strony :1... 1 2 3 ... » z 3

Jasełka

0 W czwartek po południu dzieci wystapiły przed swoimi rodzicami z przedstawieniem jasełkowym. Tradycyjnie wystąpili: Trzej Królowie, Józef i Maryja, aniołki i pastuszkowie. Swoim występem dzieci wprowadziły wszystkich w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.
B.Bunia

Mikolajki w grupie Biedronek

p 6 grudnia 2012 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Straż Graniczna w Przedszkolu

p Z wielką niecirpliwością przedszkolki z grupy Biedronek i Żabek czekały na tą wizytę. W grudniowe popołudnie przybyli do nas goście specjalni, funkcjonariusze Straży Granicznej wraz z psem Morusem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści, które miały za celu zapoznanie przedszkolaków ze specyfiką pracy mundurowych. Z zaciekawieniem oglądały też sprzęty, jakim na co dzień funkcjonariusze posługują się podczas służby. Główną atrakcją spotkania było przybliżenie roli psa pomagającego w pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Bardzo serdecznie dziękujemy za interesującą prelekcję.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb
Anna Żukowska

Dnia 16 grudnia 2014r. w świetlicy szkolnej został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na: „Najpiękniejszą kartkę świąteczną” i „Ozdobę świąteczną”. Komisja w składzie: Anna Mielewczyk, Joanna Arendarska, Anna Mądrzak, Iwona Nastały nagrodziły najwyższymi miejscami następujące osoby:

Ozdoba świąteczna:

Kategoria klas I – III SP:
1. miejsce – Zosia Badera kl. III
2. miejsce – Julia Skarniewicz kl. II
3. miejsca: Ewa Janczak kl. III i Wiktoria Skrzypkowska kl. III

Kategoria klas IV – VI SP:
1. miejsce - Daria Bojanowska  kl. IV

Kategoria klas I - III PG:
1. miejsca: Zuzanna Krakowiak kl. I b i Błażej Woźniak kl. III a
2. miejsce - Michał Miazek kl. I c
3. miejsce  - Anna Grzenkowicz kl. I c ...
pokaż cały

Andrzejki w świetlicy szkolnej

28 listopada 2014r. w świetlicy szkolnej  zorganizowano andrzejki. Uczennice kl. V i VI SP (Dominika Helt, Aleksandra Linsztedt, Zuzanna Keller, Nikola Klankowska) w pięknych strojach wróżek przepowiadały przyszłość p. dyrektor, pracownikom szkoły oraz kolegom i koleżankom SP i PG.
Przygotowano magiczną dekorację (światełka, błyszczące kule, lampki i świeczki). Wróżono z kart, kości, zapałek i przygotowanych karteczek do losowania. Największą popularnością cieszyły się następujące wróżby: „Szpilka prawdy”, "Losowanie kolorów”, „Wróżba z zapałek” i „Magiczne kubeczki” Wszyscy wesoło reagowali na usłyszaną przepowiednię i niektórzy wkładali do puszki przysłowiowy grosik. Zebrano =10,69 zł. Uczennica klasy VI („wróżka”) przekazała opiekunowi SU pieniądze na akcję „Góra Grosza”.
Wychowawcy świetlicy


Wycieczka do kina

Dnia 27 listopada ‘14r. świetlica szkolna zorganizowała wycieczkę do kina „Fregata” w Lęborku na przedstawienie teatralne pt. „Jaś i Małgosia”. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas I – VI SP.
Widownia żywo reagowała na sztukę. Najbardziej podobała im się dekoracja i piosenka związana z bohaterami baśni. Kiedy pojawiała się lalka – Czarownica w blasku migających światełek i grzmotu, dzieci klaskały.
Aktorzy Teatru Lalek „Tęcza” w Słupsku zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a dzieci na pewno długo będą pamiętały to przedstawienie.
Wychowawcy świetlicy


Dzień Pluszowego Misia

25 listopada  2014r. w świetlicy szkolnej ZS w Cewicach obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na początku dzieci poznały historię misia-niedźwiadka, który wkrótce stał się popularną maskotką i ulubioną przytulanką na całym świecie. Dzieci przyniosły do szkoły swoje maskotki, które opisywały, a następnie rysowały. Na zakończenie dnia obejrzały bajkę pt. "Kubuś Puchatek i Hefalumpy". 
Wychowawcy świetlicy


Bezpieczny na drodze

W ramach zaplanowanych zadań zespołu wychowawczego, świetlica szkolna Zespołu Szkół w Cewicach przeprowadziła szkolny konkurs plastyczny pt. "Bezpieczny na drodze". Konkurs skierowano do uczniów kl. I – VI SP w Cewicach. 
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci wykonały łącznie 33 prace plastyczne. Prace wystawiono na holu głównym szkoły 7 października 2014r. komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs plastyczny i wyłoniła następujących zwycięzców:
kategoria - makiety:
I miejsce – Igor Labuda i Kacper Płotka (kl.VI)
II miejsce – Kacper Myszka, Jakub Malinowski, Karol Bronk (kl. III)
III miejsce – Weronika Romanowska, Bartosz Dawidowski (kl. V)
wyróżnienie: Filip Matusiak (kl. II), Katarzyna Maciejewska (kl. V)
kategoria - prace indywidualne (płaskie):
I miejsce – Tatiana Leik (kl. I b)
II miejsce – Rita Matusiak (kl. Ia)
III miejsce – Ewa Janczak (kl. III)

Nagrody rzeczowe i dyplomy zostały wręczone zwycięzcom podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14.10.2014r.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy!!!
Wychowawcy świetlicy:
Anna Mielewczyk
Anna Mądrzak
Iwona Nastały


Andrzejki

p Andrzejki w grupie Biedronek
Już za nami czas wróżb i zabawy andrzejkowej, ale w niejednym małym serduszku jeszcze żywe wspomnienia wróżb  i innych atrakcji. A było ich co nie miara.
W grupie Biedronek " cyganka" starała się, by jak najlepiej przybliżyć dzieciom zwyczaje wróżb andrzejkowych. Przy kole fortuny dzieci dowiedziały jaka miła przygoda spotka je w najbliższym czasie, losując z kapelusza czarownicy dowiedziały się kim będą gdy dorosną, zaś z magicznej skrzyni wróżki przedszkolki wyciągnęły kartki z postaciami zwierząt,  w ten sposób dowiedziały się jaką osobowość będą miały w dorosłym życiu.
Pięknie przygotowana sala, dzieci wystrojone, wszystko to mówiło , że to wyjątkowy dzień. Tak też wszyscy się czuli, jakby  unosił się czar wieczoru andrzejkowego. Zwieńczeniem wróżb była dyskoteka i słodki poczęstunek. Oj działo się, działo. Było wesoło….
Opracowała:
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb

Dzień Pluszowego Misia

p Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu
    W tym szczególnym dniu liczba przedszkolaków podwoiła się. Jedni mieli nogi a inni za to łapki… Przedszkolaki przywędrowały do nas z pluszowymi misiami. Oj były różne od ogromnych po malutkie… od długowłosych po takie z krótką sierścią… z różowym albo brązowym noskiem… z oczami jak koraliki… jednym słowem piękne!
Specjalnie dla nich "Biedronki" i "Zajączki" przygotowały wiele atrakcji… dzień wypełniony był miłymi chwilami spędzonymi ze swoimi przytulankami. Tańce, piosenki – wszystko dla milusińskich!
Nie zabrakło również papierowych misiów, które tego dnia powstawały w naszym przedszkolu. Dzieci starały się jak najpiękniej stworzyć pluszowe choć papierowe misie.
Katarzyna Sktrzyńska-Gołąb
Hanna Jarmołowicz

Konkurs na szopkę

p

Dzieci z oddziałów zerowych wraz z nauczycielkami wzięły udział w Gminnym konkursie na szopke bożonarodzeniową. Otrzymaliśmy wyróznienie i bon pieniężny w wys. 200 zł na nagrodę dla dzieci.

B.Bunia


23 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY

23 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W GMINIE CEWICE
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyraziła po raz kolejny zgodę, aby Zespół Szkół w Cewicach utworzył Sztab 23 Finału WOŚP.
    Odpowiedzialność za działalność Sztabu przejęła na siebie Barbara Selonke.
    Sztab zgłosił w biurze Fundacji wniosek o wyrażenie zgody na zorganizowanie i przeprowadzenie publicznej zbiórki pieniędzy podczas 23. Finału WOŚP, który odbędzie się
11 STYCZNIA 2015r. (niedziela)
do puszek kwestarskich wolontariuszy.
Celem zbiórki jest zbieranie środków pieniężnych:
„DLA PODTRZYMANIA WYSOKICH STANDARDÓW LECZENIA DZIECI W ODDZIAŁACH PEDIATRYCZNYCH I ONKOLOGICZNYCH ORAZ GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”.
Zapraszamy już dziś wszystkich ludzi o „gorących sercach”, by włączyli się w tę szczytną akcję.
Wkrótce przedstawimy program 23 WOŚP w Zespole Szkół w Cewicach.
Sztab WOŚP

dzisiaj jest
Czwartek 17 sierpień 2017

imieniny:
Anita, Julianna, Jacek

nowe obrazy w galerii

©2009 Zespół‚ Szkół‚ w Cewicach.  •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •