strony :1... 1 2 ... » z 2

WIZYTA W PAŁACU PREZYDENCKIM

WIZYTA  WOLONTARIUSZY WOŚP Z ZESPOŁU SZKÓŁ W CEWICACH W PAŁACU PREZYDENCKIM

25.03.2015r. w Pałacu Prezycenckim odbyło się  spotkanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wraz z małżonką z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na spotkanie zostali zaproszeni wolontariusze i szefowie sztabów z terenu całej Polski. Szatb działający przy Zespole Szkół w Cewicach  reprezentowali: szef sztabu - Barbara  Selonke oraz losowo wybrani wolontariusze – uczennice ZS: Klaudia Piask oraz Weronika Zgoda.
Podczas spotkania podsumowano zbiórkę 23. Finału WOŚP, w czasie  której graliśmy dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci  na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów....
pokaż cały

Wspomnienie zimy

Choć mamy już kalendarzową wiosnę, to zima nie daje nam o sobie zapomnieć. W czasie ferii mogliśmy korzystać z jej uroków. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum korzystali z atrakcji zimowych na wyciągu narciarskim w Trzepowie . Najwięcej zabawy dostarczały zjazdy torem śnieżnym na oponach "snowtubing ". Niektórzy doskonalili technikę jazdy na nartach, choć byli i tacy, którzy stawiali pierwsze kroki :) narciarskie. Po trudach można było posilić się ciepłą strawą w barze.

Wyjazd zorganizował pan Madej
 

PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE

p Dnia 26.03.2015r przedszkolaki i uczniowie klas młodszych I – III  uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt. „Żółw i zając”.
Pełna humoru historia powolnego Żółwika Bogdanka, który postanawia zmierzyć się w wyścigu ze sprytnym i bardzo szybkim Zającem. Wydaje się, że  Żółw nie ma żadnych szans  na zwycięstwo, ale…
Pełne humoru i barwnych strojów przedstawienie profilaktyczne najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć dzięki GKRPA  przy Urzędzie Gminy w Cewicach.

III Przegląd Piosenki Dziecięcej

p III Przegląd Piosenki Dziecięcej w Bukowinie zakończył się wielkim sukcesem uczennicy kl III Oliwii Mielewczyk. Oliwka pięknie zaśpiewała piosenkę pt. "Dorosłe rady". W Przeglądzie uczestniczyli  również: Patryk Łysakowski, który zdobył wyróżnienie oraz Rita Matusiak i Alicja Keller.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
B.Bunia

Zebranie z rodzicami

W czwartek 26.03.2015 odbędzie się wywiadówka dla rodziców.
Godz. 16.30 klasy I - VI 9 klasa Ia, b (budynek gimnazjum)
Godz. 17.00 - klasy gimnazjalne

Przedszkolaki witają WIOSNĘ

p "Żegnaj zimo! Witaj wiosno!"-  Takimi okrzykami dzieci z wszystkich grup przedszkolnych oraz I grupy " zerówki" pożegnały zimę. Wesoły korowód wyruszył spod przedszkola i ruszył w stronę gimnazjum. Dzieci kolorowo ubrane, w dziecięcych dłoniach instrumenty,  rumiane buzie uśmiechnięte od ucha do ucha.  Okrzykom i piosenkom nie było końca. Przechodnie i kierowcy z uśmiechem na ustach przystawali i podziwiali nasze przedszkolaki, nawet z budynku gimnazjum wyszli uczniowie, żeby podziwiać maluszki.  Gdy dotarliśmy do parku wygnaliśmy Marzannę z wierszem na ustach:
"Marzanno, Marzanno
Ty zimowa panno
Zrób miejsce wiośnie,
Uciekaj gdzie pieprz rośnie
Marzanno, Marzanno
Ty zimowa panno
Pięknie cię żegnamy
Bo wiosnę witamy "
Dzień pełen wrażeń, płuca dotlenione, Marzanna wypedzona, a my  wiosennie pozdrawiamy i czekamy na pierwsze ciepłe promienie wiosennego słońca… >>>więcej
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Wizyta Kozy Magdy w Przedszkolu

p Tak nietypowego gościa jeszce nie było w naszym przedszkolu. Przedszkolaki zaprosiły gospodarzy z gospodarstwa agroturystycznego " Zagroda Powroty" wraz z kozą Magdą i Elą. Zajęcia edukacyjne pod tytułem " Mleczna droga do przedszkola" dostarczyły widzom nie tylko dużo  ciekawych wiadomości, ale też wiele radości. " Zajączki" , " Biedronki", " Żabki" oraz dzieci z oddziałów " zerowych" dowiedziały się jak wygląda proces produkcji masła i twarogu. Brały czynny udział w wytwarzaniu tych produktów.  Niesamowitym doświadczeniem dla każdego była możliwość wydojenia kozy. Po tak wspaniałych przeżyciach, każda grupa w salach skonsumowała chlebek z masełkiem kozim i twarożek.

ZAJĄCZKI W SMYKOLANDII

p Grupa „ZAJĄCZKI”  z wychowawcą  oraz opiekunami wybrała się w ramach zabawy karnawałowej na  wspólną wycieczkę do Lęborka.
„SMYKOLANDIA”, czyli bajkowe centrum zabaw dla dzieci, to po prostu raj na ziemi dla każdego przedszkolaka. „Maluszki”, pod czujnym okiem opiekunów mogły skakać na trampolinie, jeździć wspaniałymi pojazdami oraz zjeżdżać z wysokości do basenu pełnego kolorowych piłek, to oczywiście tylko część atrakcji, jakie czekały na nie tego wyjątkowego dnia. Po dwóch godzinach szaleństwa, dzieci wróciły autobusem do przedszkola, bo jak to mówią: „Wszędzie dobrze, ale w naszym przedszkolu najlepiej”
Opracowała:
Hanna Jarmołowicz

Sprawdzian szóstoklasisty

 

matzoo.pl


Zapisy do przedszkola

p UWAGA RODZICE!
Trwają zapisy dzieci w wieku od 3 do 4 lat
na rok szkolny  2015/2016   do
Publicznego  Przedszkola w Cewicach
przy ul. Węgrzynowicza 1.

  • Niskie opłaty;
  • Bogata oferta zajęć: rytmika, język angielski, zajęcia plastyczne i muzyczne.
Zapisy i informacje w sekretariacie Zespołu Szkół w Cewicach
Ul. W. Witosa 65
lub telefonicznie pod numerem 059 861 32 48.
Zapisy trwają do dnia  27.03.2015r.

 

 Uwaga rodzice

dzieci uczęszczających do przedszkola
Do dnia 16.03.2015
należy złożyć do sekretariatu  szkoły   dokumenty
potwierdzające wolę  kontynuowania wychowania przedszkolnego w Publicznym Przedszkolu w Cewicach
w roku szkolnym  2015/2016

Zapisy do szkoły i oddziału przedszkolnego

sp UWAGA  RODZICE!

Dyrektor Zespołu Szkół w Cewicach informuje
o obowiązku zapisu  dzieci urodzonych w latach   -  2008, 2009
do kl. I i urodzonych w  roku - 2010 do oddziału przedszkolnego
na rok szkolny 2015/2016

Zapisy odbywać się będą do dnia 27.03.2015r.
w sekretariacie szkoły przy ul. Witosa 65
w godz. 8.00 – 15.00
Prosimy o zabranie ze sobą odpisu skróconego
aktu urodzenia dziecka, dowodu osobistego
oraz nr PESEL dziecka


MODA NA NIEUCZENIE SIĘ

sp
Dnia 5 marca 2015r. gościliśmy Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa ze spektaklem "Moda na nieuczenie się". Widowisko przeznaczone było dla uczniów klas IV - VI Szkoły Podstawowej.
Przedstawienie poruszało problem braku motywacji do nauki i ukazywało uczniom, że w dobie technologii informatycznych coraz częściej odstępujemy od tradycyjnych metod nauczania, a kuszeni łatwością dostępu do wiedzy, chętnie korzystamy
z gotowych rozwiązań. Spektakl był próbą zwrócenia uwagi na konsekwencje takich zachowań. Przestrzegał również przed tzw. "prześlizgiwaniem się" z klasy do klasy
i jednocześnie motywował do nauki, okazując jej nieocenioną wartość w dalszym życiu.
W przedstawieniu został również  poruszony problem plagiatu, czyli kopiowania cudzej pracy i przypisania sobie prawa autorskiego do tego utworu.
Dodatkowym atutem było prowokowanie przez aktorów dyskusji dotyczącej przedstawionego tematu. Przedstawienie zostało sfinansowane przez GKRPA  przy Urzędzie Gminy w Cewicach
Joanna Arendarska

dzisiaj jest
Poniedziałek 21 sierpień 2017

imieniny:
Joanna, Kazimiera, Franciszek

nowe obrazy w galerii

©2009 Zespół‚ Szkół‚ w Cewicach.  •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •