PRZEDSZKOLAKI SADZIŁY LAS

Przedszkolaki sadziły lasTo już trzeci raz przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w otwartej akcji sadzenia lasu z Nadleśnictwem Cewice. Tegoroczna akcja w leśnictwie Jeziernik  odbywała się w ramach ogólnopolskiej kampanii odnowieniowej pod hasłem "1000 drzew na minutę". Choć pogoda w tym dniu nie sprzyjała leśnym eskapadom, dzieciaki odpowiednio ubrane i z "plecakami dobrego humoru", ruszyły dziarsko do pracy. "Biedronki", "Zajączki", "Żabki" oraz odziały przedszkolne grupa I i II wraz z rodzicami, wychowawcami oraz panią dyrektor Barbarą Selonke, z wielkim zapałem, wszyscy bez wyjątku,  sadzili sadzonki sosny zwyczajnej. Błoto oraz dżdżysta pogoda nie wystraszyły nikogo. Po godzinie sadzenia udaliśmy się na zasłużoną ciepłą zupkę i pączki. Bardzo zmęczeni, z uśmiechami na twarzach i wspaniałymi medalami na piersiach wracaliśmy do przedszkola, a dzieciaki pytały: "Czy jutro też jedziemy sadzić las? Bo było SUPER."
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Cewice.
Katarzyna Skrzyńska- Gołąb


Wiosna

Sezon wiosenny słabo się rozkręca. Przed nami majówka. Dla podgrzania temperatury film z pierwszego dnia wiosny, mecz Językowcy – Reszta świata :)


Gminny Turniej BRD

Gminny Turniej BRDEtap Gminny Turnieju BRD rozstrzygnięty. W komisji zasiadali: sierż. szt. Andrzej Płatek, ratownik Adam Buczyński, nauczyciel Rafał Kunkel.
Wynik w Szkołach Podstawowych:
1. miejsce Szkoła Podstawowa w Popowie
2. miejsce Szkoła Podstawowa w Siemirowicach
3. miejsce Szkoła Podstawowa w Przerytem
4. miejsce Szkoła Podstawowa w Cewicach
5. miejsce Szkoła Podstawowa w Maszewie
Gimnazjum w Eliminacjach Powiatowych będą reprezentować:
1. Wiktoria Grabowska
2. Rafał Brzeski
3. Radosław Szmuda
Turniej Powiatowy będzie 27.04.2017 (czwartek), o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku.


Palma Wielkanocna

Palma WielkanocnaPrzedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w gminnym konkursie ekologicznym pn  "Palma Wielkanocna" organizowanym przez GCK w Cewicach oraz Nadleśnictwo Cewice. Każda z grup przedszkolnych pieczołowicie przygotowywała kwiatki potrzebne do udekorowania palmy. Różnorodność użytych  materiałów była ogromna poprzez kwiaty z talerzy papierowych, wytłoczek po jajkach, folii bąbelkowej po kwiatki z butelek plastikowych. Ozdób małe rączki musiały wykonać dużo, ponieważ wysokość palmy wynosiła 3 metry. Niestety nie udało nam się stanąć na podium, lecz wspaniała, ogromna palma będzie cieszyć nas swoim  widokiem, a przedszkolaki czują dumę i satysfakcję z wykonanej pracy.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna

Ozdoby WielkanocneDnia 18 kwietnia w świetlicy szkolnej został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na: „Najpiękniejszą ozdobę i kartkę wielkanocną”. Komisja w składzie: Anna Mielewczyk, Joanna Arendarska, Anna Żukowska nagrodziły najwyższymi miejscami następujące osoby:

Ozdoba świąteczna:

Kategoria klas I – III SP:
1. miejsce – Alicja Keller kl. II
2. miejsce – Bartosz Dampc kl. I
3. miejsca: Paweł Zdrojewski kl. I, Agnieszka Grzeńkowska kl. IIIb

Kategoria klas IV – VI SP:
1. miejsce – Julia Skarniewicz kl. IV
2. miejsca: Jan Pasko – Porys kl. VI i  Daria Bojanowska kl. VI

Kategoria klas I - III PG:
1. miejsce – Nikola Woźniak kl. IIa
2. miejsce – Oliwia Woźniak kl. IIb
3. miejsca : Karolina Orpel kl. IIIa i Katarzyna Bulczak kl. IIIb

Kartka świąteczna:

Kategoria klas I – III SP:
1.    miejsce – Aleks Świderski kl. II
2.    miejsce – Igor Sikorski kl. II
 
Kategoria kl. IV – VI SP:
1.    miejsce – Robert Kotłowski kl. IV

Kategoria klas I – III PG:
1.    miejsce – Weronika Chajewska kl. IIc

Zwycięzcy konkursu plastycznego otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy podczas uroczystego apelu.
Wszystkim  uczestnikom  gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Wychowawcy świetlicy


Wizyta owieczki Tosi w przedszkolu

Wizyta owieczki Tosi w przedszkoluW oczekiwaniu na Święta Wielkonocne przedszkolaki zaprosiły do siebie nie lada gości, owieczkę Tosię i baranka Bogdana. Gospodarze z gospodarstwa agroturystycznego  "Zagroda Powroty" już kolejny raz odwiedzili naszą szkołę. Tym razem lekcja pt. "Po nitce do kłębka", czyli  obróbka wełny - strzyżenie, pranie, suszenie, gręplowanie i przędzenie na kołowrotku. Gospodyni w bardzo ciekawy sposób opowiadała o tym, jaką drogę pokonuje wełna z owcy, aby znaleźć się na naszych sweterkach. Podczas pokazu przedszkolaki dzielnie pełniły rolę małych pomocników, każdy też mógł nakarmić Tosię i pogłaskać małego Bogdanka. Taka żywa lekcja przyrody bardzo, ale to bardzo podobała się naszym dzieciakom.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


V Powiatowy Konkurs Poezji

V Powiatowy Konkurs PoezjiV Powiatowy Konkurs Poezji – „Wiosenny Powiew Poezji im. Gustawa Holoubka” - organizowany przez Polskie Towarzystwo Dysleksji w Lęborku.
Kategorię uczniów IV-VI reprezentował uczeń klasy VI - Adrian Lewandowski – recytując wiersz Agnieszki Osieckiej – „Lekcja przyrody”, gimnazjum reprezentowała uczennica kl Ib Weronika Romanowska wierszem Jana Twardowskiego – „Polskie lato". Uczniowie w swoich kategoriach wiekowych otrzymali wyróżnienia w postaci dyplomów, książek i biletów do Parku Rozrywki w Łebie. Weronika i Adrian wykazali się wielkim kunsztem recytatorskim. Uczniów przygotowała Jolanta Mielewczyk. Jeszcze raz gratuluję!


DROGA KRZYŻOWA - W NASZEJ SZKOLE

DDroga Krzyżowania 12 kwietnia 2017 roku, podczas uroczystego apelu z okazji Świąt Wielkanocnych, uczniowie pod kierunkiem pani Jolanty Mielewczyk wystawili - „Drogę krzyżową” pod hasłem „Dotknij Krzyża”, odczytali XV stacji i wykazali się wysokim poziomem aktorskim. Pana Jezusa zagrał Filip Sulkowski z kl. Ic, który podczas swej drogi spotykał różnych ludzi - Szymona z Cyreny, Św. Weronikę, Maryję i płaczące niewiasty. Wszyscy wcielili się w swoje rolę z ogromną pasją, a Filip swym aktorstwem poruszył niejedno serce i wywołał niejedną łzę wzruszenia. Myślę, że ta - „DROGA KRZYŻOWA" pozwoliła nam wszystkim w większym skupieniu przeżyć tegoroczne Święta. Dziękuję!


Gala rozdania nagród

Gala rozdania nagród fot.W dniu 12.04.2017 w Pomorskim Parku Naukowo-Technicznym w Gdyni odbyła się gala rozdania nagród w wojewódzkim konkursie fotograficznym pt. „Świat nas dzieli, miłość nas łączny”. W konkursie tym wyróżnienie otrzymała Karolina Orpel, uczennica kl. IIIA gimnazjum. Ogółem oceniono 140 prac z województwa pomorskiego.
Po uroczystości odbyło się otwarcie wystawy nagrodzonych prac.


Malowanie pisanek

Malowanie pisanekNie ma Wielkanocy bez pisanek. Kolorowe i zdobione jajka zajmują honorowe miejsce w koszyczku i na uroczystym świątecznym śniadaniu.
Aby tradycji stało sie zadość uczniowie klasy III A i IV   11 kwietnia 2017 r. wraz panią Beatą Andryskowską i panem Jackiem Madejem przystąpili ochoczo do malowania pisanek na zajęciach z języka kaszubskiego.
Pisanki wykonywano techniką malowania skorupki  gorącym woskiem i kolorowania  jajka w wcześniej przygotowanych barwnikach. Emocji i zabawy było co niemiara! efekty pracy dzieci były naprawdę  imponujące.
Warto w tym miejscu przypomnieć o symbolice jajka - tak jak Chrystus wstaje z martwych, tak jajko i powstające w nim życie jest symbolem przezwyciężenia śmierci i odrodzenia się. Pisanki stanowią element wielkanocnych stroików, dołączamy je do święconki, a także dzielimy się jajkiem podczas wielkanocnego śniadania na znak zgody, pokoju i życzliwości.  
Beata Andryskowska, Jacek Madej


Mini Olimpiada Sportowa

Mini Olimpiada Sportowa6 kwietnia w naszej szkole odbyła się - w ramach projektu edukacyjnego Mini Olimpiada Sportowa dla klas I-III SP. Uczennice klasy IIc; Kamila Schmydke, Weronika Mielewczyk, Agnieszka Domaszk, Natalia Pstrąg, Paulina Grzenkowicz i Patrycja Schmidtke przygotowały wraz z nauczycielem wychowania fizycznego - Katarzyną Cybulą nietypowe konkurencje sportowe dla młodszych kolegów i koleżanek. Klasy były podzielone na cztery mieszane drużyny. Każda drużyna na starcie była już wygrana. Celem projektu było przybliżenie dzieciom, że ruch i zdrowe odżywianie w życiu młodego człowieka są bardzo ważne. Na zakończenie każda klasa otrzymała puchar z niespodzianką oraz jabłka, w ramach zdrowego żywienia. Oczywiście każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy „medal”.
Głównym celem naszej olimpiady była dobra zabawa ! :)


Szkolny Turniej BRD

Szkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym został rozstrzygnięty. Po rozwiązaniu testów uczniowie przystąpili do części praktycznej, pokonywali bardzo trudny tor przeszkód rowerowych. Po zsumowaniu wyników, zwycięzcami okazali się uczniowie gimnazjum:
1. Rafał Brzeski
2. Wiktoria Grabowska
3. Radosław Szmuda
4. Jan Kulikowski (rezerwowy drużyny)
Będą oni reprezentować szkołę w etapie gminnym.
Ze Szkoły Podstawowej najwięcej punktów zdobyli:
1. Zofia Badera
2. Anna Perzan
3. Jakub Malinowski
4. Kacper Formela


PRZECIWDZIAŁAMY PRZEMOCY

Stop cyberprzemocy
10 kwietnia 2017 r. funkcjonariusz pełniący obowiązki na Jednoosobowym Stanowisku do spraw Profilaktyki Społecznej przeprowadził spotkanie profilaktyczne z uczniami klas I - II Publicznego Gimnazjum w Cewicach. Tematem przeprowadzonego spotkania była cyberprzestępczość, cyberprzemoc oraz wszelkiego rodzaju zagrożenia płynące z Internetu. Podczas pogadanki przypomniane zostały zagadnienia dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zasad, aby w przypadku pojawiających się problemów, młodzi ludzie zgłaszali się z prośbą o pomoc w ich rozwiązaniu do rodziców, opiekunów, nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych, a nie szukali ich rozwiązania w Internecie.
sierż. Marta Bąciaszek
p. o. Jednoosobowe Stanowisko ds. Profilaktyki Społ.
Komendy Powiatowej Policji w Lęborku
Dyrektor Zespołu Szkół Cewicach składa serdeczne podziękowania za współpracę  Komendantowi KPP w Lęborku Panu  insp. Jackowi Kilanowskiemu za przeprowadzenie prelekcji oraz  Pani sierż. Marcie Bąciaszek za przeprowadzenie prelekcji.
Barbara Selonke


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •