Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki...

witaminki Dzieci z grupy "Żabek" przygotowały na zajęciach sałatkę owocową. Wszystkie z zapałem zabrały się do krojenia owoców - oczywiście po uprzednim umyciu rączek. Owoce wyglądały tak apetycznie, że ciężko było się powstrzymać od posmakowania...
A jednak, wspólna praca się opłaca...; Udało się przygotować całą miskę sałatki, którą wszystkie zuchy zajadały z apetytem. Niektóre wybierały tylko swoje ulubione owoce, inne z kolei zajadały z dokładkami.
To były bardzo "zdrowe i pyszne" zajęcia.

Latawce, dmuchawce, wiatr...

latawce Uczniowie z II i III klasy na zajęciach artystycznych robili latawce. Z pomocą niezawodnych mam Igora, Antka i Roberta powstały kolorowe "papierowe ptaki". Dzieci mogły je wypróbować po lekcjach, w październikowe, ciepłe i wietrzne popołudnie. Zabawa zakończyła się przy ognisku.
Teresa Sułkowska

Biedroneczki pieką bułeczki

bułki Grupa przedszkolna Biedroneczki po raz kolejny wyruszyła w kulinarną podróż. Tym razem mali kucharze z wielkim zaangażoweniem robili bułeczki drożdżowe z niespodzianką. Dzieci najpierw przygotowały stanowisko do pracy, następnie odmierzały produkty, mieszały je, formowały kształty bułek, po czym w każdą wtykały słodka niespodziankę- czekoladę lub jabłuszko. Po upieczeniu, jak zawsze czekała na przedszkolaki uczta, każdy mógł zjeść swoję kulinarne dzieło.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Zbiórka pieniędzy

14 października zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy, które przeznaczymy na szczepionki dla dzieci z Afryki. Udało nam się zabrać 530,77 zł. Cieszy nas fakt, że wśród naszej społeczności uczniowskiej znalazło się tyle dobrych serc. Dziękujemy również rodzicom oraz rodzeństwu naszych uczniów za chętne włączenie się do naszej akcji. Zebrane pieniądze zostaną wysłane do Fundacji Redemptoris Missio w Poznaniu, a stamtąd przekazane do najbardziej potrzebujących dzieci Afryki.  
Uczniowie z Klubu Gimnazjalista-Altruista pod opieką Pani Jolanty Mielewczyk
Cewice, 15.10.2014

OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ
NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
"MAGIA ŚWIĄT "
Prezydent Miasta Gdańska oraz Dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w drugiej edycji Konkursu Grafiki Komputerowej Na Kartkę Bożonarodzeniową “MAGIA ŚWIĄT” przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek wychowania pozaszkolnego z całej Polski.
Celem konkursu jest popularyzacja grafiki komputerowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie możliwości współczesnej techniki komputerowej w tworzeniu grafiki oraz podtrzymanie i pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia. >>>

Biedroneczki robią sok owocowy

sok
"Sok owocowy,  bardzo pyszny i zdrowy" z takim hasłem na ustach grupa Biedroneczek przystapiła do pierwszych zajęć kulinarnych w tym roku szkolnym.Przedszkolaki doskonale wiedzą  w jaki sposób dbać o swoje zdrowie. Jednym z takich sposobów jest picie soku marchwiowo- jabłkowego, oczywiście bez cukru. Przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny dzieci przystąpiły do pracy. Efektem ich starań było napój, który w mgnieniu oka znikał ze szklanek.
Opracawała: Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Biedroneczki witają Panią Jesień

jesień Grupa przedszkolna Biedronki z wielką radością powitała  Jesień wraz z jej bogactewm skarbów. Dzieci przyniosły do przedszkola dary, którymi obdarowuje nas ta pora roku. Każdy dowiedział się jakie cechy charakteryzują jesienną pogodę, wzięły udział w " jesiennym quizie o Pani Jesieni", zamieniając się w liście odtańczyły jesienny taniec, a na zakończenie powstały piękne prace plastycznene.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska- Gołąb

Zaproś gości do swej miejscowości

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
województwa pomorskiego
Serdecznie zapraszam Was do udziału w XII edycji konkursu „Zaproś gości do swej miejscowości”. Waszym zadaniem jest stworzenie strony internetowej, poświęconej atrakcjom przyrodniczym, kulturowym i turystycznym najbliższego otoczenia
Parę wytycznych dla zainteresowanych
    Stwórzcie grupę, chyba że wolicie działać indywidualnie
    W grupie bądźcie samodzielni
    Szanujcie cudzą własność – podawajcie źródła informacji
    Pamiętajcie o temacie „Przyroda na wyciągnięcie ręki”
    Czekamy na Wasze prace do 10 stycznia 2015 r.
    Uzbrójcie się w cierpliwość, do końca lutego pojawią się wyniki
    Na finał zaprosimy w marcu.

Mam nadzieję, że udział w konkursie będzie nie tylko intelektualnym wyzwaniem, ale przede wszystkim pretekstem do poznania walorów najbliższego otoczenia.Kamila Kozieł
koordynator konkursu
CIEE w Gdańsku

Ćwiczenia służb ratowniczych

We wtorek policjanci i służby ratunkowe zabezpieczali miejsce eksplozji ładunku wybuchowego w gimnazjum, w Cewicach. Podczas ewakuacji ze szkoły ciężko rannych osób policjanci zatrzymali niebezpiecznego przestępcę, który prawdopodobnie podłożył ładunek. Mężczyzna został zatrzymany, a służby ratunkowe mogły kontynuować aukcję. Na szczęście całe zdarzenie to tylko ćwiczenia służb, które przeprowadzone zostały z inicjatywy Urzędu Gminy w Cewicach.

leborknews.pl

pomorska.policja.gov.pl

gwe24.pl

lebork24.info

 


Z wizytą na poczcie

na poczcie Klasa IB  w dniu 09.10 odwiedziła Urząd Pocztowy w Cewicach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca na poczcie. Dzięki uprzejmości pracowników mogły zobaczyć wszystkie rodzaje kopert, paczek oraz bardzo ciekawe znaczki pocztowe. Dziękując za wizytę uczniowie wręczyli pracownikom kartkę z życzeniami z okazji Dnia Pocztowca.
Wychowawca: Magdalena Matusiak

Edukacja Zdrowotna

mycie zębów Dnia 30.09.2014  nasze przedszkolaki uczestniczyły w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków. Tego dnia punktualnie o godzinie 12.00 brały udział w biciu rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. Bicie rekordu trwało 2 minuty i udało się go pobić.W jednym czasie w całej Polsce zęby szczotkowało 257.500 przedszkolaków. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat potwierdzający udział w takiej akcji.


dzisiaj jest
Poniedziałek 21 sierpień 2017

imieniny:
Joanna, Kazimiera, Franciszek

nowe obrazy w galerii

©2009 Zespół‚ Szkół‚ w Cewicach.  •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •