strony :1... 1 2 ... » z 2

Dyskoteka Andrzejkowa

wróżka Dyskoteka dla szkoły podstawowej i gimnazjum od godz. 16.30 do 19.30. klasa IV przygotwała pokój wróżb. Każdy uczeń mógł poznać swją przyszłość i miłość :)

Czas na Młodzież

Targi Tragi „Czas na Młodzież”
        W Zespole Szkół w Cewicach prężnie działa punkt Eurodesk oraz współpracujemy ze Stowarzyszeniem Eduq z Lęborka. Dzięki tej współpracy nasi uczniowie zrealizowali wiele projektów młodzieżowych wraz z naszymi nauczycielami pod kierunkiem Doroty Długiej i Katarzyny Wenty - Myszk .
26 listopada uczestniczyliśmy  w targach pod hasłem  „Czas na młodzież” zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Morena”. Targi odbyły się w Gdańsku w hali AmberExpo. Głównym celem projektu było promowanie wśród młodych ludzi z województwa pomorskiego aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i publicznym poprzez realizacje inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności. Na targach  prezentowaliśmy i  promowaliśmy  aktywność młodych , a w szczególności aktywność uczniów z naszej szkoły. Zaprezentowaliśmy dla wszystkich uczestników warsztaty - Ręczne wykonywanie ozdób choinkowych. Nasze stoisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Uczennice :Zuzanna Krakowiak i Karolina Studzińska wraz z opiekunami: Dorotą Długą oraz Joanną Arendarską uczyły jak  w prosty sposób wykonać ozdoby świąteczne np. choinki ze sznurka, kartki pocztowe, bombki z papieru, wianuszki.
Dorota Długa
wicedyrektor

Pyszne śniadanko klasy trzeciej

śniadanie W piątek, 8 listopada uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Cewicach wzięli udział w  akcji  pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”. W tym dniu uczniowie pracowali w grupach i wspólnie przygotowali smaczne i pożywne  śniadanie. Były  płatki z  ciepłym mlekiem, gorące hawajskie sandwicze i tosty, przeróżne kanapeczki oraz owocowe koreczki.
A wszystko było pyszne, zdrowe i bardzo kolorowe.
To wspaniałe śniadanie pomogły przygotować mamy: p.Anna Malek, p.Anetta Nocoń i p.Anita Antosik.
Dziękujemy!

Kiermasz świąteczny

Sprawozdanie z przebiegu kiermaszu świątecznego z dn. 06 XI 2013r.
Dnia 06.11.2013r. odbył się kiermasz świąteczny. Nauczyciele – koordynatorzy projektu wraz z uczniami sprzedawali ozdoby i kartki świąteczne. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem wśród nauczycieli, rodziców i przybyłych gości. Ciekawą ozdobą stołu były choinki wykonane z brystolu, sznurka i ozdobione wg pomysłów dzieci. Wiele pracy włożyli uczniowie naszej szkoły w wykonanie gipsowych figurek: aniołków, gwiazdek itp., jak i kartek świątecznych, które ozdobione były motywami świątecznymi.
Wychowawcy świetlicy

Tradycje świąteczne w kulturze pomorskiej

Sprawozdanie z przebiegu zebrania dotyczącego projektu "Tradycje świąteczne w kulturze pomorskiej" z dnia 18 X 2013r.
Porządek zebrania:
1. Przybycie uczniów - uczestników projektu edukacyjnego do świetlicy szkolnej.
2. Zapoznanie uczniów z celami i zadaniami projektu.
3. Przydział czynności do wykonania....
pokaż cały

Wyniki konkursu informatycznego

WOJEWÓDZKI KONKURS INFORMATYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW
W ROKU SZKOLNYM 2013/2014
Etap I szkolny:

  1. Igor Skórzybót - 90%
  2. Patryk Zarzycki - 85%

Zakwalifikowali się do etapu II rejonowego.


Mobilne planetarium

planetarium OBJAZDOWE PLANETARIUM
20.11.2013 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję oglądać zjawiska astronomiczne zachodzące na niebie w przenośnym planetarium - namiastce kosmosu.
Pokazy te zostały dostosowane do wieku uczestników - inne dla przedszkolaków, inne dla młodszych i starszych uczniów....
pokaż cały

Lampka rowerowa

Akcja Dnia 21.11.2013 o godz. 9.50 w naszej szkole odbędzie się akcja profilaktyczna "Lampki rowerowe".
W tym dniu uczniowie klas III - VI przyjeżdżają do szkoły rowerami.
Każdy rower zostanie wyposażony w lampkę rowerową.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów jak również zainteresowanych rodziców.
www.lebork.policja.gov.pl

ŚNIADANIE DAJE MOC w klasie VI

śniadanie       Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
      Chcąc zadbać o swoje zdrowie, uczniowie klasy VI przyłączyli się  8 listopada do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Po  dyskusji i prezentacji na temat zdrowego odżywiania przystąpiono do przygotowania śniadania, w którego składzie głównie znalazły się warzywa, nabiał i pieczywo.  Wszyscy smacznie się bawili - śniadanie dało uczniom moc na cały dzień!

Śniadanie Daje Moc

kanapka 8 listopada uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Cewicach, jak w roku ubiegłym przyłączyli się do ogólnopolskiego programu Śniadanie Daje Moc. Czerpiąc inspiracje z książek kucharskich, stron internetowych , jak również z życia codziennego oraz korzystając z własnej kreatywności stworzyli kanapki, niczym dzieła sztuki kulinarnej, które następnie posłużyły do przygotowania wspaniałego śniadania. Było to niezwykłe śniadanie, bo przygotowane samodzielnie.

Ratujmy kasztanowce

kasztan Uczniowie naszej szkoły w dniach 7-9.11.2013 wzięli udział w „Akcji grabienie liści kasztanowców – jesień 2013”. Szkodnik – szrotówek kasztanowcowiaczek żeruje na liściach, doprowadzając drzewo do powolnego obumierania (wystarczy 10 lat).
Nasi uczniowie z klasy VI s oraz II B PG zgrabili liście kasztanowców d worków, które następnie poddano utylizacji.

Żywa lekcja historii

rycerz 12 listopada uczniowie szkoły podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w codziennym życiu średniowiecznego rycerstwa. Zobaczyli jak wówczas tańczono a nawet byli świadkami wyzwania na pojedynek i walki.
Dużą atrakcją było obejrzenie, a przez niektórych uczniów, przymierzenie zbroi, czy hełmu wchodzącego w skład ówczesnego wyposażenia rycerza.

dzisiaj jest
Czwartek 17 sierpień 2017

imieniny:
Anita, Julianna, Jacek

nowe obrazy w galerii

©2009 Zespół‚ Szkół‚ w Cewicach.  •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •