Ponadto przeprowadzono zabawę, w której uczniowie bardzo chętnie i żywo uczestniczyli.
Wszystkie lekcje z udziałem wolontariuszy przebiegły w miłej atmosferze. Uczniowie mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i wykazania się nimi. Okazało się, że posługują się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym i są w stanie nawiązywać zagraniczne znajomości.


DZIECI ZE SZKLANEJ

Dzieci ze SzklanejDZIECI ZE SZKLANEJ PONOWNIE U ŻABEK
19 maja grupa przedszkolna Żabki ponownie przyjęła u siebie gości ze Szklanej – dzieci niepełnosprawne z Ośrodka Rewalidacyjno–Wychowawczego. Przedszkolaki po wspólnych zabawach integracyjnych uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych na temat bardzo ważny, ponieważ dotyczący bezpieczeństwa – o służbach ratowniczych i numerach alarmowych. Można się tutaj pochwalić, ponieważ wiedza dzieci na powyższy temat była zdumiewająca, zatem wszelkie wiadomości były jedynie utrwalane. Przedszkolaki w trakcie zajęć m.in. obejrzały filmik edukacyjny oraz pobawiły się w centralę alarmową, podczas której zgłaszane były różne zdarzenia, a dzieci musiały skierować do nich odpowiedni rodzaj służby ratowniczej. Zajęcia zwieńczyła praca plastyczna – „Pojazdy uprzywilejowane”. Wspólny czas minął w sympatycznej, ciepłej atmosferze, dzięki której zatarły się różnice między dziećmi zdrowymi, a niepełnosprawnymi. Tak, jak właśnie miało być.
Wychowawca Aleksandra Wojciechowska


Zawód wybrać trudna sprawa

Zawód wybrać trudna sprawaZawód wybrać trudna sprawa, dla Nas jeszcze to zabawa.
Grupa „Zajączki” w maju realizowała tematykę związaną z wyborem zawodu. Dzieci razem  z wychowawcą p. Hanną Jarmołowicz omówili różne zawody jakie wykonują osoby dorosłe, odbyła się pogadanka, na temat pracy poszczególnych rodziców z grupy przedszkolaków. Kiedy dopisała pogoda ruszyliśmy na wycieczka do sklepu, na pocztę oraz salonu fryzjerskiego w Cewicach. O swojej pracy opowiedziała również pani kucharka z przedszkola. Wśród dzieci pojawiło się wielkie ożywienie, bo to nie taka łatwa sprawa zdecydować, czym się w przyszłości zajmować.
Opracowała: Hanna Jarmołowicz


Egzamin na kartę rowerową

Karta rowerowaKlasa IV SP zdawała dziś egzaminy praktyczne na „pierwsze prawo jazdy”. Sprawdzenie umiejętności poruszania się po drogach odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku.


Cała Polska czyta dzieciom

Cała Polska czyta dziecomDzieci w zerówce, kolejny raz, miały okazję wysłuchać bajki czytanej orzez rodziców. Wielką atrakcją był kontakt dzieci z żywymi królikami, które przyniosła do klasy mama Kingi. Kolejnego dnia dzieci podziwiały rybkę akwariową oraz wysłuchały ciekawostek na jej temat opowiadanych przez Stasia. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajki o Rybaku i złotej rybce.
B.Bunia


Zerówka sadzi krzewy

Zerówka sadzi krzewyDzieci z zerówki, wspólnie z panem Marianem, zasadziły krzewy bzu i forsycji przy przedszkolu. Młode rośliny, aby zakwitnąć potrzebują wody, więc dzieci opiekują się roślinami i codziennie je podlewają.
B.Bunia B.Stukan


Tydzień

Tydzień owadówTydzień "Owadów" w grupie Biedronek
To był tydzień pełen emocji w grupie przedszkolenj "Biedronki", przedszkolaki  dowiadziały się jak pożyteczne są owady oraz że bez nich nie byłoby życia na ziemi. Wyprawa na łąkę z lupą, zajęcia plastyczne podczas których robiliśmy gąsienice, pszczółki i  biedronki, czy też przeliczanie kropek na biedronkach, to tylko niektóre z aktywności podczas tego tygodnia. Biedroneczki potrafią  rozpoznać i nazwać wiele owadów i pajęczaków. Ale przede wszystkim rozumieją, że o przyrodę MUSIMY DBAĆ WSZYSCY - I DZIECI I DOROŚLI.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


Spotkanie z burmistrzem

Wizyta  w UM LęborkW dn. 19.04.2017 r. kl. IV i V wyjechały na wycieczkę do Lęborka w celu poszerzenia wiedzy na temat historii miasta.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy w Urzędzie Miasta od spotkania z burmistrzem p. W. Namyślakiem i p. A. Zajączkowską w Salki Rajców. Przedstawiono nam krótko historię ratusza – siedziby władz miasta, następnie przeszliśmy do pokoju burmistrza, gdzie wykonano nam pamiątkowe zdjęcia na fotelu burmistrza, otrzymaliśmy drobne upominki.
Następnie udaliśmy się do Muzeum , gdzie oglądaliśmy makiety grodu i podgrodzia. Uczniowie dowiedzieli się jak żyła ówczesna ludność, jakie wykonywała zawody, jak wyglądały pomieszczenia mieszkalne w chatach. Obejrzeliśmy film 3D pt Lębork – system obronny średniowiecznego miasta.
Potem zabrano nas do udostępnionych do zwiedzania baszt z zachowanyego systemu obronnego.
Zakończenie naszej wycieczki odbyło sie pod budynkiem sądu rejonowego, który znajduje się w dawnym zamku krzyżackim.
Wycieczka była bardzo ciekawa i udana.
Mariola Słota


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •