strony :1... 1 2 3 4 ... » z 4

Szalone fryzury

fryz Dziś mamy ostatni piątek miesiąca, więc uczniowie szkoły podstawowej mogli się popisać fantazyjnymi fryzurami.

Andrzejkowe zabawy

wróżby Przed zawawą andrzejkową było zebranie z rodzicami. Przy okazji zaprezentowano pracę zespołów w różnych projektach. Zespół redakcyjny prezentował gazetkę gimnazjalną. Panie ze świetlicy przygotowały kiermasz ozdób choinkowych, a klasa III zajęła się wróżeniem

Transplantacja - jestem na tak

Realizacja projektu. 28.11 o godzinie 12 w Zespole Szkół w Cewicach odbyła się realizacja II edycji naszego projektu (dwa lata temu odbyła się pierwsza). Pani dyrektor Iwona Mielewczyk powitała serdecznie wszystkich zaproszonych gości w osobie:
- Wójta Gminy  Jerzego Pernala, przedstawicieli Rady Gminy - panią Urszulę Wenta oraz przewodniczącego Rady Gminy - Krzysztofa  Decyka, kierownika OPS – pana Zbigniewa Borowskiego oraz księdza kanonika- Jerzego Kąkola. Spotkanie również zaszczycili swoją obecnością psycholog Tadeusz Zieliński, ksiądz Wojciech Czajkowski i pani Janina Bazewicz –osoba po przeszczepie. W/w osoby wygłosiły prelekcję objętą programem spotkania. W sposób wnikliwy i interesujący przybliżyli temat transplantacji w naszym kraju i jej znaczenie, psycholog od strony psychologicznej a ksiądz od strony duchowej. Szczególnie obrazowo i dobitnie zagadnienie przedstawił psycholog Tadeusz Zieliński. Spotkanie poprzedził krótki spektakl teatralny w wykonaniu uczniów przygotowujących projekt. Uczniowie wykazali się znakomitym aktorstwem. Po spektaklu odbyła się projekcja filmu edukacyjnego pod tytułem „Podarowane życie.” Końcowym aktem spotkania była możliwość pobrania przez uczestników- oświadczenia woli. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, koordynator projektu Jolanta Mielewczyk na zakończenie poprosiła pana wójta Jerzego Pernala o wręczenie upominków dla członków projektu. Ogromne podziękowania należą się Piotrowi Krawcowi( rodzic jednego z członków grupy) oraz panu Wojciechowi Reclaf za udokumentowanie i zarejestrowanie naszego projektu na płycie.

Andrzejki

wróżby 29.11.2012r. Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum w Cewicach organizuje "dyskotekę andrzejkową".
Musisz przyjść! Przygotowujemy "andrzejkowe ciasteczka".
Zapraszamy!
Rano mieliśmy przedsmak wróżb andrzejkowych w świetlicy, w wykonaniu uczniów z klasy V. Wróżka Rebelia przepowiadała przyszłość.

Gazetka

29.11.2012r. o godz. 16.30. zapraszamy rodziców i uczniów Zespołu Szkół w Cewicach na promocję GAZETKI GIMNAZALNEJ - " GIM - NEWS".
Projekt gazetki współfinansowany jest ze środków STOWARZYSZENIA EDUQ - "AKTYWNI POZYTYWNI".
Serdecznie zapraszamy!
Już wkrótce " GIM - NEWS " NA STRONIE INTERNETOWEJ NASZEJ SZKOŁY!

KOORDYNATOR PROJEKTU:
BARBARA SELONKE
LIDER GRUPY: MAGDALENA BAZOWSKA
REDAKCJA:
NATALIA DAWIDOWSKA
KONRAD TROJAN

Warsztaty kulinarne Delekty

delekta Grupa starszaków z naszego przedszkola wzięła udział w Warsztatach kulinarnych Delekty pt. „ Pieczemy babeczki”. Po dokładnym umyciu rąk, zakładaniu fartuszków i zapoznaniu się z produktami „pszczółki” wzięły się do pieczenia. Dzieci z niewielką pomocą opiekunów odmierzały i mieszały składniki, nakładały do papierowych foremek, nadziewały budyniem. Babeczki upieczone i wystudzone zniknęły w oka mgnieniu, samodzielnie upieczone smakowały jak żadne inne.

Opracowała: Katarzyna Skrzyńska- GołąbDzień Pluszowego Misia

miś

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka w zasypianiu- Pluszowy Miś.
Z racji „Światowego Dnia Pluszowego Misia” 26 listopada przedszkolaki przyprowadziły do przedszkola swych przyjaciół- pluszowe misie.
W tym dniu były zabawy, piosenki, piękne prace plastyczne- wszystko o misiach, z misiami i dla ukochanych misi. 

 Opracowała: Katarzyna Skrzyńska- Gołąb


Pasowanie na przedszkolaka.

pasowanie Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców, a także nauczycieli. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości; stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych w przedszkolu.
Zanim dzieci oficjalnie zostały przedszkolakami, zaprezentowały swoje umiejętności  artystyczne, rozwijane do tej pory w przedszkolu przez panie wychowawczynie.
Były wiersze recytowane przez dzieci  oraz  piosenki, nie zabrakło też tańców z przybyłymi gośćmi. Grupa maluchów, których wychowawczynią jest pani Hanna Jarmułowicz, oficjalnie otrzymała nazwę „Krasnoludki”.
Pasowania, olbrzymim ołówkiem, dokonała nasza pani dyrektor Iwona Mielewczyk. Życzyła też dzieciom wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom, oraz pamiątkowy medal i książeczkę.

                                                                  Opracowała: Katarzyna Skrzyńska- Gołąb

GIM-NEWS

29.11.2012r. o godz. 16.00 odbędzie się promocja kolejnego numeru gazetki gimnazjalnej - " GIM - NEWS".
Liderem grupy jest uczennica kl. III B - Magdalena Bazowska; redakcja : Natalia Dawidowska - kl. III B,Konrad Trojan - kl. III B.
Opiekunem "Młodych dziennikarzy" jest polonistka - Barbara Selonke.
Artykuły do gazetki przesyłali uczniowie kl. III B, II D. I b i I A.
Musicie to zobaczyć!
Gazetka wydawana jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków STOWARZYSZENIA - EDUQ - " AKTYWNI - POZYTYWNI".
Nasze "dzieło" zaprezentujemy podczas spotkania z rodzicami. Zapraszamy także uczniów naszej szkoły.
Musicie mieć ten niepowtarzalny egzemplarz naszej gimnazjalnej gazetki.
Zapraszamy na promocję!
Wkrótce gazetka na łamach naszej strony internetowej.
Barbara Selonke

WOŚP

dyplom ZESPÓŁ SZKÓŁ W CEWICACH "ZAGRA"  KOLEJNY RAZ W RAMACH XXI FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!
JESTEŚMY DUMNI, ŻE OTRZYMALIŚMY ZGODĘ NA UTWORZENIE SZTABU WŁAŚNIE W NASZEJ SZKOLE.
W TYM ROKU ZBIERAMY PIENIĄŻKI " DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW".
ZAPRASZAMY NA WIELKI FINAŁ DO NASZEJ SZKOŁY - GRAMY 13.01.2013R.
MUSISZ Z NAMI BYĆ!
SZEF SZTABU: BARBARA SELONKE

Warsztaty kulinarne – „Pieczenie babeczek”

babki W poniedziałek  19.11 od samego rana w „małej szkole” unosił się słodki, aromatyczny zapach. Wszystkie klasy, zebrane na sali gimnastycznej, uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Zadaniem dzieci było upieczenie babeczek. Zabawy i radości było co niemiara. Praca w charakterze kucharza bardzo przypadła do gustu naszym milusińskim. Z niecierpliwością czekali na efekty swojej pracy. Gotowe wypieki były znakomite i smakowały wyśmienicie. Równie ciężkie zadanie miały mamy towarzyszące uczniom podczas warsztatów. Serdecznie Im dziękujemy za okazaną pomoc i zaangażowanie.
Wychowawcy klas I - II

Święto Ziemniaka

pyra W ostatnich dniach października obchodziliśmy w Naszym Przedszkolu „ Święto Ziemniaka”, które przeprowadziła Pani Katarzyna Skrzyńska- Gołąb. Ziemniak to pospolite warzywo, nie przez każdego doceniane.  Na początku przedszkolaki uroczyście „ hymnem ziemniaczanym” powitały Pana Bulwkę. Dzieci miały okazję poznać walory smakowe kartofelków, próbowały frytek, placków ziemniaczanych, ziemniaków w mundurkach, puree i nie mogło zabraknąć oczywiście chipsów ziemniaczanych. Podczas  „ziemniaczanych” zawodów sportowych wszyscy mogli się przekonać, iż ziemniaki nie służą tylko do jedzenia, ale można trafiać nim do celu lub przenieść slalomem na łyżce. Największą jednak frajdę sprawiło wszystkim tworzenie „ ziemniaczków cudaczków”, które ozdobiły przedszkolna szatnię. Na zakończanie „ziemniaczanego dnia” przedszkolaki wysłuchały bajki „ O królu i ziemniaku” i otrzymały „ziemniaczane” medale.

                                             Opracowała: Katarzyna Skrzyńska- Gołąb

dzisiaj jest
Czwartek 17 sierpień 2017

imieniny:
Anita, Julianna, Jacek

nowe obrazy w galerii

©2009 Zespół‚ Szkół‚ w Cewicach.  •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •