Znajdujesz się w dziale : programy grantowe

Erasmus +

Comenius w Zespole Szkół w Cewicach

logo Program Comenius jest projektem edukacyjnym Unii Europejskiej. Ma ona na celu rozwój wiedzy i zrozumienia wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej o różnorodności kultur i języków europejskich i o wartość tej różnorodności. Szkoła uczestniczy w projekcie od września 2012 do czerwca 2014 roku. Naszymi partnerami są: Węgry, Hiszpania i Turcja. Motywem przewodnim projektu jest "Zapomniane dziecięce gry". Będziemy odwiedzać inne kraje w ramach podejmowanych działań. Nasi uczniowie mają okazję poznać swoich rówieśników w dniach 14 - 21 października 2012 roku, jako grupa 16 uczniów spędzają tydzień na Węgrzech. Ci uczniowie, którzy chcieli wziąć udział w projekcie zostali wybrani przez losowanie. Zgodnie z planem, mamy również zamiar odwiedzić Hiszpanię w maju 2013, a następnie Turcję w październiku 2013 roku. I w końcu w maju 2014 wszystkie szkoły partnerskie będą naszymi gośćmi.

programy grantowe

Akademia Wyobraźni Play Doh


Wyrównywanie szans edukacyjnych

... Uczniowie Zespołu Szkół w Cewicach w roku szkolnym 2013/2014 uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych w ramach projektu "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Gminy Cewice"
Zajęcia współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia "Mądre dziecko" dla uczniów klas IV oraz "Uczeń z charakterem" przeznaczone dla uczniów kl. V i VI. Dzieci chętnie uczestniczyły również w zajęciach "Fizyka dla Smyka".
Młodzież gimnazjalna uczestniczyła w zajęciach "Gimnazjalista z klasą". Wszyscy uczestnicy projektu brali również udział w bardzo ciekawych warsztatach" Pasja życiowa a wybór zawodu - świadome planowanie ścieżki edukacyjnej" oraz w konsultacjach indywidualnych związanych z doradztwem zawodowym. W przyszłym roku szkolnym projekt będzie kontynuowany, więc mamy nadzieję, że wszystkie osoby chętne wezmą czynny udział w zajęciach.

Bezpieczne Wakacje

Uczestniczymy w akcji Bezpieczne Wakacje

 


Wizyta krajów partnerskich

wizyta Wizyta krajów partnerskich w Zespole Szkół w Cewicach w ramach programu „Comenius”- podsumowanie
W Zespole Szkół w Cewicach w dniach od 19 – 23.05.2014 gościliśmy naszych partnerów z Węgier, Turcji i Hiszpanii. Podczas wizyty nasi goście zwiedzili Kraków, Gdańsk, Malbork,  Szymbark, Ruchome wydmy w Łebie oraz Lębork. Młodzież z krajów partnerskich brała udział w warsztatach szycia lalek w GCK Cewice oraz w warsztatach przygotowanych przez muzeum w Lęborku. Natomiast nauczyciele doskonalili swoje umiejętności kulinarne w lepieniu pierogów. Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się w Zespole Szkół w Cewicach w dniu 21.05.2014. W uroczystości uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, zaproszeni goście i rodzice. Projekt zakończyliśmy uroczystą kolacja w Godętowie.
Dziękujemy wszystkim zainteresowanym, sponsorom oraz rodzinom które gościły młodzież z krajów partnerskich. >>>

Rekrutacja

rekrutacja Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z Gminy Cewice.
W ramach projektu będą odbywać się dodatkowe zajęcia:
  • "Mądre Dziecko" dla uczniów kl. IV SP
  • "Uczeń z Charakterem" dla uczniów kl. V-VI SP
  • "Gimanazjalista z Klasą" dla uczniów kl. I-III Gim
  • warsztaty "Fizyka dla Smyka" dla uczniów kl. IV-VI SP
  • Język angielski dla uczniów kl. IV SP

Telemost

telemost W ramach europejskiego projektu Comenius połączono się dziś ze szkołami z Hiszpanii, Węgier i Turcji, za pomocą komunikatora Skype. Dowiedzieliśmy się, że w Turcji jest +17 C. Omówiliśmy tematy na najbliższe spotkania i poznaliśmy wizyjnie i dźwiękowo swoich partnerów.

Zajęcia sportowe w Przedszkolu

sport „Sport to zdrowie, każdy przedszkolak Ci to powie” to cykl zajęć ruchowych prowadzanych z przedszkolakami. Opracowuje oraz przeprowadza je, raz w tygodniu, pani Katarzyna Skrzyńska-Gołąb. Zarówno Starszaki jak i Maluszki bardzo chętnie uczestniczą w tych zajęciach. Ćwiczenia wykonywane przez dzieci mają na celu przede wszystkim: kształtowanie poprawnej postawy ciała, profilaktykę płaskostopia, kształtowanie motoryki oraz propagowanie czynnej i aktywnej postawy wobec zdrowia.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska- Gołąb


Gazetka

29.11.2012r. o godz. 16.30. zapraszamy rodziców i uczniów Zespołu Szkół w Cewicach na promocję GAZETKI GIMNAZALNEJ - " GIM - NEWS".
Projekt gazetki współfinansowany jest ze środków STOWARZYSZENIA EDUQ - "AKTYWNI POZYTYWNI".
Serdecznie zapraszamy!
Już wkrótce " GIM - NEWS " NA STRONIE INTERNETOWEJ NASZEJ SZKOŁY!

KOORDYNATOR PROJEKTU:
BARBARA SELONKE
LIDER GRUPY: MAGDALENA BAZOWSKA
REDAKCJA:
NATALIA DAWIDOWSKA
KONRAD TROJAN

Święto Ziemniaka

pyra W ostatnich dniach października obchodziliśmy w Naszym Przedszkolu „ Święto Ziemniaka”, które przeprowadziła Pani Katarzyna Skrzyńska- Gołąb. Ziemniak to pospolite warzywo, nie przez każdego doceniane.  Na początku przedszkolaki uroczyście „ hymnem ziemniaczanym” powitały Pana Bulwkę. Dzieci miały okazję poznać walory smakowe kartofelków, próbowały frytek, placków ziemniaczanych, ziemniaków w mundurkach, puree i nie mogło zabraknąć oczywiście chipsów ziemniaczanych. Podczas  „ziemniaczanych” zawodów sportowych wszyscy mogli się przekonać, iż ziemniaki nie służą tylko do jedzenia, ale można trafiać nim do celu lub przenieść slalomem na łyżce. Największą jednak frajdę sprawiło wszystkim tworzenie „ ziemniaczków cudaczków”, które ozdobiły przedszkolna szatnię. Na zakończanie „ziemniaczanego dnia” przedszkolaki wysłuchały bajki „ O królu i ziemniaku” i otrzymały „ziemniaczane” medale.

                                             Opracowała: Katarzyna Skrzyńska- Gołąb

Niespodzianka na przerwie

poczęstunek Gorącą herbatą i kanapkami mogli poczęstować się uczniowie na korytarzu w czasie przerwy. A częstowały panie D.Długa i K.Wenta-Myszk. Wszystko to w ramach projektu Pamiętaj o drugim śnaidaniu. Liderem projektu jest Michał Richart.

AKTYWNI-POZYTYWNI

AP W ramach projektu "Stop używkom-Żyj zdrowo, kolorowo i sportowo!"
UWAGA
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum ogłaszamy konkurs na plakat pt: „STOP UŻYWKOM”
Prace należy składać do 12 listopada 2012r. w gabinecie pedagogów.
Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane są upominki.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 19.11.12r. na tablicy ogłoszeń na holu B i przy pokoju nauczycielskim.
Pozdrawiamy
Wasze koleżanki z I C
Ewelina, Kinga, Weronika i Basia

OGŁOSZENIE
•    16 listopada 2012r. o godz. 11.30 (podczas przerwy) na hali sportowej odbędzie się mecz piłki ręcznej dla chłopców i dziewcząt z gimnazjum.
•    19 listopada 2012r. o godz. 11.30 (podczas przerwy) na hali sportowej odbędzie się mecz piłki nożnej dla chłopców i dziewcząt z gimnazjum.
Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Janem  Niedźwieckim do dnia 13.11.2012r.
Dla wszystkich uczestników meczu przewidziane są upominki.
Pozdrawiamy
Wasze koleżanki z I C
Ewelina, Kinga, Weronika i Basia

Akademia Czystych Rąk!

akademia Uczniowie Zespołu Szkół w Cewicach biorą udział w programie edukacyjno-profilaktycznym „Akademia Czystych Rąk Carex”! Od firmy Carex otrzymaliśmy  materiały edukacyjne i na ich podstawie nauczyciele przeprowadzą lekcje związane z  higieną rąk, a uczniowie poprzez zabawę zapoznają się z tematami: zdrowia ,higieny , bakterii oraz wirusów. Szkoła wzbogaciła się  także o  zestawy antybakteryjnych mydeł Carex,  z których można korzystać  w każdej pracowni.
Dorota Długa

nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2017 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •