strony :1... 1 2 ... » z 2

Biedronki z wizytą w sklepie

p Dzięki uprzejmości właścieli sklepu ogólnospożywczego w Cewicach przedszkolaki z grupy "Biedronek" mogły zwiedzić sklep, pooglądać towary oraz zakupić wybrany przez siebie słodycz. Dzieci jak przystało na poważnych klientów w ciszy i skupieniu oglądały towar dostępny w sklepie, przeszły wszystkie alejki, aby dowiedzieć się na jakie kategorie podzielone są produkty. Każdy za symboliczną złotówkę dokonał zakupu. To był stresujący dla każdego moment, ale dzięki uprzejmości pań ekspedientek zakupy zostały zrobione szybko i sprawnie.  Jeszcze raz bardzo dziękujemy za możliwość zwiedzenia sklepu oraz za słodki poczęstunek przygotowany dla dzieci.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Wizyta w GCK w Cewicach

p Korzystając z zaproszenia  Gminnego Centrum Kultury w Cewicach, przedszkolaki wybrały się na przedstawienie teatralne " Koziołek Niematołek". " Biedronki", "Żabki " oraz "Zajączki" w wieklim zaciekawieniem śledziły losy znanego wszystkim Koziołka. Dzieciaki z chęcią uczestniczyły też w zabawach razem z Niematołkiem i jego przyjaciółmi.
Takie przedstawienie teatralne to dla przedszkolaków ogromne przeżycie. Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie i czekamy na następne.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb
Anna Żukowska

Bal Karnawałowy u Biedronek

p Ostatki to czas balów i zabaw, tak też  "Biedroneczki"spędziły ten czas. w ostatni dzień karnawału wyprawiły bal karnawałowy- bal przebierańców. Barwny korowód przebranych dzeci wszedł rano do przedszkola. Wśród księżniczek, myszek, wróżek, klaunów, trudno było rozpoznać kto jest kim. Wesoła zabawa, tańce, malowanie twarzy  i konkursy towarzyszyła maluchom przez cały dzień. A dla zmęczonych czekał słodki poczęstunek.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

PIZZA

p Biedronki robią "PIZZĘ"
    W lutym przedszkolaki z grupy "Biedronek" postanowiły przygotować pizzę na zajęciach kulinarnych. Każdy w tym dniu  przyniósł uwsoje ulubione dodatki, aby móc skomponować  przez wszystkich lubiane danie. Z odmierzaniem składników i wyrabianiem ciasta przedszkolaki poradziły sobie doskonale. Dzieciaczki rozbijały piąstką  kawałek ciasta tak,  aby powstał okrągłu placuszek. Z wielka precyzją "Biedroneczki" układały szynkę, pieczarki, paprykę, ser na cieście, każdy wedle uznania.  Chwila cierpliwości się opłacała, z piekarnika wyszły pachnęce smakołyki. Dzieciaki z wielkim apetytem spałaszowały samodzielnie przygotowane, bajecznie kolorowe pizze.
Katarzyna Skrzyńska- Gołąb

Zajęcia kulinerne - LIZAKI

p Zajęcia kulinerne - LIZAKI grupa " Biedronki"
    Jak co miesiąc przedszkolaki z grupy Biedronek wyruszyły w kulinatną podróż. Tym razem mali kucharze poznali tajniki przygotowywania lizaków. Dzieciaki w wielkim garze mieszły  produkty i nie mogły uwierzyć, że powstaną z nich słodkości. Tym razem " biedroneczki" musiały wykazać się ogromną cierpliwością, najpierw mikstura długo się gotowała, a następnie długo  stygła. Ale warto było czekać samodzielnie przygotowane lizaczki smakowały wyśmienicie.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Dzieciństwo bez próchnicy

p Projekt "Dzieciństwo bez próchnicy"
    W ramach projektu" Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców i wychowawców" dofinansowane przez Szwajcarię
w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nawymi krajami członkowskimi UE w naszej szkole  odbyło się szkolenie. Chętni rodzice dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych wysłuchali wykładu prowadzonego przez koordynatora projektu. Nastepnie przedszkolaki oraz dzieci z " zerówek" uczestniczyły w pogadance na temat prawidłowego mycia zębów oraz dbania o higienę jamy ustnej. Wszystkie dzieci w ramach projektu otrzymały szczoteczki oraz pasty do mycia zębów.

Święto Drzewa

p Uczniowie II klasy uczestniczyli w warsztatach pod nazwą "Święto Drzewa". Pod okiem instruktora z Legoviska - Andrzeja Blocha, dzieci pogłębiały wiedzę z zakresu ekologii. Zajęcia te łączyły zabawę z edukacją. Za pomocą klocków Lego i j. angielskiego uczyły się jak segregować śmieci. Pracując w zespołach wszyscy wykazali się kreatywnością i wyobraźnią - tworząc interesujące prace.

Bal karnawałowy Żabek

p 30 stycznia nadszedł wyczekiwany przez przedszkolaków dzień - bal karnawałowy! Wszystkie dzieci przyszły tego dnia wspaniale przebrane, co miały okazję zaprezentować. Wspólne tańce i pląsy  w świetle kolorowych reflektorów i balonów, a przy tym pyszny poczęstunek dla naszych Żabek sprawiły, że dzień był wyjątkowy i pełen miłych wrażeń.

Święto Babć i Dziadków

p 29 stycznia w grupie Żabek obchodziliśmy uroczyście Święto Babć i Dziadków naszych przedszkolaków. Liczne grono naszych miłych gości mogło obejrzeć umiejętności swoich kochanych wnuków. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. Wkrótce po tym wręczyły babciom i dziadkom przygotowane wcześniej upominki oraz  spędziły wspólnie czas podczas poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Dziękujemy.

Ferie 2015

zs Po pracowitym I semestrze nauki uczniowie klasy IV wraz ze swoimi starszymi kolegami z klasy V i VI wybrali się do Loopy's World w Gdańsku - ogromnego placu zabaw pod dachem mającego 3 tys. metrów kw.
Już po przybyciu dzieci ogarnęła euforia. Miały do swojej  dyspozycji przez przez ponad 5 godzin wiele atrakcji, m.in.: 7 zjeżdżalni, unikalną stromą „zjeżdżalnię z adrenaliną”, zjeżdżalnię spiralną, zjeżdżalnię rodzinną (4 równoległe tory), 5 trampolin, kolorowe boiska, tor saneczkowy, tunele i tajemnicze przejścia, mini ściankę wspinaczkową, armatki i wulkany na sprężone powietrze, gokarty i kolejkę. W trakcie zabawy , aby nie opaść z sił każdy z uczestników otrzymał porcję pizzy oraz kubek soku.
Kondycja i dobry humor dopisywały wszystkim. Zmęczeni, spoceni , ale bardzo szczęśliwi z nadzieją na kolejny taki wyjazd dzieci wróciły do Cewic. Wspomnienia niezapomnianych wrażeń będą towarzyszyły wszystkim jeszcze długo.  Za udany wyjazd dziękujemy szczególnie wszystkim opiekunom :)

POLICJANCI I RATOWNICY WOPR O BEZPIECZNYCH FERIACH

zs Policjanci z Lęborka przeprowadzili spotkanie z uczniami Zespołu Szkół w Cewicach na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych oraz bezpiecznych zachowań na drodze. Na koniec policjanci rozdali uczniom kamizelki odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy. Spotkanie miało charakter prewencyjny, a przekazana przez prowadzących wiedza z pewnością zwiększy bezpieczeństwo podczas nadchodzących ferii zimowych....
pokaż cały

Plan lekcji

Plan lekcji Po feriach drobne zmiany w planie lekcyjnym.

dzisiaj jest
Poniedziałek 21 sierpień 2017

imieniny:
Joanna, Kazimiera, Franciszek

nowe obrazy w galerii

©2009 Zespół‚ Szkół‚ w Cewicach.  •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •