Zambezia w 3D

Podczas odpoczynku feryjnego 12.02.2013r. dzieci z młodszych klas i oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do kina Fregata w Lęborku. Z dużym zainteresowaniem obejrzały film w technologii 3D „Zambezi ”, który w zabawny sposób przedstawiał życie ptaków i ich liczne przygody. Wyjazd udał się doskonale także dzięki pomocy opiekunów, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.
Opracowała: Magdalena Matusiak

Bal Karnawałowy w Przedszkolu

bal grupa Starszaki
Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Starszaki z naszego Przedszkola udały się na długo wyczekiwany Bal Karnawałowy do Smykolandii w Lęborku. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale się bawiły w tej bajkowej krainie. Podczas trwania zabawy „ Królewna Śnieżka” przeprowadziła różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości „ Pszczółkom”. Jeszcze raz bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu wyjazdu i opiekę nad dziećmi w trakcie trwania zabawy.
Opracowała: Katarzyna Skrzyńska- Gołąb

Dzień Babci i Dziadka u Maluchów

w przedszkolu W piątek 1 lutego odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu w grupie Maluchów. Mali artyści (choć w bardzo okrojonym gronie z powodu panujących chorób) bardzo się starali, aby jak najlepiej wypaść przed zaproszonymi gośćmi. Przedszkolaki z pomocą  wychowawczyni pani Hanny Jarmołowicz, pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Również Babcie jak i Dziadkowie zostali poproszeni do wzięcia udziały we wspólnej zabawie i tańcach. Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem przy pięknie nakrytych stołach i słodkim poczęstunku.
Opracowała: Katarzyna Skrzyńska- Gołąb

PODSUMOWANIE TYGODNIA PROFILAKTYKI 2012/2013

koncert     Zgodnie z wieloletnią tradycją w Zespole Szkół w Cewicach w dniach 31.01.- 08.02.2013r. zorganizowano Tydzień Profilaktyki, tym razem pod hasłem „Bezpieczna rodzina, to szczęśliwa rodzina”. Organizatorem tygodnia był Zespół Wychowawczy działający przy Zespole Szkół w Cewicach. Tydzień obfitował w różnorodne działania profilaktyczne. Odbyły się spotkania rodziców i uczniów z policją na temat: Przemoc w rodzinie. Niebieska karta. Cyberprzemoc. Rodzice dzieci młodszych uczestniczyli w prelekcji z dietetykiem nt. zdrowego żywienia....
pokaż cały

Co w ferie?

  • Mała Szkoła pdf
  • Warsztaty dla grupy z projektu http://www.nawlasnekonto.pl/layouts/nwk/img/logo.gif - poniedziałek-piątek 18-22 lutego. Opiekunem grupy jest pan Majko, a warsztaty prowadzi studentka SGH w Warszawie, pani Dorota Lipińska.
  • Teatr internetowy 20 lutego.
  • Narty 14.02.2013.(czwartek) Trzepowo . KTO NIE BYŁ NIECH ŻAŁUJE! Było aktywnie, zdrowo i wesoło NARTY

Wyjazd na Amalkę ...
pokaż cały

Tłusty Czwartek

10.30 - spotkanie z ratownikiem WOPR, dotyczące bezpieczeństwa w czasie ferii. Dla klas III, IV, V, VI (świetlica)
16.30 - 18.00 Dyskoteka

Pamiętajcie o pączkach, mamy przecież TŁUSTY CZWARTEK . W najbliższą środę posypujemy głowy popiołem.Czyli w ferie bawimy się, ale nie hucznie.

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła – mówi staropolskie przysłowie. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka - w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.

9.50 - Szkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej (świetlica) WYNIKI >>> ...
pokaż cały

Scenki rodzinne

plakat W poniedziałek klasy gimnazjelne przedstawiły scenki rodzinne. Było pouczająco i wesoło. Wygrała klasa IIIB, drugie miejsce zajęła klasa IIC a trzecie IC. Nagrodą był słodki poczęstunek.

Dzień szalonej fryzury

fryz W piątek uczniowie SP, szczególnie kl.IV i V zrobili sobie szalone fryzury. W tym dniu można było mieć kolorowe paznokcie.

Wielka gratka na Dzień Babci i Dziadka!

gratka 31 stycznia 2013 uczniowie klasy drugiej zaprosili swoje babcie i dziadków na wieczorek z okazji ich święta. Przygotowali przedstawienie, zaśpiewali piosenki, a na koniec zatańczyli poleczkę.
Dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane pachnące świeczniki. Przy blasku świec i lampionów zaproszeni goście pili  kawę i delektowali się ciastem, które upiekły mamy drugoklasistów.
Wieczorek zakończyliśmy wspólną sesją zdjęciową z udziałem wszystkich babć, dziadków, wnuczek i wnuków. Impreza była bardzo udana.
Dziękujemy mamom, które pomogły w przygotowaniu tej uroczystości: p.Katarzynie Gączarzewicz, p.Annie Malek, p.Agnieszce Mrosk, p.Izabeli Pajcz i p.Anecie Nocoń.
Opracowała: Bożena Romanowska

Wydarzenia w zerówce

w zerówce Wigilia klasowa

Jasełka w zerówce

W grudniu dzieci z zerówki wystapiły w jasełkach. Na tle nastrojowych dekoracji dzieci śpiewały znane kolędy. Były: aniołki, pastuszkowie, królowie , Józef i Maryja. Rodzice nagrodzili występ brawami.

Bal przebierańców

W styczniu dzieci bawiły sie wspaniale podczas balu przebierańców. Wszystkie dzieci były kolorowo poprzebierane. Wśród chłopców wielką popularnościa cieszyły sie przebrania za Batmanów, karateków i rycerzy. Dziewczynki wolały stroje aniołków, wróżek i księżniczek.

Obchody Dnia Babci i Dziadka


Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci przygotowały swoim babciom i dziadkom występ wokalno-taneczny. Był też słodki poczęstunek i samodzielnie wykonane przez dzieci upominki: laurki, serduszka i portrety.

Rodzina to podstawa

rodzina Pod takim hasłem klasa I b obchodziła Dzień Babci i Dziadka.
W czwartek 24.01 sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi, na uroczystą galę przybyli seniorzy rodzin. Uczniowie przygotowali inscenizację pt. „ Dwunastu braci”. Przedstawienie spotkało się z gorącym przyjęciem i co chwile przerywane było gromkimi brawami. Zaprezentowano także tańce i okazjonalne wierszyki. Całości dopełniło wręczenie dziadkom własnoręcznie wykonanych upominków i wspólny słodki poczęstunek.

dzisiaj jest
Poniedziałek 21 sierpień 2017

imieniny:
Joanna, Kazimiera, Franciszek

nowe obrazy w galerii

©2009 Zespół‚ Szkół‚ w Cewicach.  •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •